Hirdetés

Magyarhoni plakátháború

2017. május 19., 21:582017. május 19., 21:58

2017. július 06., 21:412017. július 06., 21:41

Magyarországon éppen plakátháború dúl. Áprilisban ugyanis a feltámadást hirdető legnagyobb keresztény ünnep tájékán a Jobbik óriásplakát-kampányba kezdett. Szerintük ez azt a célt szolgálja, hogy bemutassa a népnek saját kifosztóit: az Orbán Viktor–Mészáros Lőrinc, valamint a Rogán Antal–Habony Árpád tolvajpárost, akik tavaly összesen százmilliárd forintot loptak el. A nemcsak Budapesten, hanem az egész országban feltűnést keltő plakátokon erős Photoshop-sminkben, rajzszerűen, sötét tónusokban ábrázolták a nevezett személyeket. Közös szöveg: „Jobbik a nép pártján: Ti dolgoztok. Ők lopnak.” Változó szöveg: „Ezért alacsonyak a bérek. Ezért alacsonyak a nyugdíjak. Ezért nincs pénz az oktatásra. Ezért haldoklik az egészségügy.” Továbbá: „Mi visszavesszük, béremelésre, nyugdíjemelésre, az egészségügyre fordítjuk (felelős kiadó: Simicska Lajos)”.

Mélységesen elszomorító.

A magyar közélet ellentmondásairól, a szólásszabadság túlzásairól árulkodik ez az egyelőre büntetlen becsületsértés. Nem kellenek ugyanis jogi ismeretek ahhoz, hogy tudatában legyünk: a tolvajozást nem a szimpátia vagy az érdek, hanem a bírósági döntés mondhatja ki.

Nem a plakátkészíttetők, plakátragasztók és a plakátozási felületet biztosítók döntik el, kik lopnak. Az már más kérdés – és itt nincsenek politikai választóvonalak –, hogy mindenkinek el kell számolnia saját lelkiismeretével.

A plakátháborút elindítók tettükkel megalázzák a határokon túlra terjedő nemzetet, így az anyaországra tekintő erdélyi magyarságot is. Bizonyítékok, bírósági eljárás nélkül lopással vádolni egy ország, egy nemzet miniszterelnökét felér a hazaárulás fogalmával. Azon túl, hogy tiszteletlen a rá szavazó választók, a vele szimpatizálók, az erényeit elismerők iránt, a közös érdeknek tekintett, avagy érdekek feletti országimázst is rontja a miniszterelnököt sötét tónusban bemutató plakát. Elsősorban a külföldi turisták értetlenkednek, akik amúgy kitűnően érzik magukat Magyarországon, s a gulyás íze mellett a magyar depresszió fogalmával is megbarátkoztak már. Mégsem értik az utóbbi időben elszaporodó óriásplakátokat. A magyar nyelv ismeretében még annyira sem.

Úgy látszik, Magyarországon minden lehetséges, miközben az Európai Uniót nem érdekli a Tízparancsolat. Inkább bosszúra készül a magyar kormány ellen, amely nyíltan tudtára adta: Magyarországnak az a célja, hogy magyar ország maradjon.

Az európai vezetőket bizonyára ingerli a Brüsszelben beperelt Nemzeti Konzultáció „Állítsuk meg Brüsszelt!” feliratú plakátja, miközben jóleső érzéssel nyugtázzák az ellenségnek-ellenfélnek tekintett miniszterelnök hazai megbélyegzését.

Folyik a harc Brüsszellel, azzal párhuzamosan pedig szélesedik a plakátháború. A kormány óriásplakátjain a „milliárdosok emberei” szerepelnek: Soros marionettbábuja Botka, míg Simicskáé Vona. Botka plakátján például azt olvassuk: „Tegyünk igazságot! Fizessenek a gazdagok!” A vagyonosok sorából éppen önmagát kifelejtő kormányfőjelölttel együtt az MSZP önmagának mond ellent a „Nem akarunk olyan országban élni, ahol zsigeri gyűlöletkeltés van” felirataival. Az egész nemzet felemelkedésére, önbecsülésének javítására (is) megpályázott olimpiai játékokat sikeresen megtorpedózó Momentum Mozgalom is óriásplakátokon hívja fel a figyelmet magára: „Indítsuk be Magyarországot!” Ők most készülnek választási kampányra az amúgy ezer éve létező, kereszténynek alapított Magyarországon.

Szóval plakátháború zajlik Magyarországon. Ugyanakkor nyilvánvaló, hogy az ország az elmúlt években kedvező pályára került, igyekszik visszanyerni az elvesztett gazdasági lendületet, csökken az államadósság és a pénzügyi sebezhetőség, nő a foglalkoztatottság, javulnak a népesedési mutatók. De mindez nem számít, hiszen a nemzet érdekénél fontosabbnak tűnik az egyéni boldogulás. Éppen ezért a zászlóvivőknek a legnagyobb magyar, a hazáért egészségét feláldozó Széchenyi István szavai nyújthatnak bíztatást: „Magyarország nem volt, hanem lesz!”

 Dr. Ábrám Zoltán

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés

Ezt olvasta?

Rostás Szabolcs

Rostás Szabolcs

Na és hol marad a becsületes Románia?

Kereken egy héttel ezelőtt ugyanezeken a hasábokon levontuk a következtetést, miszerint elbuktak Nicușor Dan proxyjai, kudarcot vallott Románia államelnökének második kormányalakítási kísérlete is.

Bede Laura

Bede Laura

Úgy vezessünk, hogy mindenki hazaérjen!

Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.

Balogh Levente

Balogh Levente

Nicușor Dan játékos elnökké vált – de kivel is játszadozik?

Traian Băsescu után szabadon Nicușor Dan is a „játékos” államfők útjára lépett – az más kérdés, hogy ha minden rosszul megy, a szélsőjobboldali erők jelentőségét növeli azzal, hogy a királycsinálói szerep közelébe juttatja őket.

Rostás Szabolcs

Rostás Szabolcs

Elbuktak Nicușor Dan proxyjai, és az RMDSZ jól tette, hogy hozzájárult ehhez

Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.

Makkay József

Makkay József

A hatalom logikája felülírta a lojalitást

Nemcsak az állóvizeket kavarta fel, hanem valóságos örvényt idézett elő Nicușor Dan azzal, hogy a Nemzeti Liberális Párt megkérdezése nélkül miniszterelnök-jelöltnek nevezte ki a PNL egyik alelnökét, Adrian Veșteát.

Balogh Levente

Balogh Levente

Premontrei botrány: senki ne az áldozatot hibáztassa, még az RMDSZ se!

Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.

Páva Adorján

Páva Adorján

Nem csak a bankok trükkje: a botrány mindannyiunkról szól

Rekordbírság a bankoknak, perrel fenyegető pénzintézetek, kártérítéssel hitegetett ügyfelek: a ROBOR-ügy egyszerre pénzügyi, jogi és bizalmi botrány az általunk is mohón táplált pénzéhes világunkban.

Hirdetés