
Fotó: Kocsis B. János
Hétvégén Manchester főterén zajlott az első alkalommal megszervezett Góbéfest, amelyen Kovászna megye kulturális programokkal, kézműves tevékenységekkel és a turisztikai kínálatával volt jelen.
2017. május 14., 14:102017. május 14., 14:10
2017. május 14., 14:152017. május 14., 14:15
Több mint tízezer személy ismerhette meg a székely kultúrát, gasztronómiát, hagyományokat, ez a Góbéfest legnagyobb hozadéka – hangsúlyozta az angliai fesztivál főszervezője, a Sepsiszentgyörgyről elszármazott Ördög Ottilia.
„Sok odafigyeléssel készítettük elő a Góbéfestet, most már elégedetten mondhatjuk, hogy jól sikerült a fesztivál, rengeteg pozitív visszajelzést kaptunk, terveink szerint jövőre folytatjuk a szervezést – tette hozzá a Kovászna Megyei Tanács közleménye szerint.
Grüman Róbert, a Kovászna Megyei Tanács alelnöke emlékeztetett, idén Háromszéken a turizmus éve van, amely jó alkalmat adott, hogy nemzetközi porondra lépjenek. „Külföldön erőteljesebben kell népszerűsítenünk turisztikai ajánlatunkat, hiszen sokan érdeklődnek a nemesi turizmus és az érintetlen természet iránt, sok olyan kikapcsolódási lehetőség van nálunk, amely vonzó lehet.
– mondta el Grüman Róbert.
Ez a szándék találkozott egy manchesteri elképzeléssel, az ott élő magyarok ugyanis székely fesztivál szervezését tervezték, ötletükkel megkeresték a megyei önkormányzatot, amely így partnerként volt jelen a Góbéfesten.
Fotó: Kocsis B. János
A kétnapos fesztiválon nagy sikert arattak a Háromszék Táncegyüttes fellépései is, a társulat két előadással volt jelen. A banda és a Két kezem forgatta, szívem táncoltatta című produkciókat telt ház előtt mutatták be az angol városban.
A vásárban a székely termékek mellett nagy érdeklődés övezte a Kovászna Megyei Kulturális Központ székelyföldi népi mesterségeket ismertető kiállítását is, ahol háromszéki kézművesek, a sujtásos ékszereket készítő Hegyeli Vilma, Csog Jolán szövőnő és viseletkészítő, Haszmann Gabriella bútorfestő által tartott mesterségbemutatókat gyerekek és felnőttek nemcsak élvezettel nézték végig, hanem kérdeztek is termékről, mesterségről, alapanyagokról.
Fotó: Kocsis B. János
A Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület standjánál Székelyföldet, Háromszéket népszerűsítő szórólapokat kínáltak, turisztikai kínálatról lehetett kérdezni. Az angol turisták teljes csomagok, de ugyanakkor személyre szabott ajánlatok iránt érdeklődtek – kiderült,
ahogy azt a helyszínen, a mesterségbemutatókon is megtapasztalhatták – számoltak be az egyesület munkatársai.
Pénteken a Kovászna Megyei Tanács a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesülettel, a Daniel-kastély és a Kálnoky-vendégházak, illetve Bikfalva képviselőivel a manchesteri városházán úgynevezett B2B – business to business találkozót szerveztek turisztikai ügynökségeknek, ahol Károly-herceg Erdély iránti vonzalmára, zalánpataki birtokának hírére alapozva, angol turistákra szabott, háromszéki nemesi turisztikai csomagokat ismertettek.
hiszen egyedi arculattal, sajátos hangulattal rendelkezik a közel 40 udvarháznak, kúriának köszönhetően. Ilyen értelemben is fontos volt jelenlétünk Manchesterben, mert szeretnénk, hogy a település felkerüljön az UNESCO kulturális örökségének listájára" – mondta el Ráduly István, Uzon község polgármestere. A Kovászna megyei küldöttséget Carl Austin-Behan, Manchester polgármestere is fogadta.

A megyei és a helyi önkormányzat is lépéseket tesz annak érdekében, hogy a kúriáiról híres Bikfalva felkerülhessen az UNESCO szellemi kulturális örökség listájára.
A nyár a legtöbb ember fejében a szabadság, a napsütés, a nyaralás és a gondtalan kikapcsolódás évszaka. Mégis sokan vannak, akik éppen ezekben a hónapokban érzik magukat feszültebbnek, kimerültebbnek vagy szorongóbbnak.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
szóljon hozzá!