Fotó: Alfred Bulai/Facebook
Bejelentette kedden a Politikatudományi és Közigazgatási Egyetem (SNSPA) rektora, Remus Pricopie, hogy az etikai bizottság döntése nyomán felbontották a több diáklány által is szexuális zaklatással vádolt Alfred Bulai munkaszerződését.
2024. augusztus 06., 15:562024. augusztus 06., 15:56
2024. augusztus 06., 16:112024. augusztus 06., 16:11
Közleményében a rektor azt írta, bízik benne, hogy a SNSPA „határozott fellépése” az etikai normák és az egyetemi közösség tagjai ellen vétőkkel szemben példaértékű lesz más egyetemek és közintézmények számára. Hozzátette, három évtizedes pályafutása alatt még nem hallott olyan szexuális zaklatásos ügyről, amelyet a kirobbanásától számított nyolc napon belül megoldottak volna, a törvényi előírások betartásával.
Úgy véli, haladéktalanul felül kell vizsgálni a vonatkozó jogszabályokat, a közigazgatási és a büntetőjog terén is módosításokra van szükség, megfelelő törvényi eszközök hiányában ugyanis nem lehet hatékonyan fellépni a szexuális zaklatások ellen.
Remus Pricopie azt is elmondta, az elkövetkezőkben az egyetem etikai bizottsága fel fogja mérni, hogy van-e jogi alap a vizsgálatok kiterjesztésére, ugyanakkor minden rendelkezésükre álló adatot és információt továbbítanak a nyomozó hatóságoknak. „Tisztában vagyunk a Bulai-ügy súlyosságával, és alapvető fontosságú számunkra, hogy azonosítsuk azokat a belső gyenge pontokat, amelyek lehetővé tették, hogy mindez megtörténjen” – fogalmazott a rektor az Agerpres által idézett tájékoztatásban.
Ezen a héten megkezdődnek a kihallgatások a Politikatudományi és Közigazgatási Egyetem (SNSPA) professzora, Alfred Bulai ügyében, akit az egyetem több diáklánya szexuális zaklatással vádolt meg.
Az elmúlt 24 órában több tucat online bejelentés érkezett a bukaresti első kerületi ügyészséghez, miután az ügyészek felhívást intéztek a Politikatudományi és Közigazgatási Egyetem (SNSPA) Alfred Bulai professzor által zaklatott diákjaihoz.

Évtizedeken keresztül szexuálisan zaklatta diáklányait Alfred Bulai neves bukaresti szociológus, egyetemi professzor a Snoop tényfeltáró portálnak nyilatkozó egykori áldozatok szerint.
Tudorel Toader volt alkotmánybíró szerint Nicușor Dan államfőnek konzultálnia kellett volna a parlamenti pártokkal, mielőtt Adrian Veșteát nevesítette miniszterelnök-jelöltnek.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetősége vasárnap 19 órakor kezdődő ülésén dönti el, hogy támogatja-e Adrian Veștea kijelölt miniszterelnököt – tájékoztatott a párt sajtószóvivője, Cristian Seidler.
Adrian Veștea szerint miniszterelnök-jelölése nem fenyegetést, hanem felelősséget jelent a Nemzeti Liberális Párt (PNL) számára. Ezzel szemben Gheorghe Falcă PNL-s európai parlamenti képviselő vasárnap Veștea kizárását kérte a pártból.
Az RMDSZ vezetősége vasárnap 18 órakor kezdődő ülésén dönti el, hogy támogatja-e Adrian Veștea kijelölt kormányfőt – nyilatkozta Csoma Botond a Digi 24 televíziónak.
A Brassó Megyei Tanács elnökéből lett miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea több mint három évtizede tagja a PNL-nek, önkormányzati vezetőként és miniszterként is jelentős politikai tapasztalatot szerzett.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
Miután Eugen Tomac visszaadta kormányalakítási megbízatását, Nicușor Dan államfő Adrian Veșteát, Brassó Megye Tanácsának elnökét és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnökét kérte fel kormányalakításra.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogram szerint a területi-közigazgatási reform a kormány ,,nulladik számú prioritása”, és előfeltétele annak, hogy a program többi fejezetében felvázoltak működjenek.
Nicușor Dan államfő koszorút helyezett el szombat reggel az 1990. június 13. és 15. közötti bányászjárás áldozatainak bukaresti emlékművénél.
szóljon hozzá!