Hirdetés
Somogyi Botond

Somogyi Botond

Földrengéstől a védelmező magyar bástyáig

2021. március 15., 15:212021. március 15., 15:21

Még elevenen él bennem a 2016-os olaszországi földrengés emléke. Nyilván nem azért, mert azóta környékünkön nem mozgott a föld, hiszen az elmúlt években nemcsak Romániában észleltek földmozgást, hanem Törökországban és Horvátországban is komoly földrengés rázta meg az országot. A természeti katasztrófák emberéleteket is követeltek. Inkább azért emlékszem a közép-olaszországi eseményekre, mert egyrészt több száz halálos áldozatról számoltak be, másrészt rengeteg képet lehetett látni a romba dőlt kicsiny itáliai városkákról. Harmadrészt azért, mert az egyik településen szinte megsemmisült egy régi templom.

A norciai Szent Benedek-bazilika olyan súlyosan károsodott, hogy csupán a homlokzata maradt meg, az összes többi része a földdel vált egyenlővé.

Olyannyira, hogy bronzból öntött harangjait csupán tavaly nyáron találták meg a romok között.
Leginkább azonban azért emlékszem az öt évvel ezelőtt történt október végi eseményekre, mert a Norcia városában megsemmisült templom újjáépítése érdekében a helyi katolikus egyházközség vezetői nem a tartomány vezetőségéhez, nem az olasz állam kormányához, de még nem is a Vatikánhoz fordultak. Biztos látták és tapasztalták, hogy a 2015-ben elindult afrikai és ázsiai emberáradat során a migránssimogatás a felső tízezer számára sokkal fontosabb Olaszországban is, mint a keresztyén templomok helyreállítása. Ezért már akkor úgy döntöttek: segítséget a magyar kormánytól (sic!), a református vallású Orbán Viktortól kérnek. Amit aztán meg is kaptak.
Mi közünk van nekünk mindehhez? – tehetnénk fel joggal a kérdést. Jóformán semmi, hiszen még irigyek sem lehetünk talján hittestvéreinkre, ugyanis a magyar kormány a Kárpát-medencei egyházakat is támogatja. Nem is akármilyen összegekkel. Mint ahogy a Hungary Helps Program keretében segíti például a Közel-Kelet számos keresztyén gyülekezetét többek között iskolák és egyészségügyi központok felépítésével, létrehozásával.
A magyar kormány segítsége tehát Olaszországban is célba írt, erről tanúskodik a bencés rend megalapítójának szülőhelyeként is számontartott Norcia székesegyház perjelének Orbán Viktor miniszterelnökhöz írt köszönőlevele. „Magyarország adománya a norciai projektünkhöz annak a reménynek a jele, hogy még mindig érdemes Istenért élni és építeni” – fogalmazott Benedict Nivakoff. A perjel levelében hozzátette:

Idézet
a mai világban nagyon ritka az ilyen meggyőződésű kormányzat… Szent István, akárcsak Szent Benedek, rendet hozott a káoszba, és az önök segítségével most megpróbáljuk ugyanezt tenni.

A magyar támogatás és az üldözött keresztények védelmében az egész világon tanúsított kiállásuk elismerésének kis jeleként, kolostorunk templomában Szent István szobrát elhelyezzük a Krisztus király kápolna oltárába".
Megható a levél és a gesztus értékű cselekedet is a szobor elhelyezésével. Mint ahogy nagylelkű volt az adomány is a norciai bencés kolostor helyreállítására. Sajnos Európában valóban kevés olyan kormányzat létezik, amely a történelmi egyházakat támogatja, külön program keretében pedig az üldözött keresztyéneket is. Amelyekből már nemcsak Európán kívül van egyre több, hanem a kontinensen belül is. Többek között ez is közrejátszhat abban, hogy a globalista-liberális – nemzeti, családi és keresztyéni értékeket üldöző – világhatalom szeretné minél hamarabb elsöpörni az Európa egykori értékeit védő magyar kormányt. Remélhetőleg az egy év múlva tartandó magyarországi választásokon sem az egységes ellenzéki gyurcsanyista-momentumos fellépés, sem a nemzetközi balliberális hadjárat nem fogja földrengésszerűen összezúzni azt a nemzeti-polgári-keresztyéni értékekből felépített bástyát, amely immár tíz éve védelmezi a Kárpát-medencei magyarságot vagy éppen az európai keresztyénséget.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés

Ezt olvasta?

Rostás Szabolcs

Rostás Szabolcs

Na és hol marad a becsületes Románia?

Kereken egy héttel ezelőtt ugyanezeken a hasábokon levontuk a következtetést, miszerint elbuktak Nicușor Dan proxyjai, kudarcot vallott Románia államelnökének második kormányalakítási kísérlete is.

Bede Laura

Bede Laura

Úgy vezessünk, hogy mindenki hazaérjen!

Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.

Balogh Levente

Balogh Levente

Nicușor Dan játékos elnökké vált – de kivel is játszadozik?

Traian Băsescu után szabadon Nicușor Dan is a „játékos” államfők útjára lépett – az más kérdés, hogy ha minden rosszul megy, a szélsőjobboldali erők jelentőségét növeli azzal, hogy a királycsinálói szerep közelébe juttatja őket.

Rostás Szabolcs

Rostás Szabolcs

Elbuktak Nicușor Dan proxyjai, és az RMDSZ jól tette, hogy hozzájárult ehhez

Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.

Makkay József

Makkay József

A hatalom logikája felülírta a lojalitást

Nemcsak az állóvizeket kavarta fel, hanem valóságos örvényt idézett elő Nicușor Dan azzal, hogy a Nemzeti Liberális Párt megkérdezése nélkül miniszterelnök-jelöltnek nevezte ki a PNL egyik alelnökét, Adrian Veșteát.

Balogh Levente

Balogh Levente

Premontrei botrány: senki ne az áldozatot hibáztassa, még az RMDSZ se!

Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.

Páva Adorján

Páva Adorján

Nem csak a bankok trükkje: a botrány mindannyiunkról szól

Rekordbírság a bankoknak, perrel fenyegető pénzintézetek, kártérítéssel hitegetett ügyfelek: a ROBOR-ügy egyszerre pénzügyi, jogi és bizalmi botrány az általunk is mohón táplált pénzéhes világunkban.

Hirdetés