
Migránsok Görögországban: az ellenőrizetlen határszakaszokon megállíthatatlan a tömeg
Fotó: MTI
2017. szeptember 16., 21:012017. szeptember 16., 21:01
2017. szeptember 16., 21:082017. szeptember 16., 21:08
Naponta érkeznek drámai hírek az Európa migránsválságának nevezett tudatos, tervszerű muszlim megszállásával és kultúrájának megsemmisítésével kapcsolatban. Az ember csak kapkodja a fejét. A terrortámadásokat, a nemi erőszakot, a babakocsiba köpködést, a fehérellenes rasszista agresszió megannyi megnyilvánulását már szinte megszoktuk. A muszlim világ egy része – alighanem jó része – ezt nyújtja szükségszerűen és kódoltan. De ennél megdöbbentőbb az, hogy miként reagál minderre a fehér Európa.
Megszerveződik az európai határvédelem? Megindult az illegálisan Európában tartózkodók kitoloncolása? Listázzák az antiszociális, idegen kultúrájú egyedeket? Zéró toleranciát hirdettek a muszlimok gyűlöletmegnyilvánulásaival szemben? Letartóztatták az uszító imámokat? Figyelik a muszlim facebookozókat és más világhálós fórumokon megnyilvánulókat, akik az őshonos keresztény európaiak ellen fröcsögnek? Ugyan!
Ehelyett mit hallunk? Németországban lecsuknak embereket, mert kendőzetlenül közzé merik tenni véleményüket a napjaikat megkeserítő, létterüket, biztonságérzetüket tönkre tevő betolakodókról. Közben több nyugati városban nem javasolják a nőknek a magányos kocogást, nehogy megerőszakolják őket a szír agysebészek.
A norvég bevándorlásügyi miniszter tévévitára áll ki Fahad Qureshi szunnita vezetővel, aki nem hajlandó vele kezet fogni a műsor elején, mert nővel, ugye, nem fog kezet, s aki nyíltan hirdeti (Norvégiában!), hogy a házasságtörést elkövető nők megkövezés útján való megölése helyénvaló és követendő vallási előírás. Kétségünk ne legyen: ha kellő erőre tesznek szert, e szörnyűség mindennapos gyakorlat lesz Norvégiában, Franciaországban, de Németországban is.
Megbüntettek egy férfit Stockholmban, mert muszlimok előtt evett szalonnát. Ez a hír akkor is felháborító lenne, ha muszlim országban történne. De itt, Európában?
Az Európa Tanács emberi jogi bizottsága annak a lehetőségét vizsgálja, hogy miként egyeztethető össze az európai jogrendszer a sariával. E hírben nem az a drámai, hogy a tüzet a vízzel akarják értelmesnek tűnő emberek összebékíteni, hanem az egyébként lehetetlen célt kitűző törekvés mögött meghúzódó abszurd, öngyilkos megfelelési kényszer.
Mindeközben a két legesélyesebb német kancellárjelölt tévévitájában azt az embert pécézik ki – tovább görgetve a német média vérlázító rágalmát –, aki ebben a kérdésben Európa-szinten a leghatározottabb, legvilágosabb és Európa megmaradását leginkább szolgáló álláspontot képviselte a kezdetektől.
A „menekültektől”, akik ugyebár megsemmisítik a papírjaikat, akik zömmel hazudnak kilétükről, akik meg sem melegedtek Európa területén, és már követelőznek, dzsihádot skandálnak és oda járnak vissza nyaralni, ahonnan elüldözték őket. Elvégre a „menekültek” ezt szokták tenni. És nem zavarja a német médiát, hogy a Keleti pályaudvari ribillió (ami egyébként abból eredt, hogy a betolakodók megtagadták a jogkövető magatartást, a regisztrációt) előtt indult el az áradat, és hogy a merkeli politika már azelőtt befogadáspárti volt.
Az Európai Bíróság mindeközben elutasította Magyarország és Szlovákia kvótaügyi keresetét.
Soha nem volt ennyire egyértelmű a választás tétje, mint most. Mondhat az Orbán kormányra az ellenzék bármit és annak egy része akár még igaz is lehet. De mit számít most, amikor a tét Magyarország és a magyar nemzet megmaradása. Most tényleg az a kérdés, hogy eltűnt-e és ha igen, mennyi közpénz egyes kormányközeli vállalkozók zsebében? Vagy valami egészen más? Miközben az ország gazdasága sokkal jobb helyzetben van, mint 7–8 évvel ezelőtt.
Itt arról van szó, megmarad-e pozíciójában Orbán Viktor. Aki határozott, hatékony és kemény külügyminisztert választott maga mellé – elég a legutóbbi sikerre, a marosvásárhelyi líceum ügyére utalni. A magyar miniszterelnök Európa-szinten egyedüliként koherens, megvalósítható megoldást hirdet a legfőbb problémára: kiutat tud mutatni abból a válságból, amely eltemetheti mindazt, amit Európa jelent. Vagyis a toleranciakultúrát, a nemek közötti egyenlőség elvét, a bizonyítékokon alapuló, kiszámítható, igazságosságelvű bírói ítélkezést, az állam és egyház szétválasztását, a szólásszabadságot, a lelkiismereti- és vallásszabadságot, épp azokat az értékeket, amelyek általános elfogadtatása volt a mai migránssimogatók szellemi elődeinek legnagyobb történelmi vívmánya.
Akiben szemernyi kétség is felmerülne a fentebb állítottakkal kapcsolatban, az olvassa el az ellenzéki vezetők nyilatkozatait. Kerítéslebontás, a globális világhatalom, illetve Brüsszel gátlástalan kiszolgálása és persze a bérunió. Ez utóbbi a két évtized legnagyobb politikai szemfényvesztése. Megvalósíthatatlan, jól hangzó cél, amelynek megvalósítási kísérlete is csak azzal járhat, hogy csökken a tagországok szuverenitása és nő a kontinenst katasztrófába sodró brüsszeli vezetésé.
„A migráció munkahelyeket teremt a fegyveres rendfenntartóknak, akiknek a játszótereket kell őrizniük” – szól a szarkasztikus, de egyben tragikus világhálós mém. Gondolom, senki sem szeretne úgy élni, hogy gyerekeinek játszóterét fegyveres őrnek kell felvigyáznia. A létbiztonság mindenkinek jogos igénye. Annak biztosítása az állam első számú feladata, ebben a konzervatív és a liberális szerzők John Locke-tól Edmund Burke-ig mind egyetértenek. A nyugati államok ezt nem képesek biztosítani és nem azért, mert vezetőik annyira gonoszak, hanem mert nem képesek rá, olyan sok már az antiszociális, idegen kultúrájú elem a lakosság körében. Nem kell sok időnek eltelnie, és amit Orbán Viktor idei évértékelő beszédében mondott – miszerint Magyarországnak kell majd befogadnia a fehér keresztény, biztonságra vágyó olasz, francia, spanyol, svéd, holland vagy német menekülteket –, valóság lesz.
Mert a kérdés lassan nem az, hogy megmarad-e Európa, hanem az, hogy megmarad-e legalább Európának a közép-keleti része, amely napjainkban az önvédelem, a távlatos gondolkodás szigete. Az viszont aligha maradhat meg abban az esetben, ha a választópolgárok jövőre az Orbán-gyűlölet által mozgatott, felelőtlen, de annál hataloméhesebb ellenzéknek adnak többséget. Soha ennyire világos nem volt egy választási helyzet. És soha nem volt ekkora a tét.
A szerdai átmeneti felfrissülés után ismét erősödik a hőség Erdélyben. Csütörtöktől napos, száraz idő várható, a hétvégére pedig több helyen 33 fokig emelkedhet a hőmérséklet. A jövő hét elején a kánikula tovább fokozódhat.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Miközben az Egyesült Államok a futball-világbajnokságra érkező játékosokat, bírókat és szurkolókat példátlan szigorral szűri a határain, saját utcáin továbbra is ezrek esnek erőszakos bűncselekmények áldozatául.
Téli beszámolómat azzal zártam, hogy az ott szerzett benyomások olyan mély nyomot hagytak bennünk, hogy még vissza kell térnünk. Ez az elhatározás azonban nem maradt sokáig puszta vágy: néhány hónappal később ismét Genf felé vezetett az utunk.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
Az Európai Parlamentben tartott eszmecserén európai képviselők és az Egyesült Arab Emírségek szélsőségesség és terrorizmus elleni küzdelemért felelős különmegbízottja a radikalizmus és a demokratikus ellenálló képesség kérdéseit vitatták meg.
Rekordbírság a bankoknak, perrel fenyegető pénzintézetek, kártérítéssel hitegetett ügyfelek: a ROBOR-ügy egyszerre pénzügyi, jogi és bizalmi botrány az általunk is mohón táplált pénzéhes világunkban.
Még nyárias meleg és helyenként 30 fok feletti hőmérséklet várható szerdán, ám a hét második felében markáns változás következik az időjárásban. Több hullámban érkező frontok miatt záporokra, zivatarokra és megerősödő szélre kell készülni.
Migrén, álmatlanság, szorongás, klimax – egyre többen próbálják ki az gyógypiercinget, amikor gyógyszermentes megoldást keresnek régóta fennálló panaszaikra. A módszer sokak életminőségét javítja, az orvosok azonban óvatosságra intenek.
Bár a színházi nyelvnek „nincs nemzetisége”, mégis egyfajta küldetés magyar darabokat színre vinni olyan közegben, amelyben alig, vagy inkább egyáltalán nem ismerik a magyar kultúrát – vallja Tapasztó Ernő.
szóljon hozzá!