
Görbicz Anita kisfiával együtt ünnepelte harmadik BL-serlegét
Fotó: Sinka-Király Levente
Hatalmas csatában nyerte meg története harmadik női kézilabda Bajnokok Ligája trófeáját a Győri Audi ETO KC csapata. A budapesti Final Four döntőjében a címvédő Bukaresti CSM-t simán kiütő Vardar Szkopje volt az ellenfél. A rendes játékidő végén 26–26-os döntetlen állt az eredményjelzőn, a hosszabbításban a Győr végül egy góllal, 31–30 arányban verte a macedón csapatot.
2017. május 15., 12:152017. május 15., 12:15
2017. július 06., 21:472017. július 06., 21:47
A szombati elődöntőkkel „melegítettek” a csapatok a vasárnapi végső ütközetre. Első nap mind az ETO, mind a Vardar sima mérkőzésen lépte le ellenfelét, előbbi a Buducsnoszt Podgoricát, utóbbi pedig a címvédő Bukaresti CSM-et fektette két vállra.
Vasárnap már a bronzmérkőzésre is színültig telt a Papp László Sportaréna, a helyszínen nem kevesebb mint 12 ezer szurkoló foglalt helyet a lelátókon. Meglepően sok román szurkoló volt jelen az aréna egyik sarkában, akiknek a „Románia! Románia!” skandálását nyugodtan és békésen tolerálta a mintegy tízezer magyar néző. A román szurkolóknak volt minek örülniük, hiszen a CSM 26–20-ra legyőzte az unottan és cél nélkül játszó Podgoricát. A címvédő bukarestiek így a tavaly drámai körülmények között megnyert Bajnokok Ligája-döntő után – hetesekkel verték a Győrt – idén a bronzéremmel vigasztalódhattak.
Negyedórával a döntő kezdete előtt pompás fényjáték és számtalan táncos fantasztikus koreográfiája tette emlékezetessé az idei felvezetőt. A Vardar játékosainak bemutatása és pályára futása után robbant a csarnok, hiszen a győri játékosok következtek. Nagy ovációt kapott minden egyes játékos, Görbicz Anitához érkezve pedig megkétszereződött a hangerő.
A csarnok nagy része győri zöld mezbe volt öltözve, míg a Final Four többi csapatának szurkolóit az aréna három különböző sarkába ültették. A döntő kezdete nemcsak a játéktéren, de a nézők számára is felemelően kezdődött, a nagyszámú közönség a székely himnusz eléneklésével adta meg az alaphangulatot. Az első percekben a Vardar diktálta az iramot, de nem tudta lerázni a házigazda szerepét betöltő győri együttest. A félidő végére az ETO Görbicz parádés teljesítményének köszönhetően ellépett hárommal, a különbséget pedig megőrizte a szünetig.
A második félidő parádés védekezést hozott mindkét részről, a macedón csapat pedig minden lehetőséget megragadott, hogy ne engedje elhúzni ellenfelét. A győri gólgyártás akadozni kezdett, így a hajrára döntetlennel fordultak a csapatok. Az utolsó öt percben a zöld-fehérek góljaira rendre a macedón csapat válaszolni tudott.
Egy év után a győri lányoknak ismét a kellemetlen emlékű hosszabbítással kellett szembenézniük. A nézőtéren is feszült volt a hangulat, sokan a tavalyi, hetesekkel elveszített döntőről beszéltek. Aztán a Győr a legnagyobb favorithoz méltóan, világklasszis teljesítménnyel – és vasidegekkel – a hosszabbítás elején ellépett hárommal, amiből a végére egyet meg is tudott tartani.
A forma időzítése kiválóan sikerült, a Győri ETO a tavalyi kudarc után megkoronázta az idei évet, és két csodálatos mérkőzést játszva megnyerte a legrangosabb klubtrófeát, történelme során harmadszorra. A lefújás után a győriek fél órán keresztül a közönséggel ünnepeltek és együtt szórakoztatták egymást. A nézők is kitettek magukért, hiszen végig emberfeletti erővel buzdították a lányokat és a legfontosabb pillanatokban hajtották őket, szinte végig zúgott a „hajrá, ETO!”. Ugyanakkor érdekes volt látni, hogy a Vardar szimpatizánsai mellett minden egyes macedón gól örömujjongást váltott ki nemcsak a semleges podgoricai, de a románok szurkolótáborában is.
A hivatalos érem-és serlegátadás után a szpíker győri városünnepről jelentett, vagyis a késő este hazaérkező csapat részére Győr városában a lányokkal való közös ünneplés következett, mert az éjjel soha nem érhet véget...
Tizenhatszor Európa tetején
A győri csapat 2013 és 2014 után harmadszor nyerte meg a női kézilabda Bajnokok Ligáját. Magyar női csapatok ezzel együtt már összesen 16-szor diadalmaskodtak az európai porondon. A Bajnokok Ligájában, illetve a jogelőd Bajnokcsapatok Európa Kupájában 1982-ben a Vasas, 1999-ben a Dunaferr, 2013-ban, 2014-ben és 2017-ben a Győr nyert. A KEK-ben 1978-ban az FTC, 1981-ben a Budapesti Spartacus, 1995-ben a Dunaferr, 2011-ben és 2012-ben az FTC, az EHF-kupában pedig 1995-ben és 1996-ban a DVSC, 1998-ban a Dunaferr, 2005-ben a székesfehérvári Cornexi, 2006-ban az FTC, míg 2016-ban a Dunaújváros ült fel a trónra.
A szerdai átmeneti felfrissülés után ismét erősödik a hőség Erdélyben. Csütörtöktől napos, száraz idő várható, a hétvégére pedig több helyen 33 fokig emelkedhet a hőmérséklet. A jövő hét elején a kánikula tovább fokozódhat.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Miközben az Egyesült Államok a futball-világbajnokságra érkező játékosokat, bírókat és szurkolókat példátlan szigorral szűri a határain, saját utcáin továbbra is ezrek esnek erőszakos bűncselekmények áldozatául.
Téli beszámolómat azzal zártam, hogy az ott szerzett benyomások olyan mély nyomot hagytak bennünk, hogy még vissza kell térnünk. Ez az elhatározás azonban nem maradt sokáig puszta vágy: néhány hónappal később ismét Genf felé vezetett az utunk.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
Az Európai Parlamentben tartott eszmecserén európai képviselők és az Egyesült Arab Emírségek szélsőségesség és terrorizmus elleni küzdelemért felelős különmegbízottja a radikalizmus és a demokratikus ellenálló képesség kérdéseit vitatták meg.
Rekordbírság a bankoknak, perrel fenyegető pénzintézetek, kártérítéssel hitegetett ügyfelek: a ROBOR-ügy egyszerre pénzügyi, jogi és bizalmi botrány az általunk is mohón táplált pénzéhes világunkban.
Még nyárias meleg és helyenként 30 fok feletti hőmérséklet várható szerdán, ám a hét második felében markáns változás következik az időjárásban. Több hullámban érkező frontok miatt záporokra, zivatarokra és megerősödő szélre kell készülni.
Migrén, álmatlanság, szorongás, klimax – egyre többen próbálják ki az gyógypiercinget, amikor gyógyszermentes megoldást keresnek régóta fennálló panaszaikra. A módszer sokak életminőségét javítja, az orvosok azonban óvatosságra intenek.
Bár a színházi nyelvnek „nincs nemzetisége”, mégis egyfajta küldetés magyar darabokat színre vinni olyan közegben, amelyben alig, vagy inkább egyáltalán nem ismerik a magyar kultúrát – vallja Tapasztó Ernő.
szóljon hozzá!