
A Béta-generáció olyan korszakban fog élni, amelyben a mesterséges intelligencia és az automatizálás teljesen beépül a mindennapi életbe
Fotó: Pixabay.com
Az Alfa-generációnak nevezett nemzedék korszakát a Béta-generáció váltja: a 2025 és 2039 között születendő gyermekek már egy újabb korosztály.
2025. január 11., 21:322025. január 11., 21:32
A 2025-ös év egy új generáció, a Béta-generáció kezdetét jelzi. A 2025 és 2039 között születettek a McCrindle.com ausztráliai kutatóintézet szerint ennek a generációnak a tagjai lesznek – írta az edupedu.ro oktatási portál. A 2025-ös évtől kezdődően születők olyan korszakban fognak élni, amikor „a mesterséges intelligencia és az automatizálás teljesen beépül a mindennapi életbe”.
Béta-generáció: az automatizáció által meghatározott nemzedék
A szociológusok szerint sokan közülük a 22. századot is megérik. Az ausztráliai kutatóintézetben dolgozó Mark McCrindle demográfus és Ashley Fell szociológus szerint a Béta-generáció egy olyan korszakban fog élni,
Ők azok a gyerekek, akik az Alfa-generációt (a 2010–2024 között születettek) követik. „Azért neveztük el őket Alfának és Bétának, hogy ne csak az új generációkat jelezzük, hanem az első olyan generációkat, amelyeket egy teljesen más világ fog alakítani. Ezért váltottunk a görög ábécére, hogy hangsúlyozzuk, hogy ezek a generációk a technológiai integráció új világában fognak felnőni” – mondja a két szociológus, akik az Alpha, Z, X, Y (Millennials), Boomers, Builders generációkat definiálták.
„Míg az Alfa-generáció az intelligens technológia és a mesterséges intelligencia térhódítását élte meg, addig a Béta-generáció olyan korszakban fog élni, amikor a mesterséges intelligencia és az automatizálás teljesen beépül a mindennapi életbe – az oktatástól és a munkahelyektől kezdve az egészségügyön át a szórakozásig.
Egymást váltó nemzedékek. Az Alfa-nemzedéket (2010-2024 között születettek) követik a Béta-generáció tagjai
Fotó: Pixabay.com
Valószínűleg ők lesznek az első generáció, akik a mindennapi élet állandó összetevőjeként fogják megtapasztalni a megváltozó közlekedést, az új egészségügyi technológiákat és a virtuális környezetet” – mondja Mark McCrindle. Hozzáteszi,
a vásárlást és a társadalmi érintkezést, amit ma még alig tudunk elképzelni. A szociológusok megjegyzik, hogy a technológia kettős szerepet játszik a modern gyermeknevelésben.
„Egyrészt azt látjuk, hogy az ezredfordulós generációk szülei a technológiát az oktatás, a kapcsolattartás és a szórakozás eszközeként használják. Másrészt ők óvatosak, tudatában vannak a technológia lehetséges hátrányainak is, azon igyekszenek, hogy egyensúlyba hozzák a képernyő előtt töltött időt a szabadtéri tevékenységekkel és az élő kapcsolatokkal” – jelentette ki a szociológus. A Z generáció (1995 és 2009 születettek) a szülők leginkább technológia-érzékeny nemzedéke, látja a technológia és a képernyőidő előnyeit, ugyanakkor látja a hátrányait is. A szakemberek meglátása szerint

A Z generációhoz tartozó diákok és munkavállalók sem „születtek” a mesterséges intelligenciára, hanem meg kell tanítani őket annak használatára – állapítja meg az EY friss jelentése.
Látványos videófelvételt tett közzé közösségi oldalán a Maros-ártér Természetvédelmi Park vezetősége a Maros zajló tiszavirágzásról.
A Krónika új nyereményjátékában a kedvenc nyaralásos fotód értékes ajándékokat érhet!
Nem mindennapi látvány fogadta azt, aki szombaton Nagyszeben történelmi belvárosában járt, ugyanis egy helikopter körözött a város felett, miközben zenészek adtak elő műveket a földön. Az akció a filharmónia épületének korszerűsítéséhez kapcsolódott.
A hollandiai Assen bírósága 3 év és 11 hónap börtönbüntetésre ítélte a holland Drents Múzeumból tavaly januárban ellopott dák aranykincsek tolvajait – tájékoztatott az NL Times című, angol nyelvű holland hírportál pénteken.
Aradon mintegy 150 tömegközlekedési eszközön egy kattintással elérhető a megyei könyvtár digitális változata, így több ezer olvasmány közül válogathat az utazóközönség.
Rendőrségi ellenőrzés során vaddisznóhúst találtak abban az autóban, amelyben Nicolae Deme, az Arad Megyei Vadász- és Sporthorgász Egyesület (AJVPS) igazgatója is utazott – erősítette meg az Arad Megyei Rendőr-főkapitányság.
Vádat emelt Bukarest első kerületének ügyészsége egy férfi ellen, aki a fővárosi főpolgármester kabinetfőnökének adva ki magát fiktív WhatsApp-fiókokról Nicușor Dan nevében próbált ingyenjegyeket szerezni különféle eseményekre.
Adrian Ahrițculesei hegymászó hétfőn elindult Alaszkába, ahol az észak-amerikai kontinens legmagasabb csúcsát a 6194 méteres McKinley-hegyet (Denali) tervezi megmászni az úgynevezett Hét hegycsúcs kihívás keretében.
Ritkán hallani olyan kezdeményezésekről, amelyek egyszerűségük ellenére képesek változást hozni egy közösség életében. Borsaújfaluban egy ilyen példa hívta fel magára a figyelmet: a polgármester saját medencéjét bocsátotta a gyerekek rendelkezésére.
Május végén elárasztják az erdélyi piacokat a különböző cseresznyefajták, az igazi nyár közeledtét jelzik a fényes, bordó, piros vagy sárgás szemek.
szóljon hozzá!