
A két favorittal, a Barcelonával és a Kiellel szemben a Flensburg-Handewitt együttese nyerte a férfikézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjét. Az észak-német gárda mindkét nagyágyút legyőzte, a MKB-MVM Veszprém ellenben mindkettőtől kikapott.
2014. június 07., 11:222014. június 07., 11:22
A Flensburg által végül 30-28-ra megnyert finálé szünetében a műsorközlő odasétált a veszprémi tábor elé, és azt rikoltotta a mikrofonba: hullámozni fogunk, és úgy döntöttünk, hogy a magyarokkal kezdjük. Több okból is szimbolikus értékűnek tekinthettük e kezdeményezést, hisz egyrészt a szervezők legalább engedélyezték, hogy valamiben mi is elsők legyünk, másrészt a hullámzást valóban mi kezdtük, csak éppen jóval korábban, és a pályán.
Általános ugyanis a vélekedés, hogy a szombati elődöntő első félidejében három góllal is vezető Veszprém a Kiellel szemben magát verte meg, annyi indításgólt kapott. A nemzetközi közvéleményt nem is ez döbbentette meg, inkább a másik ágon a Barcelona kudarca a Flensburg ellenében. Pedig a kettő annyiban azonos tőről fakad, hogy míg a magyar bajnokság kétcsapatos, addig a spanyolt a gazdasági válság tulajdonképpen egycsapatossá szűkítette. A Barca pontveszteség nélkül zárt hazájában az élen, és részben talán e szokatlanul kényelmes szezonja miatt bukta el hatgólos előnyből a Flensburg elleni végjátékot. No meg azért, mert a „minden héten háború” típusú Bundesliga arra készíti fel az egyleteit, hogy bármely szituációban, bármely ellenféllel szemben legyen egy bevethető taktikai vagy összeállításbeli fegyverük.
A Veszprémnek bezzeg nem akadt válasza a Kiel hatos falára, és Ortega tréner egyetlen másodpercre sem merte lecserélni két klasszis, ám ezúttal nem villogó átlövőjét, Nagy Lászlót és Ilicset. Az is gerjesztette az indulatokat, hogy a hírek szerint Chema Kölnben szembesült azzal, hogy klubja az ő posztjára igazolná a Kiel még nem egészen 24 éves izlandi irányítóját, Palmarssont. Nos, ha így igaz, akkor spanyol barátunk az elmúlt két-három hónapban egyáltalán nem olvasott kézilabda témájú cikkeket, fórumokat, honlapokat, mert azok egy ideje már csócsálják ennek az ügyletnek az esélyeit.
A 29-26-os szombati végkifejletet azért mindenki elfogadta realitásként, a biztosítékot a vasárnap, a Barcelonától elszenvedett 26-25 csapta ki. Pontosabban nem is a vereség ténye, hanem annak módja, az, hogy a fehérorosz bírók a hajrában addig engedték támadni az egygólos előnyben lévő Barcát, amíg az gólt nem szerez. „Cserébe” elnézték Chemának, hogy e méltánytalanság miatt őrjöng, a palánkot rugdalja; régi igazság, hogy az a játékvezető tetteti magát vaknak és süketnek, akit azért támadnak, mert támadható.
A veszprémi vezérkar vasárnap este azt fontolgatta, hogy a történtek kivizsgálását kéri a kontinentális szövetségtől, az EHF-től. Azt persze senki sem reméli, hogy a mérkőzés újrajátszását rendelik el, és a napokban ismét Kölnbe utaztatják a két riválist, a fehérorosz ítészeket pedig kalodába zárják és a város főterén közszemlére teszik ki; annyit azonban nem árt olykor jelezni, hogy mindennek van határa, és legalább a látszatra ügyelni illenék.
Mindamellett a magyar játékosok inkább saját teljesítményüket értékelték, kérdésünk is arra irányult, vajon Final Four-újonc voltukból automatikusan következik-e, hogy a tanulási folyamatot végig kell járniuk, illetve a tanulópénzt meg kell fizetniük.
„Nem feltétlenül, mert jobb eredményt is elérhettünk volna, a negyedik helyezésnél legalábbis több van a csapatunkban” – szögezte le Fazekas Nándor. A Barcelona színeiben 2011-ben már BL-t nyert Nagy László pedig úgy fogalmazott: „Nem volt törvényszerű, hogy kétszer kikapjunk. A Kiel ellen nem azért nem nyertünk, mert a Veszprémnek ez az első döntője, hanem mert nem játszottunk jól. De az is igaz, hogy a Kiel és a Barcelona is rutinos csapat, ezért bármelyiküket nagyon nehéz legyőzni, meg kell érni erre.” Carlos Ortega edző is e szellemben mondta, hogy a következő szezonban megváltozott kerettel, nagyobb variációs lehetőséggel és még több munkával ismét megcélozzák a négybe kerülést, és ha sikerül, akkor azon belül az előrelépést is.
Így legalább a nevető harmadik státusza elérhetővé válik. Bár egyet aludva a történtekre és a kölni két napra, azért egy részben elismerő, részben biztató mosoly e negyedik helyért is kijár.
A szerdai átmeneti felfrissülés után ismét erősödik a hőség Erdélyben. Csütörtöktől napos, száraz idő várható, a hétvégére pedig több helyen 33 fokig emelkedhet a hőmérséklet. A jövő hét elején a kánikula tovább fokozódhat.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Miközben az Egyesült Államok a futball-világbajnokságra érkező játékosokat, bírókat és szurkolókat példátlan szigorral szűri a határain, saját utcáin továbbra is ezrek esnek erőszakos bűncselekmények áldozatául.
Téli beszámolómat azzal zártam, hogy az ott szerzett benyomások olyan mély nyomot hagytak bennünk, hogy még vissza kell térnünk. Ez az elhatározás azonban nem maradt sokáig puszta vágy: néhány hónappal később ismét Genf felé vezetett az utunk.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
Az Európai Parlamentben tartott eszmecserén európai képviselők és az Egyesült Arab Emírségek szélsőségesség és terrorizmus elleni küzdelemért felelős különmegbízottja a radikalizmus és a demokratikus ellenálló képesség kérdéseit vitatták meg.
Rekordbírság a bankoknak, perrel fenyegető pénzintézetek, kártérítéssel hitegetett ügyfelek: a ROBOR-ügy egyszerre pénzügyi, jogi és bizalmi botrány az általunk is mohón táplált pénzéhes világunkban.
Még nyárias meleg és helyenként 30 fok feletti hőmérséklet várható szerdán, ám a hét második felében markáns változás következik az időjárásban. Több hullámban érkező frontok miatt záporokra, zivatarokra és megerősödő szélre kell készülni.
Migrén, álmatlanság, szorongás, klimax – egyre többen próbálják ki az gyógypiercinget, amikor gyógyszermentes megoldást keresnek régóta fennálló panaszaikra. A módszer sokak életminőségét javítja, az orvosok azonban óvatosságra intenek.
Bár a színházi nyelvnek „nincs nemzetisége”, mégis egyfajta küldetés magyar darabokat színre vinni olyan közegben, amelyben alig, vagy inkább egyáltalán nem ismerik a magyar kultúrát – vallja Tapasztó Ernő.
szóljon hozzá!