Makkay József
2018. november 01., 21:072018. november 01., 21:07
2018. november 01., 21:092018. november 01., 21:09
Mérföldkőhöz érkezett a 27 éve megjelenő lapunk: az eddig önállóan forgalmazott Erdélyi Napló jövő héttől a lapcsoportunkhoz tartozó Krónika és a Székelyhon napilapok helyi kiadásaiba fog belekerülni nyolcoldalas, önálló mellékletként. A kiadói döntés mellett a fő érv az, hogy az eddigi kis példányszámú és Erdély több vidékéről is kiszoruló hetilapunk nagyságrenddel több olvasóhoz juthat el. Vagyis megtízszerezi eddigi példányszámát, ami valljuk be, a nyomtatott sajtó mai világában eléggé ritka esemény. Márpedig a papír alapú sajtónak is az a fő erénye, ha minél többen olvassák, és ilyenformán üzenete minél nagyobb közönséghez jut el.
Az utóbbi években világszerte folyamatosan csökkenő példányszámok mindenhol újratervezésre késztetik a legnagyobb sajtótrösztök kiadóvállalatait is, és ez alól nem lehet kivétel a legjelentősebb romániai magyar lapkiadó, a Príma Press sem. Esetünkben azonban az újratervezés nem szerkesztőségek megszűnését jelenti, hanem az eddigi munka ésszerűsítését, a terjesztés újragondolását, illetve a teljes lapkiadás átszervezését, átalakítását a változó újságolvasói elvárásokhoz igazítva. Ebben a keretben kell tehát látni az Erdélyi Napló átalakulását, amely más formában ugyan, de reményeink szerint továbbra is értékes színfoltja lesz lapcsoportunk kínálatának.
A hagyományos Erdélyi Naplóhoz szokott olvasóink tehát napilapjaink mellékleteként továbbra is minden csütörtökön megtalálják hetilapunkat. Amelyből azok az oldalak fognak hiányozni, amelyek értelemszerűen beépülnek a napilapok kínálatába: hírrovat, aktuális sport, kulturális és egyéb rendezvények beharangozója, illetve a keresztrejtvényt tartalmazó szabadidőoldal, amely továbbra sem fog hiányozni napilapjainkból.
Jövő héttől nemcsak új arculatot kap lapunk, hanem tartalmilag is megújul. Mivel lapcsoportunk olvasóinak többsége ma a három székelyföldi megyében él, arra törekszünk, hogy Erdély más vidékeinek eseményeit juttassuk el hozzájuk riportok, háttéranyagok, elemzések, interjúk és publicisztikai írások formájában. Azt szeretnénk, ha az Erdélyi Napló hangsúlyosan felvállalná az erdélyi szórvány életéről szóló sajtóanyagokat, és ilyenformán egyféle élő kapocs lenne a tömbmagyarság és a szórványvidékeken élő olvasók között. Természetesen továbbra sem fognak hiányozni a lapból a megszokott, sikernek örvendő történelmi témájú írások – például a magyar királyokról szóló sorozat –, az Erdély különböző vidékeinek legjobb éttermeit bemutató gasztronómiai sorozatunk, vagy Életmód-rovatunk pszichológiai témájú írásai sem. Megújuló hetilapunk tehát mindazt szeretné átörökíteni, ami eddig is előfizetőink kedvence volt.
Kérjük olvasóink segítségét, hogy tartsanak ki mellettünk, és fizessenek elő vagy a Krónikára, vagy a Székelyhonra, attól függően, hogy lakóhelyükön melyik elérhető. Maradjunk együtt a következő években is!
Rostás Szabolcs
Kereken egy héttel ezelőtt ugyanezeken a hasábokon levontuk a következtetést, miszerint elbuktak Nicușor Dan proxyjai, kudarcot vallott Románia államelnökének második kormányalakítási kísérlete is.
Bede Laura
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Balogh Levente
Traian Băsescu után szabadon Nicușor Dan is a „játékos” államfők útjára lépett – az más kérdés, hogy ha minden rosszul megy, a szélsőjobboldali erők jelentőségét növeli azzal, hogy a királycsinálói szerep közelébe juttatja őket.
Rostás Szabolcs
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Makkay József
Nemcsak az állóvizeket kavarta fel, hanem valóságos örvényt idézett elő Nicușor Dan azzal, hogy a Nemzeti Liberális Párt megkérdezése nélkül miniszterelnök-jelöltnek nevezte ki a PNL egyik alelnökét, Adrian Veșteát.
Balogh Levente
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
Páva Adorján
Rekordbírság a bankoknak, perrel fenyegető pénzintézetek, kártérítéssel hitegetett ügyfelek: a ROBOR-ügy egyszerre pénzügyi, jogi és bizalmi botrány az általunk is mohón táplált pénzéhes világunkban.
szóljon hozzá!