
A 95 éves Véső Ágoston nagybányai festőművészt köszöntötték a Teleki Napokon
Fotó: Zahoránszki Brigitta/Facebook
Megnyílt Véső Ágoston 95 éves nagybányai festőművész kiállítása a Teleki Napok keretében.
2026. május 16., 21:142026. május 16., 21:14
2026. május 16., 21:162026. május 16., 21:16
A május 12. és 7. közt zajló nagybányai Teleki Napok nagy érdeklődésre számot tartó eseménye volt szombaton a 95 éves Véső Ágoston festőművész kiállításának megnyitója.
Zahoránszki Brigitta, Véső Ágoston és Dávid Lajos a szombati ünnepségen
Fotó: Zahoránszki Brigitta/Facebook
Művészeti tevékenysége mellett közösségi és művészetpedagógusi munkássága a leginkább értékelésre méltó; az a megszállott elkötelezettség, amellyel a régi nagybányai festőiskola örökségének ügyét és a kortárs nagybányai művészet intézményesülését szolgálta és szolgálja – mondta el a Krónikának a Teleki Napok beharangozásaként Dávid Lajos, a Teleki Magyar Ház vezetője.
Véső Ágoston alkotása
Fotó: Zahoránszki Brigitta/Facebook
Véső Ágostont szombaton köszöntötték kiállításának megnyitóján a Teleki Magyar Házban. Zahoránszki Brigitta, a Máramaros megyei RMDSZ ügyvezető elnöke is köszöntötte a rangidős művészt. „Nagybányáért él, a szellemi és festészeti örökség továbbéltetéséért – vallja Véső Ágoston Munkácsy-díjas festőművész, akinek kiállítása nyílt a Teleki Magyar Házban Nagybányán.
Véső Ágostont a fiatalok is köszöntötték tárlata megnyitóján
Fotó: Zahoránszki Brigitta/Facebook
– írta a közösségi oldalon Zahoránszki Brigitta. A Teleki Napok gazdag kulturális kínálattal várta és várja a közönséget. Dávid Lajos a Krónikának azt is elmondta, a rendezvénysorozat keretében idén is ösztöndíjjal jutalmazzák a közösségi életben aktív helyi fiatalokat.
Fotó: Zahoránszki Brigitta/Facebook

Nívós kulturális programsorozatot kínál idén is a nagybányai és környékbeli magyarságot megszólító, május 12. és 17. közt tartandó Teleki Napok – mondta el megkeresésünkre Dávid Lajos, a Teleki Magyar Ház vezetője.
Változatos programokkal ünneplik a szecesszió világnapját június 13-án az erdélyi szecesszió központjainak számító Marosvásárhelyen és Nagyváradon.
Méhes Katit, a szatmárnémeti Harag György Társulat művésznőjét is beválogatta Tízen a filmért listájába a kolozsvári Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF).
Lisa Simone amerikai jazz- és gospelénekes, Marcos Valle brazil zenészlegenda és Arooj Aftab pakisztáni Grammy-díjas zenész is fellép a június 5–7. közötti kolozsvári Jazz in the Park fesztiválon – közölték szerdán a szervezők.
Kortárs erdélyi magyar szerző, Karácsonyi Zsolt regénye alapján készült előadást mutat be a Kolozsvári Állami Magyar Színház.
A szenátus kinevezte a Román Kulturális Intézet (ICR) új vezetőségét keddi ülésén.
Premierre készül a Kolozsvári Magyar Opera: Anger Ferenc rendezésében mutatják be Giuseppe Verdi Nabucco című operáját. Az előadást a tervek szerint Erdély több városában láthatja a közönség.
Rendezői pályafutásáért Életműdíjjal tüntette ki Tompa Gábort, a Kolozsvári Állami Magyar Színház igazgatóját a Román Színházi Szövetség (UNITER).
Bírálta Cannes-ból való visszatérése után a román államot Cristian Mungiu filmrendező, aki Fjord című filmjével Arany Pálmát nyert a filmfesztivál szombat esti díjkiosztó gáláján.
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Először találkozik erdélyi olvasóival Krasznahorkai László, aki június 2-án, kedden Marosvásárhelyen vesz részt író–olvasó találkozón.
szóljon hozzá!