Hirdetés

Egy legitim választás után utcára vonulni bolsevik tempó

Borbély Zsolt Attila

2018. május 04., 14:062018. május 04., 14:06

2018. május 04., 14:072018. május 04., 14:07

Az áprilisi 8-i választásoknak nagy volt a tétje, ám a két tábor várakozásai is hatalmasak voltak. Hidegzuhanyként hatott a vesztesekre, hogy megdőlt kedvenc mantrájuk, miszerint a nagy részvétel nem kedvez a kormánypártoknak, mert azoknak csak kétmilliós hadra fogható bázisuk van. Úgy vélték: ahhoz, hogy 50 százalék alá nyomják a Fideszt, a legegyszerűbb megoldás az, ha minél több embert rávesznek a szavazásra.

Elkeseredettségből erőszak

Az elkeseredettség, mint tudjuk, erőszakba csap át. Viszont erőszakszervezetek híján mit tudott tenni a szinte már győzelmi mámorban úszó, majd az eredmények által leforrázott ballib tábor, ideértve a korábbi énjére csak nevében és élcsapatának személyi összetételében emlékeztető Jobbikot is? Azt, hogy az utcára vonult gyalázkodni. Civil álarcban persze. Politikusként mit is tudtak volna mondani az összeverődött tömegnek? Leghangosabb vezetőjük szavaival azt, hogy „elkúrták”? Ismét? Hogy lejt a pálya? Miközben a Fideszre leadott szavazatok abszolút számban is annyit tesznek ki, mint az összes többi pártra leadott szavazatok együttvéve? Hogy képtelenek voltak egy ütőképes jelöltet állítani és mögéje felsorakozni? Hogy még a kormány által feladott magas labdákat sem tudták lecsapni?

Hirdetés

A vesztesek sajtója szokása szerint fröcsög. Van, aki odáig megy, hogy demokrácián, jogállamon kívüli, akár erőszakos eszközök igénybe vételét is megengedhetőnek tartja az orbáni „zsarnoksággal” szemben. Van, aki Európa segítsége után kiabál, mint a hazaáruló Göncz Árpád anno, s persze szinte minden ellenzéki orgánum gyűlöletkeltésnek nevezi a kormány visszafogott, higgadt, tárgyszerű migránsügyi kampányát. A megveszekedettek, akiknek saját intellektuális presztízsük sem számít, csalást kiabálnak tudván, hogy a rendszer átláthatósága miatt egyszerűen lehetetlen volt az eredményt érdemben módosítva csalni.

Csőcselék vagy sem?

Meglepő, hogy még nemzetben gondolkodó, csak a tárgyszerűségre túl erőltetetten törekvő emberek között is hallani lehetett olyat, hogy ne csőcselékezzük az utcára vonuló tízezreket, mert nekünk sem esett jól a csőcselékezés 2002-ben és 2006-ban. Nos, ezzel kapcsolatban azért érdemes leszögezni: 2002-ben tényleg csalás történt, konkrét esetekről lehet tudni, ahol a falu egyik végében volt a szavazókörben MIÉP-es delegált, a másik végében nem, s ahol volt, ott kapott a párt százvalahány szavazatot, ahol meg nem, ott érdekes módon nem kapott. Viszont az érvénytelen szavazatok száma megegyezett a várható MIÉP-szavazatok számával. Arról nem szólva, hogy abban az időben törvénytelen volt az a fajta totális mozgósítás a választás napján, ami ma már természetes és megszokott. Akkor ezzel az eszközzel csak az MSZP élt, ami jelentős előnyt biztosított a pártnak.

2006 pedig végképp nem alkalmas a párhuzamra, hiszen akkor nem a választások után vonultak az utcára  a vesztesek, hanem azután, hogy nyilvánosságra került az őszödi beszéd, amelyben Gyurcsány maga is elismerte: törvénytelen módon jutott hatalomra. Ráadásul a Kossuth téri tüntetés teljesen spontán volt, abban a pártok semmiféle szerepet nem játszottak.

Új választások… négy év múlva

Egyáltalán mit követelhetnek racionálisan a tüntetők egy magas részvétel mellett lezajlott, tiszta választás után, amelynek során a nép többsége egyértelműen letette voksát a Fidesz–KDNP mellett?  Új választásokat? Egyébként abszurd módon többek között ezt követelik, vélhetően abban reménykedve, úgysem adatik meg a követelésük valóra váltása, hiszen megismételt választások esetén még nagyobb Fidesz-fölényre számíthatnánk. A kormányoldallal rokonszenvező egyik blogger találóan írta: a tüntetők valamennyi követelése megvalósult a demokráciától a szabad sajtón át az új választásokig, amelyek négy év múlva esedékesek.

A probléma az, hogy itt nem számít a racionalitás, de még a törvényesség sem. Azok az erők, amelyek a tüntetők mellett állnak, fütyülnek a törvényességre, hisz sorozatban döntöttek meg konszolidált rendszereket különböző kontinenseken. Inkább az a kérdés, mennyire fontos nekik az Orbán-kormány megbuktatása. A miniszterelnök mindeddig zseniális sakkjátékosnak bizonyult. Teljesítményét Bethlen Gáboréhoz lehet hasonlítani, aki szintén megtalálta a librációs pontokat két nagyhatalom között. Vélelmezhető, hogy a Soros-osztagok megmaradnak a törvényes, illetve féltörvényes „puha” eszközöknél és a Majdan forgatókönyve itt nem kerül bevetésre. Nem kétséges, hogy ahogy Ukrajnában, itt is voltak szép számmal, akiket meggyőződésük vitt ki a térre. De azok, akik e meggyőződést elültették bennük, azok a világtörténelem talán legsötétebb hatalmának a zsoldjában állnak. Amit nevezhetünk Soros-hatalomnak is.

Tüntetnek? Majd megunják

Még a saját táborban is gyakran hallani, hogy szellemileg igénytelen dolog a „sorosozás”. Mégis mit kellene tennie a kormánynak, ha el akarja mondani a magyar népnek, mire megy ki a játék? Nem bocsátkozhat olyan tudományos elemzésbe, mint Bogár László vagy Drábik János, akik a magyar nyelvterületen talán a legtöbbet értettek meg és legtöbbet adnak tovább a világ valódi működéséről. Soros egy látható figura, ármánykodásai jól dokumentáltak, sokszor nyíltan kimondta és leírta: a nemzetek és nemzetállamok megszüntetése a cél. Ő kiváló illusztrációja annak, ahogy a globális háttérhatalom működik. Az, hogy az általa is megfogalmazott és képviselt terv van megvalósulóban vagy annak enyhén módosított változata, amely Koudenhove Kalergi gróf 1925-ös elképzeléseire vezethető vissza, és nyilván nemcsak Soros terve, az a lényeget nem érintő semmitmondó különbség.

Végül szóljunk arról is, hogy a választásokon csúfos vereséget szenvedett Jobbik is beállt eme abszurd tüntetés mögé, amivel a lehető legmélyebbre süllyedt – erkölcsileg és politikailag is. Lényegében saját néppártiságuknak mondtak ellent. Meg sem várni a kormány megalakulását és első intézkedéseit, hanem utcára vonulni figyelmen kívül hagyva a magyar választók akaratát nem néppárti magatartás, hanem vegytiszta bolsevik tempó. De ahogy a Jobbik legújabb szövetségese, Gyurcsány Ferenc fogalmazott tizenkét esztendeje: tüntetnek? Majd megunják és hazamennek.

 

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 23., kedd

Rövid enyhülés után újra erősödik a hőség

A szerdai átmeneti felfrissülés után ismét erősödik a hőség Erdélyben. Csütörtöktől napos, száraz idő várható, a hétvégére pedig több helyen 33 fokig emelkedhet a hőmérséklet. A jövő hét elején a kánikula tovább fokozódhat.

Rövid enyhülés után újra erősödik a hőség
Hirdetés
2026. június 16., kedd

Elbuktak Nicușor Dan proxyjai, és az RMDSZ jól tette, hogy hozzájárult ehhez

Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.

Elbuktak Nicușor Dan proxyjai, és az RMDSZ jól tette, hogy hozzájárult ehhez
2026. június 15., hétfő

Terroristagyanús futballvilág?

Miközben az Egyesült Államok a futball-világbajnokságra érkező játékosokat, bírókat és szurkolókat példátlan szigorral szűri a határain, saját utcáin továbbra is ezrek esnek erőszakos bűncselekmények áldozatául.

Terroristagyanús futballvilág?
Terroristagyanús futballvilág?
2026. június 15., hétfő

Terroristagyanús futballvilág?

2026. június 13., szombat

Svájc: Chaplin világába csöppentünk a Riviérán

Téli beszámolómat azzal zártam, hogy az ott szerzett benyomások olyan mély nyomot hagytak bennünk, hogy még vissza kell térnünk. Ez az elhatározás azonban nem maradt sokáig puszta vágy: néhány hónappal később ismét Genf felé vezetett az utunk.

Svájc: Chaplin világába csöppentünk a Riviérán
Hirdetés
2026. június 12., péntek

Premontrei botrány: senki ne az áldozatot hibáztassa, még az RMDSZ se!

Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.

Premontrei botrány: senki ne az áldozatot hibáztassa, még az RMDSZ se!
2026. június 11., csütörtök

Brüsszeli tanácskozás az iszlamizmus kihívásáról: az európai muszlimok is áldozatokká válnak

Az Európai Parlamentben tartott eszmecserén európai képviselők és az Egyesült Arab Emírségek szélsőségesség és terrorizmus elleni küzdelemért felelős különmegbízottja a radikalizmus és a demokratikus ellenálló képesség kérdéseit vitatták meg.

Brüsszeli tanácskozás az iszlamizmus kihívásáról: az európai muszlimok is áldozatokká válnak
2026. június 09., kedd

Nem csak a bankok trükkje: a botrány mindannyiunkról szól

Rekordbírság a bankoknak, perrel fenyegető pénzintézetek, kártérítéssel hitegetett ügyfelek: a ROBOR-ügy egyszerre pénzügyi, jogi és bizalmi botrány az általunk is mohón táplált pénzéhes világunkban.

Nem csak a bankok trükkje: a botrány mindannyiunkról szól
Hirdetés
2026. június 09., kedd

Viharok és lehűlés jön: vasárnap már csak 17 fok várható

Még nyárias meleg és helyenként 30 fok feletti hőmérséklet várható szerdán, ám a hét második felében markáns változás következik az időjárásban. Több hullámban érkező frontok miatt záporokra, zivatarokra és megerősödő szélre kell készülni.

Viharok és lehűlés jön: vasárnap már csak 17 fok várható
2026. június 07., vasárnap

Gyógyszer helyett piercing? Erdélyben egyre többen kipróbálják

Migrén, álmatlanság, szorongás, klimax – egyre többen próbálják ki az gyógypiercinget, amikor gyógyszermentes megoldást keresnek régóta fennálló panaszaikra. A módszer sokak életminőségét javítja, az orvosok azonban óvatosságra intenek.

Gyógyszer helyett piercing? Erdélyben egyre többen kipróbálják
2026. június 06., szombat

Magyar szerzők színdarabjaival arat sikereket a Moldovai Köztársaságban az Aradi Kamaraszínház igazgatója

Bár a színházi nyelvnek „nincs nemzetisége”, mégis egyfajta küldetés magyar darabokat színre vinni olyan közegben, amelyben alig, vagy inkább egyáltalán nem ismerik a magyar kultúrát – vallja Tapasztó Ernő.

Magyar szerzők színdarabjaival arat sikereket a Moldovai Köztársaságban az Aradi Kamaraszínház igazgatója
Hirdetés
Hirdetés