
Migrációs kihívás. Minden területen fordultra van szükség Európában
Fotó: MTI/Molnár Edvárd
2020. március 20., 19:472020. március 20., 19:47
A második világháború óta ritkán volt ennyire válságos a világ helyzete. Napjainkat a létbizonytalanság árnyéka kíséri. Nemcsak a középtávú hatalmas problémák – a környezetszennyezés és a túlnépesedés –, hanem a jelen idejű fenyegetések miatt is. Nem tudjuk, hogy a mindennapi életünket alapjaiban felforgató elszabadult vagy elszabadított vírus milyen hatással lesz a következő hónapokra. A kórokozó gazdasági károkozása még beláthatatlan.
Ennyi fenyegetés mellett van egy jó hír is: a görög vezetés korábbi politikájával ellentétben ragaszkodik a törvényességhez, megvédi határait az illegális migránsoktól. Bár a fősodratú sajtó továbbra is „menekülteknek” nevezi a többségükben rosszhiszemű, papírjaikat eldobáló jövevényeket – akiknek többsége az egész világ leigázására törekvő, önmagát vallásnak álcázó harci ideológia katonái –, érzékelhető egyfajta kijózanodás is.
Két vezető osztrák lap, a balliberális Die Presse és a jobbközépként számon tartott Kleine Zeitung is azt írta: bocsánatot kellene kérni Orbán Viktortól, aki már öt évvel ezelőtt megmutatta migránsügyben a helyes irányt. Rámutatott arra, hogy meg kell védeni Európa határait. És meg is szervezte a magyar határvédelmet.
A magyarországi ellenzék viszont továbbra is fújja a maga nótáját, ami az O1G betűszóba tömöríthető. Magyarországit mondok, mert véletlenül sem lehet magyarnak nevezni őket: ehhez a nyelven kívül minden hiányzik, a kulturális kötődés, a lojalitás, az azonosságtudat.
Aki ebben kételkedik, az gondoljon bele: mi állhat a mögött, hogy ugyanazok az emberek, akik 2004. december 5. előtt ellenünk uszítottak és tőlünk féltették a magyar szociálist ellátórendszert, befogadnának minden dolgozni, beilleszkedni nem akaró muzulmán jövevényt? De azon is érdemes elmélázni, hogy a pécsi ballib városvezetés gerincét képező MSZP és a DK képviselői nem voltak hajlandóak megszavazni a testület kiállását a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) aláírásgyűjtése mellett. Milyen fokú magyargyűlölet kell ehhez?
Tegyük félre egy pillanatra a migrációt – ami egyébként a ballib logikátlanság mintapéldája –, és vegyük górcső alá december 5-öt. Volt logika abban, hogy nem akarták erdélyiek százezreinek szavazati jogát az állampolgársággal együtt? Volt. Önelvű, a saját érdeket a nemzet érdeke elé helyező logika volt. De abban milyen logika van, hogy nem támogatnak olyan aláírásgyűjtést, amire az unió illetékes fórumai hosszas pereskedés után ugyan, de rábólintottak. Amely az európai törvényeknek megfelelő, s amelynek sikere épp az érintett közösségek helyben maradását segíti. Az már ráadás, hogy ugyanezek a képviselők támogatják a Pride-nak nevezett homoszexuális exhibicionista felvonulás pécsi megrendezését.
És miféle erkölcsi-politikai hozzáállást jelez az, hogy e konglomerátum még a koronavírus fenyegetését is politikai haszonszerzésre igyekszik kihasználni, és a kormányt folyamatosan támadja, ahol tudja: ha nem zárja be az iskolákat, azért, ha bezárja, akkor azért.
Visszatérve az ellenzék és a migráció kérdéskörére. E társaság, amely nyilvánvalóan rossz lóra tett, amikor 2015-ben nemzetközi szövetségeseinek retorikáját követte és igyekezett letagadni azt a veszélyt, amit az illegális migráció jelent, nem képes újrafogalmazni álláspontját, annak dacára, hogy olyan, számukra is irányadó értelmiségiek is felismerték az iszlám térhódításban a történelmi dimenziójú fenyegetést, mint Konrád György és Kertész Imre.
Schiffer András, az LMP korábbi arca és vezetője joggal írta a minap, hogy az egész ellenzék homogenizálódott és a Demokratikus Koalíció színvonalára süllyedt. Hadd idézzük: „Gyurcsány Ferencnek teljesen igaza van, közös ellenzéki lista kell. Sőt, az volna a legegyszerűbb, egyben költségkímélő és becsületes megoldás, ha valamennyien egyetlen O1G-pártban egyesülnének, de felőlem be is léphetne az összes többi a DK-ba. Az elmúlt két évben ugyanis az összes többi ellenzéki formáció hozzádékásodott a DK-hoz és ez legalább annyira dicséri a volt miniszterelnök kvalitásait, mint a vetélytársak mérhetetlen ostobaságát. (…) Önfeladásban persze a neoJobbik az LMPMSZP-t is veri: az euró bevezetése után már a határon túliak szavazati jogát is megpiszkálnák. Ma már azon sem lepődnék meg, ha egyszer személyesen Gyöngyösi Márton antiszemitázna le.”
Jövőnk szerencsére nem az ellenzéken fog múlni, hanem azon, hogy a fősodratú ballib elit körében most észlelhető változás mennyire lesz mélyreható, és elvezet-e a politikai paradigmaváltásig. Mert itt 180 fokos fordulatra van szükség.
Nem elég, hogy pénzt ígérnek azoknak, akik hazatérnének, nem elég, hogy egyesek elismerik, Orbánnak igaza volt, nem elég, ha igyekeznek megvédeni mindenfelé az EU határait (amitől egyébként még messze vagyunk).
ahhoz, hogy a Gerilla című nagy sikerű, profetikusnak tűnő mű horrorforgatókönyve ne következzen be Európa azon országaiban, ahol a jelenlegi trendek szerint a muzulmán kisebbség már „nyerésre áll”. Nyugat-Európa versenyt fut az idővel.
Kelet- és Közép-Európa jövője azon múlik, hogy sikerül-e hatékonyan megszerveznie magát gazdaságilag, politikailag és katonailag. Sikerül-e az eddigi vonalat tartania az elitnek, vagy teret nyernek azok, akik globalista zsoldban ugyanazt a katasztrófapolitikát folytatják, amely Nyugat-Európát a megsemmisülés küszöbére vezette?
A szerdai átmeneti felfrissülés után ismét erősödik a hőség Erdélyben. Csütörtöktől napos, száraz idő várható, a hétvégére pedig több helyen 33 fokig emelkedhet a hőmérséklet. A jövő hét elején a kánikula tovább fokozódhat.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Miközben az Egyesült Államok a futball-világbajnokságra érkező játékosokat, bírókat és szurkolókat példátlan szigorral szűri a határain, saját utcáin továbbra is ezrek esnek erőszakos bűncselekmények áldozatául.
Téli beszámolómat azzal zártam, hogy az ott szerzett benyomások olyan mély nyomot hagytak bennünk, hogy még vissza kell térnünk. Ez az elhatározás azonban nem maradt sokáig puszta vágy: néhány hónappal később ismét Genf felé vezetett az utunk.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
Az Európai Parlamentben tartott eszmecserén európai képviselők és az Egyesült Arab Emírségek szélsőségesség és terrorizmus elleni küzdelemért felelős különmegbízottja a radikalizmus és a demokratikus ellenálló képesség kérdéseit vitatták meg.
Rekordbírság a bankoknak, perrel fenyegető pénzintézetek, kártérítéssel hitegetett ügyfelek: a ROBOR-ügy egyszerre pénzügyi, jogi és bizalmi botrány az általunk is mohón táplált pénzéhes világunkban.
Még nyárias meleg és helyenként 30 fok feletti hőmérséklet várható szerdán, ám a hét második felében markáns változás következik az időjárásban. Több hullámban érkező frontok miatt záporokra, zivatarokra és megerősödő szélre kell készülni.
Migrén, álmatlanság, szorongás, klimax – egyre többen próbálják ki az gyógypiercinget, amikor gyógyszermentes megoldást keresnek régóta fennálló panaszaikra. A módszer sokak életminőségét javítja, az orvosok azonban óvatosságra intenek.
Bár a színházi nyelvnek „nincs nemzetisége”, mégis egyfajta küldetés magyar darabokat színre vinni olyan közegben, amelyben alig, vagy inkább egyáltalán nem ismerik a magyar kultúrát – vallja Tapasztó Ernő.
szóljon hozzá!