
Fiatal, de mégis értékes szakmai múltat tudhat a háta mögött. A magyarországi kereskedelmi televíziózás egyik ismert műsorvezetője, Istenes Bence a kolozsvári Kommunikációs Napok Kortárs Művészetek 3.0 című rendezvényen munkájáról, szakmájáról és magánéletéről is beszélt.
2015. december 20., 19:302015. december 20., 19:30
Gedő Dalma-Orsolya
Az iskolarendszerben nem hiszek – elmélkedett Istenes Bence a Vivatól a Vigyél el!-ig című előadáson. Elmondása szerint csak azért tanult tovább, mert édesanyjának megígérte, hogy lesz diplomája. Levelező szakon végzett a Kodolányi János Főiskola Kommunikáció és Médiatudomány szakán, közben elkezdett dolgozni a Viva zenei csatornánál. „Egy ugródeszka volt, ahol mindent meg tudtam tanulni.” Két és fél év alatt rutint szerzett, beszédtanárhoz járt, aztán elkezdett tanítani is. Annak ellenére, hogy mindig visszanézték a műsorokat, és hibalistát is írtak, egy idő után kezdte unni, amit csinál, mert nem érezte a fejlődés lehetőségét. Felettesei pedig azzal „biztatták”, hogy úgysem fogják felkeresni az RTL-esek.
Ám lehetőség mégis adódott, úgy gondolja, nem véletlenül. Castinggal került az RTL-Klubbon futó Való Világ háttérműsorába. „Az IQ-teszten megbuktam” – jegyezte meg viccesen, hozzátéve, hogy a próbákon mindig pocsék volt, mert nem érzi az adrenalin szintet. Ez néha most is előfordul. A csatornánál kezdetben a Nekedvaló, az AfterX és a Brand Mánia műsorokat vezette. Ám a sikert végül a Szombat Esti Láz című táncos műsor hozta el, ebben versenyzőként szerepelt. Itt ismerhették meg ugyanis a nézők az igazi énjét. Ezután az X-faktort, a Való Világ 6. és 7. szériáját vezette, aztán képernyőn láthattuk a Vigyél el! társkereső műsor házigazdájaként is. Ma már úgy érzi, eljutott arra a pontra, amikor a csatorna értékeli a véleményét, „a 2016-os terveket nem közölték velem, hanem kérdezték”. Kiemelte, az RTL mindig a legprofibban választ műsorformátumot a műsorvezetőknek, mert soha sem adnak olyan feladatot, ami nem áll jól valakinek. Persze, ehhez már bizonyítani kell, eljutni arra a pontra, hogy felfigyeljenek az emberre. Hűséges a munkáltatójához: „Nem tudnék olyant mondani, amivel nem vagyok elégedett. Nem mennék át a TV2-höz. Ott szétszórtság van, mindenki azt csinál, amit akar. Nem számít annyit a pénz, mint a rossz formátum, amibe beletesznek”– mondta némi kritikai éllel. Rámutatott, tulajdonképpen nem is a csatornák között folyik a konkurencia, hanem a műsorok között. „A kereskedelmi televíziózásban az este a legfontosabb – a TV2 nem tudja megkörnyékezni az RTL esti színvonalát” – fejtette ki a műsorvezető.
Bence példaképe a magyar televíziózás ismert alakja, Friderikusz Sándor. Szeretne ugyanolyan imázst kialakítani, mint ő. Persze, az imidzsformálás kemény dió, úgy véli, sokáig róla is egyoldalúan közvetített a média, csak „a csajozós Bencét mutatta be, az aranyos, segítőkész, jólelkű fiút” pedig a közönség nem ismerhette. Sikerült elérnie, hogy a visszajelzések mára árnyaltabbak legyenek. „Nagyon fontos területnek érzem az online-t – minden oldalamat én kezelem” – mondta Bence. Az 1,7 millió nézőt megmozgató kisbaba-bejelentésnek – tudniillik, hogy párjával, Csobot Adél énekesnővel babát várnak – a Facebook Live Chaten ugyanolyan jelentősége volt, mint egy fő műsoridős showműsornak. A közösségi médiának rendkívül nagy ereje van – mutat rá.
A kolozsvári beszélgetés alatt sem feledhette el a közönség, hogy épp egy show-mant hallgat. Két mondatot tud románul, akcentusa kifogástalan, gyönyörűen ejtette ki a Mit csinálsz? Hogy vagy? kérdéseket. A szokásos stílusában sütötte el poénjait, amelyeken nagyokat nevettek az egybegyűltek. A legviccesebb talán az volt, amikor egy lány kifelé indult az előadás közepén, vélhetően egy telefonhívás miatt, Bence utánaszaladt, azt kiabálva: meguntál?
A francia Nemzetgyűlés első olvasatban elfogadta a Korzika autonómiájáról szóló alkotmánymódosítást, amely élénk politikai vitát váltott ki Franciaországban és az Európai Parlamentben is.
A szerdai átmeneti felfrissülés után ismét erősödik a hőség Erdélyben. Csütörtöktől napos, száraz idő várható, a hétvégére pedig több helyen 33 fokig emelkedhet a hőmérséklet. A jövő hét elején a kánikula tovább fokozódhat.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Miközben az Egyesült Államok a futball-világbajnokságra érkező játékosokat, bírókat és szurkolókat példátlan szigorral szűri a határain, saját utcáin továbbra is ezrek esnek erőszakos bűncselekmények áldozatául.
Téli beszámolómat azzal zártam, hogy az ott szerzett benyomások olyan mély nyomot hagytak bennünk, hogy még vissza kell térnünk. Ez az elhatározás azonban nem maradt sokáig puszta vágy: néhány hónappal később ismét Genf felé vezetett az utunk.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
Az Európai Parlamentben tartott eszmecserén európai képviselők és az Egyesült Arab Emírségek szélsőségesség és terrorizmus elleni küzdelemért felelős különmegbízottja a radikalizmus és a demokratikus ellenálló képesség kérdéseit vitatták meg.
Rekordbírság a bankoknak, perrel fenyegető pénzintézetek, kártérítéssel hitegetett ügyfelek: a ROBOR-ügy egyszerre pénzügyi, jogi és bizalmi botrány az általunk is mohón táplált pénzéhes világunkban.
Még nyárias meleg és helyenként 30 fok feletti hőmérséklet várható szerdán, ám a hét második felében markáns változás következik az időjárásban. Több hullámban érkező frontok miatt záporokra, zivatarokra és megerősödő szélre kell készülni.
Migrén, álmatlanság, szorongás, klimax – egyre többen próbálják ki az gyógypiercinget, amikor gyógyszermentes megoldást keresnek régóta fennálló panaszaikra. A módszer sokak életminőségét javítja, az orvosok azonban óvatosságra intenek.
szóljon hozzá!