
Nyögvenyelősen, nehezen nyert hazai pályán a CFR a Nagyszeben ellen
Fotó: Riti József
Kéthetes szünet után hétvégén folytatódott a román labdarúgó-bajnokság. Három forduló után a Craiova az élre állt, a CFR holtversenyben a második, a Sepsi pedig 2 ponttal egyelőre csak hátul kullog.
2020. szeptember 15., 16:092020. szeptember 15., 16:09
Szinte meglepetések nélkül ért véget a román bajnokság harmadik fordulója. Azért csak szinte, mert az FCSB vereséget szenvedett a Voluntari csapatától. Igaz, ez utóbbi már nem igazán tartozik a meglepetések közé, mert a fővárosi csapat az utóbbi években sokszor mutatott hullámzó teljesítményt. Ráadásul a Voluntari már nem először tréfálta meg Gigi Becali csapatát.
A tengerpartiak kispadjára kinevezett spanyol szakember azonban továbbra is optimista. Bár csapata a Liga 1 utolsó helyén tanyázik, Ruben de la Barrera mégis optimistán nyilatkozott, hiszen azt mondta, hogy „ha az eredményeket nézzük, nehéz helyzetben vagyunk, de ha a játékot, akkor nem állunk rosszul”. Az oltyán csapat győzelmével egyelőre az első helyre ugrott, és ha a következő fordulóban a Voluntari ellen is nyer, megtartja vezető pozícióját.
Dan Petrescu tanítványai a második félidő közepén egy pontrúgást követően – hogyan másképp? – találtak a nagyszebeniek kapujába, akiket ugyancsak spanyol szakember irányít. Vinicius és társai azonban valószínűleg, hogy egyelőre nem a bajnokságra koncentrálnak, hanem az Európa Ligára. A csapatnak anyagi szempontból nagy szüksége lenne arra, hogy idén is bekerüljön a nemzetközi kupa csoportkörébe.
S ha már a spanyoloknál tartunk:
A Dinamo különben egyre-másra igazol külföldi játékosokat nagy fizetéssel, ezért kérdés, hogy a lufi mikor fog kipukkadni. Egyes szakemberek szerint ugyanis az egész nem tart tovább egy évnél. Ettől függetlenül a Cosmin Contra edzette csapat három forduló után csupán két ponttal rendelkezik, s a táblázat alsó felében foglal helyet – úgy ahogy azt egyébként az elmúlt években már megszokhattuk.
Ugyancsak
Florin Leo Grozavu együttesét azonban nem szabad leírni, hiszen az OSK első három meccsét tulajdonképpen az elmúlt szezon első három helyezettje ellen játszotta (CFR, Craiova, Astra), és ebből a három összecsapásból két pontot szerzett úgy, hogy a harmadik, Craiova elleni mérkőzésen is nagyon közel állt a pontszerzéshez. Diószegi László csapata a következő fordulóban az ugyancsak nyeretlen, sereghajtó Viitorult fogadja Sepsiszentgyörgyön, s ha nyer, fentebb léphet a táblázaton.
Három fordulót követően természetesen még nehéz bármi következtetést levonni, hiszen még a bajnokság elején járunk, az átigazolási időszaknak még nincs vége, a csapatok keretei erősödhetnek (vagy akár gyengülhetnek), és a vírus is bármikor újra közbeszólhat. Elég ha azt nézzük, hogy legutóbb az FCSB-nél diagnosztizáltak hat koronavírusos esetet, többek között az edzőt is. Az azonban biztos, hogy a másik magyar tulajdonossal (és magyar edzővel) rendelkező csapat sem adja olcsón a bőrét. A másodosztályból idén feljutott aradi UTA ugyanis még veretlen. Igaz, nem nyert mérkőzést, de a három fordulóban egyszer sem tudták legyőzni: három pontjával és 2-2-es gólkülönbségével a Bálint László edzette csapat jelenleg a 8. helyen tanyázik, a következő fordulóban pedig a Politehnica Iasi csapatát fogadja hazai környezetben.
1. Craiova 3 3 0 0 9
2. Botosani 3 2 1 0 7
3. Voluntari 3 2 1 0 7
4. CFR 3 2 1 0 7
5. FCSB 3 2 0 1 6
6. Gaz Metan 3 2 0 1 6
7. Chindia 3 1 1 1 4
8. UTA 3 0 3 0 3
9. Poli Iasi 3 1 0 2 3
10. Hermannstadt 3 0 2 1 2
11. Clinceni 3 0 2 1 2
12. Dinamo 3 0 2 1 2
13. Sepsi 3 0 2 1 2
14. Arges 3 0 1 2 1
15. Astra 3 0 1 2 1
16. Viitorul 3 0 1 2 1
A szerdai átmeneti felfrissülés után ismét erősödik a hőség Erdélyben. Csütörtöktől napos, száraz idő várható, a hétvégére pedig több helyen 33 fokig emelkedhet a hőmérséklet. A jövő hét elején a kánikula tovább fokozódhat.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Miközben az Egyesült Államok a futball-világbajnokságra érkező játékosokat, bírókat és szurkolókat példátlan szigorral szűri a határain, saját utcáin továbbra is ezrek esnek erőszakos bűncselekmények áldozatául.
Téli beszámolómat azzal zártam, hogy az ott szerzett benyomások olyan mély nyomot hagytak bennünk, hogy még vissza kell térnünk. Ez az elhatározás azonban nem maradt sokáig puszta vágy: néhány hónappal később ismét Genf felé vezetett az utunk.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
Az Európai Parlamentben tartott eszmecserén európai képviselők és az Egyesült Arab Emírségek szélsőségesség és terrorizmus elleni küzdelemért felelős különmegbízottja a radikalizmus és a demokratikus ellenálló képesség kérdéseit vitatták meg.
Rekordbírság a bankoknak, perrel fenyegető pénzintézetek, kártérítéssel hitegetett ügyfelek: a ROBOR-ügy egyszerre pénzügyi, jogi és bizalmi botrány az általunk is mohón táplált pénzéhes világunkban.
Még nyárias meleg és helyenként 30 fok feletti hőmérséklet várható szerdán, ám a hét második felében markáns változás következik az időjárásban. Több hullámban érkező frontok miatt záporokra, zivatarokra és megerősödő szélre kell készülni.
Migrén, álmatlanság, szorongás, klimax – egyre többen próbálják ki az gyógypiercinget, amikor gyógyszermentes megoldást keresnek régóta fennálló panaszaikra. A módszer sokak életminőségét javítja, az orvosok azonban óvatosságra intenek.
Bár a színházi nyelvnek „nincs nemzetisége”, mégis egyfajta küldetés magyar darabokat színre vinni olyan közegben, amelyben alig, vagy inkább egyáltalán nem ismerik a magyar kultúrát – vallja Tapasztó Ernő.
szóljon hozzá!