
Elhatárolódás. Tarr Zoltán szerint a Tisza nem támogatja új határon túli magyar párt alapítását
Fotó: Facebook/Tarr Zoltán
A Tisza a magyar nemzet egységéért és a megbékélésért dolgozik, semmilyen új, határon túli párt alapításában nem vállal szerepet, és nem támogat olyan kezdeményezéseket, amelyek a közösség megosztására lennének alkalmasak – szögezte le Tarr Zoltán, a Tisza Párt alelnöke Facebook posztjában.
2026. április 30., 09:332026. április 30., 09:33
A politikus, aki a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium leendő vezetőjeként a határon túli és a diaszpórában élő magyarsággal való kapcsolattartásért is felel majd, hangsúlyozta:
Ennek szellemében, minden ellenkező hír, vagy sejtetés dacára,
– fogalmazott szerda késő esti bejegyzésben.
Emlékeztetett arra, hogy a leendő miniszterelnök, Magyar Péter az elmúlt napokban a határon túli magyar pártok képviselőivel folytatott találkozóin is egyértelművé tette: kapcsolataikat a határon túli magyarokkal és az őket képviselő szervezetekkel a kölcsönös tisztelet mentén, világos és átlátható alapokra helyezik.

Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Tarr Zoltán hangsúlyozta, hogy
A már megszerzett jogokat minden körülmények között megőrzik, ugyanakkor alapvető változásokat várnak el az anyaországi források felhasználásának átláthatósága és hatékonysága terén.
Megismételte Magyar Péter korábbi bejelentését, miszerint a felelős gazdálkodás és a tisztánlátás érdekében a leendő Tisza-kormány tíz évre visszamenőleg meg fogja vizsgálni a külhoni támogatások felhasználását.
Mint arról beszámoltunk, Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) néven politikai alakulatot kíván létrehozni Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója.
„Vége a várakozásnak. Az RMEP megérkezett. Letettük az alapokat” – írta közösségi oldalán a sepsiszentgyörgyi származású, évek óta Magyarországon élő színművész.
Vasárnapi szűkszavú posztját hétfőn hosszabb követte, amelyben a Tisza Párt legmarkánsabb erdélyi képviselője
„A romániai magyar közösség jövőjét nem néhány szereplőnek kell eldöntenie, hanem közösen kell felépítenünk – éljünk bárhol: Bukarestben, Nagyváradon, Nagybányán vagy Zilahon, Sepsiszentgyörgyön vagy Szebenben, Budapesten vagy Torontóban, Zalaegerszegen vagy Münchenben” – olvasható a programrészletben.

Magyarságpolitikánk legfőbb küldetése a határokon átívelő, valódi lelki és szellemi nemzetegyesítés. Kötelességünk, hogy a magyarság újra egyetlen, megtörhetetlen és összetartó közösséget alkosson – fogalmazta meg kedden Tarr Zoltán.
Kátai szerint a romániai magyar társadalom kettős politikai szorításba került: egyik oldalról a helyi hatalmi hálózatok, másik oldalról a külső politikai elvárások szabták meg, miről lehet beszélni, mit lehet kérdezni, és meddig lehet önállóan cselekedni.
Úgy véli, olyan romániai magyar közösséget kell építeni, amely erős, önazonos, szervezett és cselekvőképes; amely nem sodródik, hanem képes alakítani saját jövőjét.
Erről lapunk is meggyőződött, amikor kereste a bukaresti törvényszék honlapján a Romániai Magyar Egységpárt alapításáról szóló határozatot, amelynek azonban nincs nyoma.
Nem véletlen, hiszen Kátai hétfőn kora délután újabb poszttal jelentkezett, amelyben közölte: az RMEP három alapító tagot toboroz, akik aktívan részt vennének „egy egységre, valódi képviseletre és közösségi felelősségre épülő politikai mozgalom felépítésében”.
Megemlítette, fontos feltétel, hogy a jelentkező korábban semmilyen politikai pártnak nem volt tagja, és „tiszta lappal, hitelesen tudjon részt venni egy új közösségi-politikai kezdeményezés elindításában”.
Több millió eurót kap az Európai Unió szolidaritási alapjából Parajd – tájékoztatott kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő sajtóirodája.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Politikai szóváltás alakult ki hétfőn a magyar Országgyűlésben, miután Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke rákérdezett Orbán Anita külügyminiszterre, hogy mit tesz a kormány a nagyváradi premontrei apát kilakoltatása ügyében.
Közeledik a parlagfű virágzása, ezért Erdély-szerte felszólítják a hatóságok a telek- és ingatlantulajdonosokat, az útkezelőket és az érintett intézményeket, hogy kötelesek intézkedni.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Újabb mesterséges intelligencia alapú rendszert vezetett be a Kolozs megyei sürgősségi kórház: a Carebot nevű platform a tüdőgócok felismerésében segíti a radiológusokat, ezzel hozzájárulva a tüdőrák minél korábbi diagnosztizálásához.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hőségre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap a következő napokra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia nagy részére.
Sárga, vagyis elsőfokú hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére. Az ország többi részén kedd estig melegre, kellemetlen hőérzetre és viharos időjárásra figyelmeztető időjárás-előrejelzés lesz érvényben.
2 hozzászólás