
A laposföld-hívők szerint a Föld peremén egy hatalmas jégfal található, ezért nem esünk le róla
Fotó: illusztracio
A hülyeségnek rengeteg árnyalata létezik. Az Úr 2019. évében egy közösségi oldalon megosztott felvételen egy úriember elmeséli, hogy ő és társai miért gondolják azt, nem gömbölyű bolygón élünk.
2019. április 05., 09:332019. április 05., 09:33
2019. április 05., 09:352019. április 05., 09:35
A hihetetlen állítás alátámasztására az illetőnek bizonyítékai is vannak. A nem kis mértékben zavaros magyarázatból kiderül: a víz nem görbül, és arra sincs bizonyíték, hogy a láthatár lejtene. Aki nem hiszi, hogy a Föld lapos, az járjon utána! Ameddig le nem esik a bolygóról. De nyugalom, ahogyan a későbbiekben meglátjuk, nem fog lepottyanni.
Ha egy kicsit utánanézünk a mindentudó interneten, döbbenten tapasztaljuk, hogy
Szerintük az űrből készült felvételek, amelyeken világosan látható a gömbölyű Terra, mindössze hitvány hamisítvány. És slussz. Igazukat nem tartják szükségesnek józan érvekkel alátámasztani. Függetlenül attól, milyen nyilvánvaló butaságot mondanak, vagy mondandójuk köszönő viszonyban sincs a valósággal. És hogy komolyan veszik magukat, arra a legjobb bizonyíték egy Phillips Stallings nevű úriember, aki napi nyolc órát tölt azzal, hogy bebizonyítsa: a Föld lapos. Ő az egyike azon fő laposföld-szószólóknak, akik külön weboldalt és népes Facebook-csoportot szenteltek a saját maguk által menedzselt, magától és egyre gyorsabban bővülő körüknek. A legtöbbek számára fanatikus őrült, ám az elméletet támogatók számára igazi szakértő, aki a vallás és matematika erejével döbbenti rá az embereket az igazságra.
Saját igazuk bizonyítására nagyszabású küldetést szervez a Nemzetközi Laposföld Konferencia nevű szervezet. Az expedíció jövőre indulna, és a célja eljutni a világ szélén található jégfalhoz, amely azon a földrészen fekszik, amit jelenleg Antarktisz néven ismerünk. A laposföld-hívők többsége úgy tartja, az Antarktisz nem a földgolyó déli kupakján van, hanem körülöleli a földkorongot, és a végső határon pedig egy monumentális jégfal zárja le a világot. Ennek magasságát 50 méterben adják meg, vastagsága viszont kilométerekre rúghat.
Érdekes ellentmondás, hogy a sarki utazáshoz használt hajó – mint minden tengerjáró – nyilvánvalóan GPS-navigációval jut el céljához, miközben a laposföldelméletbe a műholdak értelemszerűen nem férnek bele. Az elszánt hívők azonban számos helyettesítő eljárást képzelegtek már össze, amelyek szerintük megmagyarázzák, hogyan működhet mégis a GPS és a többi műholdas technika. Ezek között beszélnek nagy magasságú léghajókról, mikroballonokról, a felhők fölött rejtegetett légibázisokról és hasonlókról – mindezt természetesen titokban tartja a nagy összeesküvés, amelynek célja az emberiséget abban a tévhitben tartani, hogy a Föld gömbölyű.
A laposföld-hívők szerint Ausztrália valójában kamusztrália, vagyis nem létezik. Aki mégis ott él, az a NASA fizetett statisztája – adta hírül egy megbízhatónak mondható lap. De ha nem létezik, hogyan élnek ott statiszták? – kérdezhetjük. Semmi pánik, a hívők majd ezt is megmagyarázzák…
A cikkből megtudjuk, a kamu-Ausztrália elképzelés még 2017-ben született meg a Redditen Shelley Floryd „tollából”. Lényege: Ausztrália kitaláció, hogy azt higgyük, a bűnözőket száműzték oda. Valójában viszont hajóra rakták, majd vízbe fojtották őket, így ez volt minden idők legnagyobb tömeggyilkossága.
Akinek van még türelme hozzá, néha nekilát cáfolni a laposföld-hívők állításait. Például egy kosárlabdáról bebizonyította egy fotós, hogy „lapos”… De a legnagyobb öngólt éppen ők lőtték. Két laposföld-hívő, a Globebusters csoporthoz tartozó Jeran és Henrique azt próbálták bebizonyítani, hogy a Föld lapos. A kísérletben két „falat” állítottak fel, amelyen mindkettőre vágtak egy lyukat. Az egyik oldalára Jeran állt egy kamerával, a másikra pedig jóval távolabb tőlük Henrique egy lámpával. Ha a Föld lapos – ahogy azt gondolták –, a Henrique által maga elé emelt lámpa fényét azonnal látni kellett volna. Csakhogy a fényt nem lehetett látni, ezért Jeran rádión keresztül azt kérte tőle, emelje feljebb azt, nagyjából a feje fölé. Csodák csodája, ekkor már látni lehetett a fényforrást. Márpedig ez azt jelenti, hogy a Föld mégiscsak gömbölyű! Jeran erre csak annyit tudott ismételgetni, hogy „érdekes”…
A szerdai átmeneti felfrissülés után ismét erősödik a hőség Erdélyben. Csütörtöktől napos, száraz idő várható, a hétvégére pedig több helyen 33 fokig emelkedhet a hőmérséklet. A jövő hét elején a kánikula tovább fokozódhat.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Miközben az Egyesült Államok a futball-világbajnokságra érkező játékosokat, bírókat és szurkolókat példátlan szigorral szűri a határain, saját utcáin továbbra is ezrek esnek erőszakos bűncselekmények áldozatául.
Téli beszámolómat azzal zártam, hogy az ott szerzett benyomások olyan mély nyomot hagytak bennünk, hogy még vissza kell térnünk. Ez az elhatározás azonban nem maradt sokáig puszta vágy: néhány hónappal később ismét Genf felé vezetett az utunk.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
Az Európai Parlamentben tartott eszmecserén európai képviselők és az Egyesült Arab Emírségek szélsőségesség és terrorizmus elleni küzdelemért felelős különmegbízottja a radikalizmus és a demokratikus ellenálló képesség kérdéseit vitatták meg.
Rekordbírság a bankoknak, perrel fenyegető pénzintézetek, kártérítéssel hitegetett ügyfelek: a ROBOR-ügy egyszerre pénzügyi, jogi és bizalmi botrány az általunk is mohón táplált pénzéhes világunkban.
Még nyárias meleg és helyenként 30 fok feletti hőmérséklet várható szerdán, ám a hét második felében markáns változás következik az időjárásban. Több hullámban érkező frontok miatt záporokra, zivatarokra és megerősödő szélre kell készülni.
Migrén, álmatlanság, szorongás, klimax – egyre többen próbálják ki az gyógypiercinget, amikor gyógyszermentes megoldást keresnek régóta fennálló panaszaikra. A módszer sokak életminőségét javítja, az orvosok azonban óvatosságra intenek.
Bár a színházi nyelvnek „nincs nemzetisége”, mégis egyfajta küldetés magyar darabokat színre vinni olyan közegben, amelyben alig, vagy inkább egyáltalán nem ismerik a magyar kultúrát – vallja Tapasztó Ernő.
szóljon hozzá!