
Az ökumenikus alkalmon jelen volt többek közt: Dinka Levente (balról a második), Bőjte Csongor (balról a harmadik), Szegedi László (balról az ötödik), Elekes Zsolt (balról a hatodik)
Fotó: Kolozsvár-Szamosújvári Görögkatolikus Püspökség/Facebook
Elkezdődött a keresztény egység hete: az ökumenikus, közös imasorozatot január 18. és 25 közt tartják Erdélyben is. A nyolcnapos imahét hagyományosan St. Péter apostol székének ünnepétől (18. jan.) a Szent Pál megtérésének ünnepéig (25. jan.) tart. Kolozsváron a történelmi egyházak képviselői indították el vasárnap az ökumenikus imasorozatot.
2026. január 19., 13:442026. január 19., 13:44
Erdélyben is számos rendezvényt tartanak a történelmi felekezetek a keresztény egység hetén. megtartják Kolozsváron a Cipariu (régi nevén Hunyadi) téri görögkatolikus templomban gyűltek össze a különböző felekezetek képviselői, hogy közösen imádkozzanak a keresztény egységért.
Dinka Levente (középen) és Bőjte Csongor (jobbról)
Fotó: Kolozsvár-Szamosújvári Görögkatolikus Püspökség/Facebook
A házigazda görögkatolikusokon kívül jelen voltak
– számolt be a Kolozsvár-Szamosújvári Görögkatolikus Püspökség híradása alapján a Romkat.ro.
Szegedi László református püspökhelyettes az ökumenikus imaalkalmon
Fotó: Kolozsvár-Szamosújvári Görögkatolikus Püspökség/Facebook
Claudiu Pop, a Rómával egyesült román görögkatolikus egyház főpásztora és a kolozsvár-szamosújvári egyházmegye főpásztora meghívására
A helyszín a 20. századi vértanúk és hitvallók székesegyházának nevezett templom volt a Cipariu téren. Sok görögkatolikus pap, szerzetes, hívő vett részt Kolozsvárról és környékéről, csatlakoztak más kolozsvári felekezetek hívei is.
Dinka Levente evangélikus lelkész is beszélt
Fotó: Kolozsvár-Szamosújvári Görögkatolikus Püspökség/Facebook
A kápolnát Mircea Marțian, Florin Isac és Vlad Pupăză görögkatolikus lelkészek készítették elő, a Szentírást a szentély előtti kiemelt helyre helyezve. Gyertyákat gyújtottak, együtt vonultak be a résztvevők a Szent József-kápolnába
A kolozsvári Cipariu (Hunyadi) téri görögkatolikus templom volt a helyszín
Fotó: Kolozsvár-Szamosújvári Görögkatolikus Püspökség/Facebook
Az imatalálkozó során első a Szent János evangélista Egyházmegyei Teológiai Szeminárium hallgatói részvételével zsolozsmát imádkoztak, elhangzott a békéért való imádság. Az eseménnyel megnyitották az idei ökumenikus imanyolcadot.
A keresztény egység hetét (angol neve Week of Prayer for Christian Unity, azaz az egyházak egységéért tartott imahét), évente egyszer rendezik meg szerte a világon a keresztény felekezetek.
Elekes Zsolt unitárius lelkész a görögkatolikus templomban
Fotó: Kolozsvár-Szamosújvári Görögkatolikus Püspökség/Facebook
A történelmi egyházak képviselői vettek részt a kolozsvári eseményen
Fotó: Kolozsvár-Szamosújvári Görögkatolikus Püspökség/Facebook
Fotó: Kolozsvár-Szamosújvári Görögkatolikus Püspökség/Facebook
Ez a nyolcnapos imahét hagyományosan St. Péter apostol székének ünnepétől (18. jan.) a Szent Pál megtérésének ünnepéig (25. jan.) tart.
Közös imaalkalommal kezdődött meg a kincses városban a keresztény egység imanyolcada
Fotó: Kolozsvár-Szamosújvári Görögkatolikus Püspökség/Facebook
Fotó: Kolozsvár-Szamosújvári Görögkatolikus Püspökség/Facebook
A kolozsvári Cipariu téren a több évtizede épülő görögkatolikus templom
Fotó: Kolozsvár-Szamosújvári Görögkatolikus Püspökség/Facebook

Erdély-szerte szerveznek ökumenikus imaalkalmakat a különböző felekezetek: a keresztények egységéért végzett imádságok hetét hagyományosan január 18. és 25. között tartják.
Több száz, folyamatosan működő kriptovaluta-bányászgépet foglalt le az adóhatóság Szatmár megyében, miután egy be nem jelentett, jelentős energiafogyasztással működő bányászfarmra bukkant. A lefoglalt berendezések értéke meghaladja a kétmillió lejt.
Határozottan lépnek fel a medvék etetése ellen a hatóságok: három hét alatt 50 ezer lejnyi bírságot róttak ki a Transzfogarasi úton.
Idén sem használható az ópálosi szivattyúállomás a mezőgazdasági területek öntözésére, mivel zajlik a víznyerő csatorna medrének a betonozása. Tavaly ugyanezzel a magyarázattal hagyták üzemen kívül a berendezést.
Rengeteg autó parkol a Déli-Kárpátokban a több mint 2000 méter magasságban található Leaota-csúcs közelében, tönkretéve a törékeny ökoszisztémát, a védett erdélyi havasszépe növényt – hívta fel a figyelmet a közösségi oldalon Gajdó Kelemen Éva.
Több millió eurót kap az Európai Unió szolidaritási alapjából Parajd – tájékoztatott kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő sajtóirodája.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Politikai szóváltás alakult ki hétfőn a magyar Országgyűlésben, miután Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke rákérdezett Orbán Anita külügyminiszterre, hogy mit tesz a kormány a nagyváradi premontrei apát kilakoltatása ügyében.
Közeledik a parlagfű virágzása, ezért Erdély-szerte felszólítják a hatóságok a telek- és ingatlantulajdonosokat, az útkezelőket és az érintett intézményeket, hogy kötelesek intézkedni.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Újabb mesterséges intelligencia alapú rendszert vezetett be a Kolozs megyei sürgősségi kórház: a Carebot nevű platform a tüdőgócok felismerésében segíti a radiológusokat, ezzel hozzájárulva a tüdőrák minél korábbi diagnosztizálásához.
szóljon hozzá!