
2015. július 09., 21:002015. július 09., 21:00
A balliberális médiaorgánumok által agyonreklámozott színes „kulturális fesztiválhoz”, amely a homoszexualitás jegyében zajlik, csúcseseménye pedig a sok port kavart budapesti magamutogató felvonulás, a Pride, idén sajátos felhajtóerőt biztosított az amerikai Legfelső Bíróság kétségkívül történelmi, de annál vitathatóbb döntése az azonos neműek házasságával kapcsolatban. A döntés helyessége kétségbe vonható az alkotmányjogi dogmatika, a demokráciaelmélet, a vallás-erkölcs valamint a világi etika szempontjából, de górcső alá vehető a várható globális hatását, illetve hatalomtechnikai hátterét tekintve is.
Demokráciának nevezik
Nem kell ahhoz jogi végzettség, hogy az ember belássa: az amerikai testület odáig merészkedett, hogy jogot alkotott, messze túlterjeszkedett alkotmányos kompetenciakörén. Erre egyébként a kisebbségben maradt véleményt képviselő józan bírók is figyelmeztettek – a döntést kilenc bíróból öt hozta meg a demokrácia nagyobb dicsőségére, érdekes adalék, hogy mindhárom női bíró igennel szavazott. A hatalmi ágak szétválasztásának elvét az Egyesült Államokban veszik a legkomolyabban, most mégis ott csúszott össze a két hatalmi ág, az igazságszolgáltatás és a törvényhozás. Ráadásul ezért épp az az állami szerv a felelős, amely az európai alkotmánybíróságok funkcióját is ellátja, tehát éppenséggel az lenne a feladata, hogy védelmezze az alkotmányos elveket. John Robert bíró – a józanok egyike – rá is mutatott: a testület e döntéssel érvénytelenítette a tagállamok több, mint felének a házasságra vonatkozó törvényi szabályait.
A demokrácia szempontjából is botrányos döntés született: öt kinevezett ember rákényszerítette a maga világnézetét 320 millió állampolgárra. Antonin Scalia, egy másik megfontolt, saját szerepkörében megmaradó, kisebbségben szorult bíró le is szögezte: „Egy olyan kormányzati rendszer, ami a népet egy kilenc, nem választott jogászból álló bizottság alárendeltjévé teszi, nem érdemli meg, hogy demokráciának nevezzék.”
A homoszexuális kapcsolathoz való viszony erősen polarizálja a társadalmakat. Igen sokan zsigerből viszolyognak az azonos neműekhez vonzódó polgártársaiktól, s nem sokat törődnek a jog finom mechanizmusaival. Ők akár a korábbi jogi szabályozást is visszahoznák, amely büntetni rendelte a homoszexualitást. Mária Terézia büntetőkódexe például halálbüntetést írt elő a szodómiára, de a felvilágosult jogalkotás remekeként tisztelt 1878-as Csemegi-kódex is büntetni rendelte férfiak esetén az egymással létesített szexuális kapcsolatot, igaz, „csak” fogházzal. A férfi homoszexualitás kriminalizáltsága 1961-ben szűnt meg.
A szembenálló fél, a „jogvédők” az eretneküldözők vehemenciájával támadnak azokra, akik nem hajlandók elfogadni fixációikat, s mindenekelőtt azt az abszurd, valótlan tételt, hogy a homoszexuális kapcsolat egyenértékű a heteroszexuális kapcsolattal. Nem tagadva a homoszexuálisok emberi értékeit és jogát ahhoz, hogy természetellenes hajlamaikat kiéljék a privát életben, rá kell mutatni arra, hogy az aberráció aberráció, és soha nem lesz normalitás.
Egy társadalmi magatartás erkölcsi fokmérője lesz mindenkoron az a kérdés, hogy „mi lenne akkor, ha mindenki így tenne”, ezt Immanuel Kanttól (lásd kategorikus imperatívusz) Jean Paul Sartre-ig sokan megfogalmazták. Márpedig ha mindenki homoszexuális lenne, kipusztulna az emberiség. Ez ennyire egyszerű.
Mese a „meleg” hercegről
Az államnak nincs mit keresni a polgár hálószobájában, s minden, amit két felnőtt ember egymással tesz bárkinek a testi sérelme nélkül, csak rájuk tartozik. De innen nem szabad eljutnunk odáig, hogy a homoszexuálisok házasodhassanak és gyermeket fogadhassanak örökbe. Lám, Fodor Gábor független képviselő, a Magyar Liberális Párt elnöke máris törvényjavaslatot nyújtott be a témában, s nem átallotta azt nyilatkozni, hogy minden jóérzésű magyar ember támogatja a homoszexuálisok házasságát. Ha a mondatba beiktatunk egy „nem” szócskát, közel igaz mondatot kapunk.
A homoszexuális propaganda folytatói arra hivatkoznak, hogy az azonos neműekhez való vonzódás genetikai természetű. Bizonyára sok esetben így is van, de e magatartásforma tanult is lehet. Érdekes módon épp a legharsányabb, legmilitánsabb magyarországi homoszexualitás-pártoló balliberális erők bástyája, az ATV csatorna, valamint a Hetek folyóiratot jegyző Hit Gyülekezete egyik prominense nyilatkozott az ügyben a legkeményebben. Ruff Tibor filozófus, teológus, a zsidó vallástudomány doktora arra mutatott rá egy interjúban a minap, hogy ki lehet gyógyulni e ferde hajlamból, egyik társának esetét említette, aki most boldog családapa egy hagyományos család keretében. De például Nagy-Britanniában vagy Svédországban még a „kigyógyulás” gondolatát is üldözik, és arra törekednek, hogy már az óvodában arra tanítsák a kisgyermekeket: saját választása, hogy fiúként fiút vagy lányt választ magának élettársként. Betiltják a nemek említését, uniszex nevelést adnak a gyermekeknek. Közép- és Kelet-Európa még a normalitás szigetének számít Svédországhoz, Nagy-Britanniához, Franciaországhoz vagy Írországhoz képest, de lám, már Magyarországon is napvilágot látott gyermekeknek szánt mese a „meleg” hercegekről.
Miért nem szól a harang?
Ha az abnormalitás legitimmé válik, ha a balliberális perverzió beteszi a lábát az ajtórésbe, csak idő kérdése, mikor tárul az szélesre mindenféle emberi eltorzulás előtt. Az amerikai Legfelső Bíróság kisebbségben maradt tagjai is rámutatnak: a mostani döntést megalapozóhoz hasonló eszmefuttatás mellett indokolni lehetne a hármas vagy négyes házasságokat. A kétezres évek derekán bejegyezték a pedofília törvényesítéséért küzdő pártot Svédországban azon az alapon, hogy nekik is van létjogosultságuk, s mint hírlik, az angolszász liberális filozófia egyik markáns irányzata, a kortárs utilitarizmus képviselőjét, Peter Singert hamarosan kitüntetik egy bukaresti egyetemen. Singer nyíltan hirdeti az újszülöttek meggyilkolásának legitim voltát, és hasonlóan nyílt híve az állatokkal folytatott szexuális viszonynak. Daniel Cohn-Bendit sem bukott bele abba, hogy egyik könyvében arról értekezett, milyen erotikusak az ötéves kislányok. Szóval, van még hová süllyedni, s csak remélni lehet, hogy térségünk megálljt parancsol a nyugati szivárványos inváziónak. Mert kell léteznie középútnak a magánéletet ellenőrzés alá vevő muzulmán államterror és a totális nyugati szabadosság között. Középútnak, ahol a demokrácia diszfunkciói dacára is az állam tiszteli a magánszférát, de nem ad korlátlan teret az elferdüléseknek.
Egyébként a homoszexuálisok házassága körüli hajcihő – amellett, hogy reális veszélyeket rejt – egyféle figyelemelterelés és ideológiai gumicsont is ma, amikor az Egyesült Államok és az általa favorizált megacégek az egész világot legázolni igyekeznek. Az e hasábokon már taglalt, az EU és az Egyesült Államok közötti Szabadkereskedelmi Egyezményt nem véletlenül nevezik trójai falónak a tisztán látók Európa szerte. A falovat odatolták már az EU bástyái alá. Most az uniós vezetők, akik közül nem tudjuk, hányan játszanak össze az ostromlókkal, azon tanakodnak, hogy hozzák-e a falakon belülre a tákolmányt vagy se. A falovat, amely nemcsak a génmanipulált és hormonkezelt élelmiszerek özönét hozza majd magával, de a választott magánbíróságok rendszerét is. Ez elé citálhatják majd profitkiesés címszó alatt a kizárólag profitszempontok mentén orientálódó, erkölcsi, emberiességi megfontolásokat félreseprő multinacionális gigacégek a polgáraikat védő államokat.
Minden itt zajlik a szemünk előtt, mégis alig szól a vészharang.
A szerdai átmeneti felfrissülés után ismét erősödik a hőség Erdélyben. Csütörtöktől napos, száraz idő várható, a hétvégére pedig több helyen 33 fokig emelkedhet a hőmérséklet. A jövő hét elején a kánikula tovább fokozódhat.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Miközben az Egyesült Államok a futball-világbajnokságra érkező játékosokat, bírókat és szurkolókat példátlan szigorral szűri a határain, saját utcáin továbbra is ezrek esnek erőszakos bűncselekmények áldozatául.
Téli beszámolómat azzal zártam, hogy az ott szerzett benyomások olyan mély nyomot hagytak bennünk, hogy még vissza kell térnünk. Ez az elhatározás azonban nem maradt sokáig puszta vágy: néhány hónappal később ismét Genf felé vezetett az utunk.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
Az Európai Parlamentben tartott eszmecserén európai képviselők és az Egyesült Arab Emírségek szélsőségesség és terrorizmus elleni küzdelemért felelős különmegbízottja a radikalizmus és a demokratikus ellenálló képesség kérdéseit vitatták meg.
Rekordbírság a bankoknak, perrel fenyegető pénzintézetek, kártérítéssel hitegetett ügyfelek: a ROBOR-ügy egyszerre pénzügyi, jogi és bizalmi botrány az általunk is mohón táplált pénzéhes világunkban.
Még nyárias meleg és helyenként 30 fok feletti hőmérséklet várható szerdán, ám a hét második felében markáns változás következik az időjárásban. Több hullámban érkező frontok miatt záporokra, zivatarokra és megerősödő szélre kell készülni.
Migrén, álmatlanság, szorongás, klimax – egyre többen próbálják ki az gyógypiercinget, amikor gyógyszermentes megoldást keresnek régóta fennálló panaszaikra. A módszer sokak életminőségét javítja, az orvosok azonban óvatosságra intenek.
Bár a színházi nyelvnek „nincs nemzetisége”, mégis egyfajta küldetés magyar darabokat színre vinni olyan közegben, amelyben alig, vagy inkább egyáltalán nem ismerik a magyar kultúrát – vallja Tapasztó Ernő.
szóljon hozzá!