
Nyaralási kilátások. Görögország tárt karokkal várja a beoltott vagy letesztelt külföldi turistákat
Fotó: Pixabay
Heteken belül, de legkésőbb májusig utazási szempontból is felértékelődhet a koronavírus elleni oltás, illetve a vakcinát igazoló dokumentum – értesüléseink szerint Magyarország esetében is. Az európai vakcinaútlevél bevezetéséig – több más országhoz hasonlóan – Romániában is igazolványt bocsátanak ki mindazok számára, akik már megkapták az oltást, és utazni szeretnének.
2021. március 22., 12:202021. március 22., 12:20
2021. március 22., 12:392021. március 22., 12:39
Külföldi nyaralásunkat is alapvetően befolyásolhatja a koronavírus elleni vakcina, mivel minden jel szerint az oltásról szóló igazolvány lesz az egyetlen olyan dokumentum, amely anélkül biztosítja az akadálymentes utazást, hogy mélyen a zsebünkbe nyúljunk PCR-tesztek vagy ellenanyag-vizsgálatok miatt. Lapunk információi szerint
Egyelőre még nem ez a helyzet. A hatályos kormányrendelet értelmében csak az utazhat korlátozás nélkül Magyarországra – állampolgárságára való tekintet nélkül –, aki a határátlépés során hitelt érdemlően igazolja, hogy a beutazást megelőző hat hónapon belül átesett a Covid–19-betegségen. Magyaroszágon egyébként már van úgynevezett védettségi igazolvány, amelyet azok a magyar állampolgárok kaphatnak, akik megkapták a védőoltást, vagy igazoltan átestek a koronavírus-fertőzésen; egyelőre azonban nem született arról, mire jogosít fel a tanúsítvány.
Görögország, a romániaiak egyik legkedveltebb nyári úti célja már konkrét lépéseket tett az országba látogatók érdekében. Harisz Theoharisz görög idegenforgalmi miniszter pénteken Claudiu Năsui román gazdasági és turisztikai miniszterrel tárgyalt Bukarestben. Románia különben az első ország, amelyet Theoharisz felkeresett a 2021-es turisztikai szezonra vonatkozó protokoll kidolgozása óta. A megbeszéléseket követően kiderült,
A tíz év alatti gyerekek esetében nincs szükség tesztre. Năsui elmondta, az európai vakcinaútlevél bevezetéséig a bukaresti hatóságok igazolványt fognak kibocsátani mindazok számára, akik megkapták már a koronavírus elleni vakcinát, és turisztikai céllal utazni szeretnének. Erről a román kormánynak kell döntést hoznia. A gazdasági miniszter szerint
Fotó: Pixabay
A népszerű tengerpartjával Romániában is vonzónak számító Bulgária is várja a turistákat. Mariana Nikolova turisztikai tárcavezető a napokban közölte: május 1-én tervezik megnyitni az idei turistaszezont. A turisták alapesetben háromféle módon léphetnek be az országba: az Európai Gyógyszerügynökség által jóváhagyott oltással, negatív PCR-teszttel vagy antitest-igazolással, amely bizonyítja, hogy az illető átesett a fertőzésen.
Lapunk megkérdezte Ciprus és Olaszország bukaresti nagykövetségét, terveznek-e a göröghöz hasonló eljárást biztosítani a nyaralások idejére. Mindkét külképviselettől azt a választ kaptuk, hogy egyelőre nincs erre vonatkozó hivatalos határozat, az olasz nagykövetség illetékese ugyanakkor hozzátette: májusig döntés várható az ügyben.
Az EU ugyanakkor ezúttal is „hozza a formáját”, a különböző fórumokon ideológiai, filozófiai vita várható az egyesek által diszkriminatívnak tartott lépésről, ami nyilvánvalóan késleltetni fogja a döntést. Az Európai Bizottság javaslata szerint
Az ingyenes, QR-kóddal ellátott igazolványt minden tagállam nyelvén kiállítják, angol változata is lesz, és az EU területén mindenhol érvényes lesz.
Fotó: Pixabay.com
Bukarestben tárgyalt a hétvégén Grigoriosz Tassziosz, a görögországi szállodaipari szövetség elnöke is, aki szerint ebben az évben mintegy 700 ezer vendéget várnak Romániából a görögországi szállásadók. Ez a fele a pandémiát megelőző évben, 2019-ben Görögországban nyaralt román állampolgárok számának, míg 2020-ban mintegy 300 ezren töltötték vakációjukat a balkán országban. Tassziosz elmondta azt is, tárgyalásokba bocsátkoznak a görögországi szállodákkal annak érdekében, hogy
Görögországban jelenleg még szigorú járványügyi korlátozások vannak érvényben azokban a térségekben, ahol magas a fertőzöttek száma. Athénban és más piros besorolású fertőzöttebb övezetekben március 22-ig fenntartják a korlátozásokat, csak a létfontosságú termékeket árusító üzletek tarthatnak nyitva, és március 29-éig zárva maradnak az iskolák.

Görögországban idén hivatalosan május 14-től kezdődik az idegenforgalmi szezon, határait azonban várhatóan már április közepétől megnyitja az Európai Unióból érkező turisták előtt – jelentette be pénteken Bukarestben Harisz Theoharisz idegenforgalmi miniszter Claudiu Năsui román gazdasági és turisztikai miniszterrel folytatott tárgyalásai ut&
A kánikula gazdaságra gyakorolt hatását vette górcső alá a Román Nemzeti Bank (BNR) friss jelentése.
Összeállításunkban aradi, bánsági és dél-erdélyi falugazdászok értékelik az aratás előtti helyzetet.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2,346 milliárd lejes nyereséggel zárta a 2025-ös évet, amelynek 80 százalékát, 1,877 milliárd lejt az államkasszába utalták – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Románia rekordösszegű, 10 milliárd euró uniós forrást hívott le a 2025. június 10. és 2026. június 10. közötti időszakban, minden korábbi 12 hónapos időszakot felülmúlva ezzel – újságolta el Dragoș Pîslaru.
Egyelőre sem Magyarország, sem Románia nem áll készen az euró bevezetésére – derül ki az Európai Bizottság 2026-os konvergenciajelentéséből, amelyben értékeli az euróövezeten kívüli tagállamok felkészültségét az egységes valuta bevezetésére.
Nem csak nekünk tűnik úgy, hogy évről évre több tini vállal nyári melót, hanem számadatok is igazolják a trendet. Ki egy kis zsebpénzért, egy fesztiválbelépőért, ki tapasztalatszerzés céljából, ki a tandíjért, mások egészen más okok miatt.
Romániában valósítja meg első hibrid energiaprojektjét a francia ENGIE – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
Közel 14 százalékkal nőtt tavaly a romániai háztartások havi átlagjövedelme a hivatalos statisztikák szerint. Egy friss felmérés közben azt mutatja, hogy a lakosság 41 százalékának az elmúlt egy évben csökkent a jövedelme.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján.
Bár úgy tűnik, még mindig megosztja a romániai társadalmat az ázsiai vendégmunkások foglalkoztatása, napról napra több nepálit, indiait vagy éppen Srí Lanka-it láthatunk az erdélyi városok utcáin. De miért éri meg ázsiaiként Romániában munkát vállalni?
szóljon hozzá!