Hirdetés
Rostás Szabolcs

Rostás Szabolcs

Az alpáriságnál több kell

2018. augusztus 02., 21:572018. augusztus 02., 21:57

2018. augusztus 03., 13:402018. augusztus 03., 13:40

Ha nem az állami hatóságok inkompetenciájáról és mélységes átpolitizáltságáról, továbbá a romániai társadalom súlyos erkölcsi válságáról szólna, a fungáló bukaresti hatalom ellen egyedi rendszámtáblával tiltakozó román férfi esetén akár jót is szórakozhatnánk.

Derültségre azonban semmi ok. Éspedig. Teljesen nyilvánvaló, hogy a román belügyminisztérium munkatársai hibát hibára halmoztak a kormányzó Szociáldemokrata Pártot (PSD) gépkocsija felhasználásával gyalázó svédországi vendégmunkás ügyében. Már az országba való belépéskor fel kellett volna szólítaniuk a határőröknek, hogy távolítsa el a személyre szabott rendszámtáblát, hiszen közerkölcsöt sért és alkalmas mások megbotránkoztatására – és itt elsősorban nem a Liviu Dragnea vezette alakulat szimpatizánsaira, hanem valamennyi polgárra gondolunk.

A közlekedésrendészetnek két hét, valamint a PSD-ellenes járművezető többszöri igazoltatása kellett ahhoz, hogy végül radikális döntést hozva bevonja az ország-világ előtt ismertté vált rendszámtáblát. Vele együtt a sofőr jogosítványát, ami jogellenes, hiszen a svéd hatóságok által forgalomba íratott rendszámtábla formailag és jogilag megfelel az előírásoknak Európa országaiban, egyedül Romániában kifogásolható, de már más szempontok alapján.

A román rendőrség ott is téved, amikor a közúti közlekedésről szóló Bécsi egyezményre hivatkozva állítja: rendszámot vagy számjegyből, vagy számjegyekből és betűkből kell összeállítani. Nos ez belga kezdeményezésre már rég nincs így, a nyugat-európai ország javaslatára az egyezményt módosították, ezáltal ott „HAHAHA” és „XXXXXX” kombinációkkal ellátott gépkocsik is közlekednek, de söprögessünk csak a mi portánkon: Romániában a sportélet közismert figuráinak szenvedélye révén megfordult már – Amerikában bejegyzett – gépkocsi Steaua rendszámmal is.

Tévelygésein, hibás jogszabály-értelmezésein túlmenően tehát a román rendőrségről senki nem mossa le, hogy politikai utasításra vadászott napokig az aktuális hatalmat becsmérlő férfira, majd indított ellene bűnvádi eljárást. Ez a szervilizmus rendkívül rossz fényt vet arra a rendvédelmi szervre, amelynek tevékenységéből teljesen ki kellene zárni a politikai beavatkozást.

Van azonban ennek a történetnek egy másik vetülete, ami legalább ilyen aggasztó, és amely a hazai társadalom mélységes erkölcsi züllésére utal. Az elmúlt hetekben a fél ország leplezetlen kéjjel, elégedetten csettintve üdvözölte a Svédországba szakadt férfi ama gesztusát, amely fölött a jól nevelt és jóérzésű emberek rendszerint pironkodnak és megbotránkoznak. A kormánypártot orális szexre, fellációra felszólító felirat („muie” annyit tesz, mint „szopsz”) mögötti alpári, obszcén, szexista üzenet azoknak a neveletleneknek, műveletleneknek, mondjuk ki: bunkóknak a sajátja, akik számára a vitakultúra kimerül a vitapartner becsmérlésében.

Miközben azzal vádolja a rendőrséget, hogy kiskorú fia jelenlétében vonták be a jogosítványát, és emiatt együtt maradtak az út szélén, az egyedi rendszámával protestáló férfi szülőként is helytelenül járt el, amikor vulgaritásra tanította gyermekét. Mindazonáltal a polgári kiállás politikai tekintetben is elhibázott, a szociáldemokrata alakulat orális aktusra való felszólítása ugyanis nagyon kevés politikai ellenálláshoz, kormánybuktatáshoz.

Bármennyire is megérdemelné a bukást, a „MUIE PSD” rendszámra, falakra és lucernásra történő felrajzolásával nem lehet eltávolítani a hatalomból Liviu Dragneát és csapatát. Ha a romániai politikai és polgári ellenzék kezében ez az egyetlen adu és fegyver a jelenlegi hatalommal szemben, akkor azt jelenti, hogy lesüllyedt a sokat ócsárolt és gyalázott szociáldemokraták szintjére. És akkor tényleg nincs remény.

Hirdetés
3 hozzászólás Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés

Ezt olvasta?

Páva Adorján

Páva Adorján

Most akkor jól egyengatyába rázzuk a jövő nemzedékét!

Tanügyi rendszerünk ezer sebből vérzik. Bukarestben azonban rátapintottak a probléma lényegére, megvan a megfellebbezhetetlen megoldás: a szabóság.

Rostás Szabolcs

Rostás Szabolcs

Na és hol marad a becsületes Románia?

Kereken egy héttel ezelőtt ugyanezeken a hasábokon levontuk a következtetést, miszerint elbuktak Nicușor Dan proxyjai, kudarcot vallott Románia államelnökének második kormányalakítási kísérlete is.

Bede Laura

Bede Laura

Úgy vezessünk, hogy mindenki hazaérjen!

Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.

Balogh Levente

Balogh Levente

Nicușor Dan játékos elnökké vált – de kivel is játszadozik?

Traian Băsescu után szabadon Nicușor Dan is a „játékos” államfők útjára lépett – az más kérdés, hogy ha minden rosszul megy, a szélsőjobboldali erők jelentőségét növeli azzal, hogy a királycsinálói szerep közelébe juttatja őket.

Rostás Szabolcs

Rostás Szabolcs

Elbuktak Nicușor Dan proxyjai, és az RMDSZ jól tette, hogy hozzájárult ehhez

Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.

Makkay József

Makkay József

A hatalom logikája felülírta a lojalitást

Nemcsak az állóvizeket kavarta fel, hanem valóságos örvényt idézett elő Nicușor Dan azzal, hogy a Nemzeti Liberális Párt megkérdezése nélkül miniszterelnök-jelöltnek nevezte ki a PNL egyik alelnökét, Adrian Veșteát.

Balogh Levente

Balogh Levente

Premontrei botrány: senki ne az áldozatot hibáztassa, még az RMDSZ se!

Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.

Hirdetés