
A magyar ellenzék az emberéletekre is fittyet hányva, görcsösen küzd a hatalomért
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
2020. április 25., 11:562020. április 25., 11:56
A koronavírus-járvány által okozott válsághelyzet mindenkiből azt hozza elő, ami a lényege. A magyar kormányból a jól szervezett, racionális, operatív cselekvés képességét, ami eddig is jellemezte, de talán nem ennyire szembeszökően. Az ellenzékből pedig a legsötétebb indulatokat, a hatalomnak az emberéletekre is fittyet hányó, görcsös akarását, a tobzódó gyűlöletet. Legjobb példa erre a kéthetes veszélyhelyzet lejárta utáni parlamenti döntés, amikor az ellenzék nem volt hajlandó megszavazni a házszabálytól való eltérést mondvacsinált, hisztérikus hangnemben előadott indokokra hivatkozva. Miközben tudni lehetett, hogy egy hét múlva így is, úgy is megkapja a kormány a parlamenttől a különleges felhatalmazást. Szavazatukkal tehát az ellenzéki pártok annyit értek el, hogy egy hétre csökkentették a védelem reakcióképességét.
Ha valaki azt hitte, hogy legalább akkor, midőn más országok elitje felelős magatartást tanúsít – a román ellenzék megszavazta az általa korábban már megbuktatott Ludovic Orban kormányfőt, csakhogy legyen kormány az ország élén –, a magyarországi ellenzék legalább a válsághelyzet idejére felhagy a kormány elleni hangulatkeltéssel, nos, az súlyosan tévedett.
Mi több,
Mint például a „tisztakezűnek” csúfolt, szólópornóképeiről elhíresült Gréczy Zsolt, akinek ugye nem sok vesztenivalója van. Vagy a Horthy-gyalázó Dániel Péter, aki Izraelből biztat Orbán-ellenes forradalomra és alkotmányellenes hatalomátvételre. De meghallgatva az ellenzék bármely frontemberét Torday Bencétől Jakab Péterig, mindenki szavából átizzik, hogy ugyanaz a szándéka. Soha nem gondoltam, hogy létezik olyan erkölcsi és intellektuális mélység, amihez képest Kovács László és Horn Gyula színvonalnak tűnik, de a felsorolt politikusok és női megfelelőik – Vadai Ágnes és Bangóné Borbély Ildikó – bebizonyították, hogy létezik.
A meghamisított Kásler-levél, amelynek ügyében nyomozás is indult, csak a jéghegy csúcsa.
Mindeközben nemzetközi szintű hadjáratot indítottak Magyarország ellen a Soros-párti globalista erők. Az eszköztár változatos, de elemei jól ismertek: tényhamisítás, rágalmazás, ferdítés, uszítás.
Ahogy a nemzeti szellemű magyar Alaptörvény elfogadásakor, most is világos: a vádakat egymástól veszik át a hajtóvadászat szereplői, és ha véletlenül utána is néz valaki a szóban forgó jogszabály szövegének, illetve a tényeknek, az is szemrebbenés nélkül tovább hazudik. Jó példa erre a CNN riportere, aki hosszú, hangulatkeltő felvezetés keretében azt kérdezte Szijjártó Péter külügyminisztertől, miként lehetséges, hogy ellentétben a hosszan sorolt országokkal, a magyar parlament nem ülésezik. Erre megkapta a választ: ez nem igaz, hiszen a Magyar Országgyűlés gőzerővel dolgozik. De ne higgyük, hogy ez a képtelenség a cáfolat ellenére ne gyűrűzne tovább.
A példák hosszan sorolhatók a nácizó Donald Tusktól, a Európai Néppárt elnökétől, a légből kapott jogállami problémákat emlegető Von der Leyen bizottsági elnökön keresztül az ARD riporteréig. Ez utóbbi úgy tesz, mintha képtelen lenne felfogni, hogy a kormánynak azért van szüksége az előre nem látható ideig tartó különleges felhatalmazásra, mert az ország törvényen kívüli állapotba kerülhetne, ha lejár a határidő, és a parlament a járvány miatt nem tud összeülni.
Bajban ismerszik meg a jó barát – tartja a népi bölcsesség. És az ellenség nemkülönben – tehetjük hozzá. Mert Magyarországon van kormány, van egy néhány tagú felelős ellenzék – a Mi Hazánk képviselői –, és ott vannak a nemzet és az ország idegen irányítású, külföldi érdekeket követő, idegen zsoldban álló ellenségei.
Sokan remélték, hogy miután az SZDSZ elfoglalta méltó helyét a történelem szemétdombján, a
vegytiszta magyarellenesség pozíciói meggyengülnek. Ehelyett azonban azt kell látnunk, hogy az SZDSZ kottájából játszik minden ellenzéki erő: az MSZP, a DK, a PM, a Momentum, az LMP és ma már a Jobbik is, amelynek politikusai nyíltan a globális erők oldalára álltak. E társaságnak szövetségese mindenki, aki ártani igyekszik Magyarországnak és a magyar nemzetnek. Szövetséges Brüsszel, Soros, a migránsok, a polkorrekt mantrákat ismételgető, keresztény- és magyargyalázó
ballib véleményformálók. Az ellenség nem a kapuknál, hanem a kapukon belül van.
A szerdai átmeneti felfrissülés után ismét erősödik a hőség Erdélyben. Csütörtöktől napos, száraz idő várható, a hétvégére pedig több helyen 33 fokig emelkedhet a hőmérséklet. A jövő hét elején a kánikula tovább fokozódhat.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Miközben az Egyesült Államok a futball-világbajnokságra érkező játékosokat, bírókat és szurkolókat példátlan szigorral szűri a határain, saját utcáin továbbra is ezrek esnek erőszakos bűncselekmények áldozatául.
Téli beszámolómat azzal zártam, hogy az ott szerzett benyomások olyan mély nyomot hagytak bennünk, hogy még vissza kell térnünk. Ez az elhatározás azonban nem maradt sokáig puszta vágy: néhány hónappal később ismét Genf felé vezetett az utunk.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
Az Európai Parlamentben tartott eszmecserén európai képviselők és az Egyesült Arab Emírségek szélsőségesség és terrorizmus elleni küzdelemért felelős különmegbízottja a radikalizmus és a demokratikus ellenálló képesség kérdéseit vitatták meg.
Rekordbírság a bankoknak, perrel fenyegető pénzintézetek, kártérítéssel hitegetett ügyfelek: a ROBOR-ügy egyszerre pénzügyi, jogi és bizalmi botrány az általunk is mohón táplált pénzéhes világunkban.
Még nyárias meleg és helyenként 30 fok feletti hőmérséklet várható szerdán, ám a hét második felében markáns változás következik az időjárásban. Több hullámban érkező frontok miatt záporokra, zivatarokra és megerősödő szélre kell készülni.
Migrén, álmatlanság, szorongás, klimax – egyre többen próbálják ki az gyógypiercinget, amikor gyógyszermentes megoldást keresnek régóta fennálló panaszaikra. A módszer sokak életminőségét javítja, az orvosok azonban óvatosságra intenek.
Bár a színházi nyelvnek „nincs nemzetisége”, mégis egyfajta küldetés magyar darabokat színre vinni olyan közegben, amelyben alig, vagy inkább egyáltalán nem ismerik a magyar kultúrát – vallja Tapasztó Ernő.
szóljon hozzá!