
Megerősítés. A rendőrség közölte: pénteken reggel előállították K. Endrét
Fotó: MTI/Bruzák Noémi
A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) munkatársai péntek reggel előállították Kónya Endrét, a kegyelmi ügy kulcsfiguráját – közölte Gál Kristóf, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője egy másik témában, az MNB-ügyben tartott sajtóbeszélgetésen.
2026. május 29., 13:312026. május 29., 13:31
A Kontroll korábban közölte, hogy rendőrök mentek ki péntek reggel Kónya Endréhez; a lap úgy tudja, hogy a férfit előállították és gyanúsítottként hallgatják ki hamis tanúzás miatt.
Gál Kristóf megerősítette az információkat, megjegyezve, hogy
Ennek érdekében kiterjedt adatgyűjtést végeztek, felvételeket elemeztek, és számos hatóságot kerestek meg további információ beszerzése céljából – tette hozzá a szóvivő.

Egyetlen kormánytag sem kérte, hogy járjon közben Novák Katalin korábbi köztársasági elnöknél K. Endre ügyében, és sem Orbán Viktor, sem Lévai Anikó nem kérte a közbenjárását – mondta Balog Zoltán református püspök az MTI-nek.
Az ügy jogi összetettségére tekintettel a rendőrség a Fővárosi Főügyészséggel folyamatos szakmai egyeztetést folytat – mondta.
Jelen állás szerint
– közölte Gál Kristóf a háttérbeszélgetésen.

Dől a dominó – közölte Magyar Péter miniszterelnök a kegyelmi üggyel kapcsolatban a sajtóban megjelentekre reagálva szombaton a Facebook-oldalán.
Mint ismeretes, a 2024. február elején kirobbant kegyelmi ügy lényege, hogy Novák Katalin akkori köztársasági elnök kegyelmet adott a bicskei gyermekotthon igazgató-helyettesének, a háromszéki Zabolán felnőtt Kónya Endrének, akit kényszerítés kísérlete miatt ítéltek el abban az ügyben, ahol az igazgatót a gyerekek ellen elkövetett szexuális zaklatás miatt ítéltek el.
Az igazgatóhelyettes tisztában volt azzal, hogy az igazgató több gyereket is molesztált a bicskei gyermekotthonban, ám

Közzétette a kegyelmi ügy dokumentumait a Sándor-palota a honlapján péntek reggel.
Az ügyet egy Vidéki prókátor nevű, az elmúlt hétig ismeretlen ügyvéd, Fülöp Botond robbantotta ki, miután kikérte a kegyelmi dokumentumokat a Kúriától, a botrány nyomán néhány napon belül lemondott Novák Katalin, a kegyelmi döntést ellenjegyző Varga Judit akkori igazságügyi miniszter pedig visszavonult a közélettől.

Nyilvánosságra hozták a kormany.hu oldalon kedden a kegyelmi ügy azon dossziéját, amely az Igazságügyi Minisztériumban található.
Irán hét rakétát lőtt ki Kuvait és Bahrein irányába – közölte szombaton az amerikai hadsereg. Tájékoztatásuk szerint a rakéták közül hatot elfogtak, valamint a hetedik sem találta el a kijelölt célpontját – jelentette az AFP és a Reuters.
Nagy a bizakodás a magyar és az ukrán kormány között a kárpátaljai magyar közösség jogainak visszaadásáról megkötött megállapodás kapcsán – jelentette ki a Krónikának Zubánics László, az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ) elnöke.
Ukrajna elismerte, hogy a pénteken reggel Konstanca kikötőjében felrobbant tengeri drón az ukrán haditengerészethez tartozott. Közben az incidens miatt több száz személyt evakuáltak megelőző jelleggel Konstanca és Tulcea megye tengerparti övezeteiből.
Szolidaritási tüntetést tartottak a nemzeti összetartozás napján, csütörtökön este a budapesti román nagykövetség előtt Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apát mellett, akit múlt héten lakoltatott ki a rendházból a város önkormányzata.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön Vlagyimir Putyin orosz államfőnek címzett nyílt levelében sürgette a háború lezárását és a vezetők közti közvetlen tárgyalásokra való áttérést – ismertette az Interfax Ukrajina ukrán hírügynökség.
Juraj Blanár szlovák külügyminiszter visszautasítja Magyar Péter miniszterelnök azon csütörtöki kijelentését, hogy Magyarország saját magával szomszédos – közölte a pozsonyi diplomáciai tárca.
Az Európai Bizottság indokolással ellátott vélemény megküldésével szólította fel Magyarországot és Romániát csütörtökön, hogy ültessék át nemzeti jogrendjükbe az energiahatékonyságra vonatkozó uniós szabályokat.
Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter is üzent a nemzeti összetartozás napján, hangsúlyozva: „úgy élhetünk együtt, hogy most már nem kell különbséget tenni magyar és magyar között”.
Ezer éven is túl nyúló történelmünk, anyanyelvünk, gazdag hagyományaink, közösen vallott értékeink fűznek össze bennünket, magyarokat határainkon innen és túl – írta Sulyok Tamás csütörtökön, a nemzeti összetartozás napján a Facebook-oldalán.
Ukrajna drónszakértők Romániába küldésére készül, akik megosztják tapasztalataikat az Oroszországi Föderáció által jelentett fenyegetésekre való reagálás terén – jelentette be az ukrán elnök.
szóljon hozzá!