Hirdetés

Szentgyörgyön elmaradt a címvédés

•  Fotó: Sánta Imre

Fotó: Sánta Imre

A korábbi évek gyakorlatától eltérően idén nyolc alakulat részvételével került sor február 8–11. között a női kosárlabda  elnevezésű nyolcas döntőjére, amelynek a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnok adott otthont.

Sánta Imre

2017. február 18., 11:272017. február 18., 11:27

2017. február 18., 11:272017. február 18., 11:27

A sepsiszentgyörgyi döntő tornán való részvételre a női kosárlabda élvonalának nyolc csapata szerzett jogot: a Kolozsvári U, a CSBT Alexandria, a Brassói Olimpia, a Galaci Phoenix, a Szatmárnémeti VSK, a Marosvásárhelyi Sirius KK, a CSM Târgoviște (Tergovistye), valamint a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC. Első két nap rendezték meg a negyeddöntőket, majd a küzdelemsorozat az elődöntőkkel folytatódott, a döntőre szombaton került sor. A sepsiszentgyörgyi kosárlabdaünnep a vasárnapi All Star Gálával fejeződött be.

Miután a tavalyi és tavalyelőtti versenykiírás is a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC végső győzelmével zárult, a háromszéki együttes ezúttal is nagy esélyekkel szállt harcba saját közönsége előtt a kupagyőztesnek járó serlegért. Ráadásul a Zoran Mikes vezetőedző által irányított Sepsi SIC a bajnokságban is remek formát mutatott, hiszen mindössze egyetlen elveszített mérkőzéssel toronymagasan a vezető pozícióban zárta az alapszakasz küzdelmeit.

A Sepsi átgázolt Kolozsváron

Már a sorsolást követően kiderült: a negyeddöntők során a mezőny két legerősebbnek tartott csapata közül az egyik már korán búcsúzni kényszerül, hiszen a Sepsi SIC azt a Kolozsvári U együttesét kapta ellenfélül, amelyet a bajnokság során ugyan kétszer is legyőzött, de amellyel mindkét alkalommal kiegyenlített csatát vívott. Szoros mérkőzésre számított mindenki, de a várakozásokkal ellentétben a háromszéki csapat ezúttal minden tekintetben jobbnak bizonyult, és egyszerűen átgázolt riválisán (67–49).

A küzdelemsorozat első játéknapján lejátszott másik negyeddöntőben a CSM Târgoviște a Szatmárnémeti VSK együttesét 72–60-ra legyőzve jutott tovább. A mérkőzés első része kigyensúlyozott küzdelmet hozott – szünetben még egyenlő volt az állás –, azonban a második játékrészben a rövid kispaddal rendelkező és fokozatosan elfáradó szatmáriak már nem tudták tartani a lépést ellenfelükkel. Ennek ellenére derekasan küzdöttek, amiért a mérkőzés végén vastapssal jutalmazta őket a sepsiszentgyörgyi közönség.

A negyeddöntők küzdelmeinek legnagyobb meglepetését kétségkívül a Marosvásárhelyi Sirius KK szolgáltatta. A Maros-partiak a CSBT Alexandria elleni összecsapáson azzal a nem mindennapi teljesítménnyel rukkoltak elő, hogy amikor a mérkőzés már a végéhez közeledett, és az ellenfél megnyugtató előnnyel vezetett, sorozatban huszonhárom pontot sikerült szerezniük. Elsősorban ennek köszönhetően alakult ki a 80–66-os végeredmény, amely Steff Zakariás csapatának továbbjutását jelentette.

Még egy hely maradt kiadó az elődöntőkre, amelyért a Brassói Olimpia és a Galaci Phoenix küzdött meg egymással. A szembenálló felek kiélezett csatáját hozta a találkozó, amelynek végén a Cenk alatti város csapata örülhetett a továbbjutást jelentő győzelemnek, hiszen 71–64 arányban múlta felül ellenfelét.

Hazai bánat: kiesett a Sepsi SIC

Telt ház és nagyszerű hangulat fogadta a Szabó Kati Sportcsarnokban az első elődöntőben pályára lépő Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC és a CSM Târgoviște játékosait. A hazai közönség lelkes buzdítása mellett a zöld-fehérek számára jól alakult a mérkőzés, hiszen adott pillanatban tizenhárom pontos előnnyel is vezettek. Azonban az utolsó tíz percben rövidzárlat állt be Zoran Mikes tanítványainak játékába, és a tapasztalt játékosokat felvonultató ellenfél ezt azonnal ki is tudta használni. A târgoviștei csapat az utolsó másodpercek döntő pillanataiban jobban tudott összpontosítani, és az adódó lehetőségeket kihasználva megnyerte a végül 58–55-ös eredménnyel végződő találkozót. A Sepsi SIC tehát nagy meglepetésre és nem utolsósorban a hazai szurkolók nagy bánatára, elbukta az elődöntőt, amivel biztossá vált az is, hogy nem védheti meg az egy évvel korábban szerzett címét.

A mérkőzést követően a győztes csapat edzője, Cătălin Tănase elismerően nyilatkozott csapatáról, de a sepsiszentgyörgyi közönségről is: „Ma nagyot küzdöttünk, és csak ilyen nagyot küzdve lehet győzni Sepsiszentgyörgyön egy nagyon erős csapat ellen, amely maga mellett tudja hatodik játékosként ezt a nagyszerű közönséget. El kell ismerni, csodálatos közönségük van, amely folyamatosan szurkol kedvenceinek. Szerencsés vagyok, hogy csapatomban vannak olyan tapasztalt játékosok, akik nem görcsölnek be, hanem képesek összpontosítani akkor is, amikor egy ilyen közönség előtt játszanak.”

A sepsiszentgyörgyiek trénere, Zoran Mikes csalódottan nyilatkozott a sajtónak: „Nem az utolsó másodpercekben, hanem már azelőtt elvesztettük ezt a mérkőzést. Gratulálok az ellenfélnek a továbbjutáshoz. Én továbbra is bízom a csapatomban, és biztos vagyok abban, hogy a bajnokság rájátszására rendezni tudjuk sorainkat. Nagyon sajnálom azokat, akik ma eljöttek, hogy szurkoljanak a csapatnak. Őket sajnálom a leginkább. Most ki kell elemeznünk azt, ami történt ezen a mérkőzésen, és fel kell készülnünk a folytatásra.”

A másik elődöntőben a Brassói Olimpia különösebb erőfeszítés nélkül győzte le a Marosvásárhelyi Sirius KK-t, és jutott a Román Kupa döntőjébe. A Steff Zakariás által irányított csapat az elődöntőben már nem tudta megismételni az előző mérkőzésen mutatott remek teljesítményt, és 72–57 arányban vereséget szenvedett az egyértelműen jobb játékerőt képviselő brassói együttestől.

Târgoviște-Brassó párharc a döntőben

A női kosárlabda Román Kupa nyolcas döntőjének fináléjában tehát a CSM Târgoviște és a Brassói Olimpia mérkőzött meg egymással. Döntőhöz méltó kiegyensúlyozott küzdelem jellemezte a találkozót, amelyről túlzás nélkül kijelenthető, hogy az utolsó utáni másodpercben dőlt el. Történt ugyanis, hogy tizenöt másodperccel a lefújás előtt még az Olimpia vezetett egy ponttal, amikor a Dâmbovița megyeiek támadhattak, és át is vették a vezetést. A brassóiaknak három másodpercük maradt, hogy betaláljanak, és ezzel a maguk javára fordítsák az állást. Ez ugyan meg is történt, viszont túl korán kezdtek el ünnepelni, mert a bírók a videofelvételt visszanézve úgy ítélték meg, hogy a találat, még ha csupán néhány tizedmásodperccel is, de már időn túl született. Így aztán maradt a 64–63-as végeredmény, amellyel a CSM Târgoviște elhódította a kupagyőztesnek járó serleget.

All Star Gála nyereményjátékokkal

A sepsiszentgyörgyi kosárlabdaünnep a vasárnapi All Star Gálával ért véget, amelyen Észak és Dél csapatára oszolva a román női kosárlabda mezőnyének legjobbjai léptek pályára, és szórakoztatták a nagyszámú közönséget. Ezen kívül a szervezők nyereményjátékokkal is készültek, a kosárlabda szövetség jóvoltából pedig a Kolozsváron sorra kerülő férfi kosárlabda Európa-bajnokság mérkőzéseire juthattak belépőjegyhez a közönség soraiból kikerülő szerencsés nyertesek.

 

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 27., szombat

Korzika megosztja Franciaországot: autonómia vagy egységes nemzetállam?

A francia Nemzetgyűlés első olvasatban elfogadta a Korzika autonómiájáról szóló alkotmánymódosítást, amely élénk politikai vitát váltott ki Franciaországban és az Európai Parlamentben is.

Korzika megosztja Franciaországot: autonómia vagy egységes nemzetállam?
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Rövid enyhülés után újra erősödik a hőség

A szerdai átmeneti felfrissülés után ismét erősödik a hőség Erdélyben. Csütörtöktől napos, száraz idő várható, a hétvégére pedig több helyen 33 fokig emelkedhet a hőmérséklet. A jövő hét elején a kánikula tovább fokozódhat.

Rövid enyhülés után újra erősödik a hőség
2026. június 16., kedd

Elbuktak Nicușor Dan proxyjai, és az RMDSZ jól tette, hogy hozzájárult ehhez

Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.

Elbuktak Nicușor Dan proxyjai, és az RMDSZ jól tette, hogy hozzájárult ehhez
2026. június 15., hétfő

Terroristagyanús futballvilág?

Miközben az Egyesült Államok a futball-világbajnokságra érkező játékosokat, bírókat és szurkolókat példátlan szigorral szűri a határain, saját utcáin továbbra is ezrek esnek erőszakos bűncselekmények áldozatául.

Terroristagyanús futballvilág?
Terroristagyanús futballvilág?
2026. június 15., hétfő

Terroristagyanús futballvilág?

Hirdetés
2026. június 13., szombat

Svájc: Chaplin világába csöppentünk a Riviérán

Téli beszámolómat azzal zártam, hogy az ott szerzett benyomások olyan mély nyomot hagytak bennünk, hogy még vissza kell térnünk. Ez az elhatározás azonban nem maradt sokáig puszta vágy: néhány hónappal később ismét Genf felé vezetett az utunk.

Svájc: Chaplin világába csöppentünk a Riviérán
2026. június 12., péntek

Premontrei botrány: senki ne az áldozatot hibáztassa, még az RMDSZ se!

Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.

Premontrei botrány: senki ne az áldozatot hibáztassa, még az RMDSZ se!
2026. június 11., csütörtök

Brüsszeli tanácskozás az iszlamizmus kihívásáról: az európai muszlimok is áldozatokká válnak

Az Európai Parlamentben tartott eszmecserén európai képviselők és az Egyesült Arab Emírségek szélsőségesség és terrorizmus elleni küzdelemért felelős különmegbízottja a radikalizmus és a demokratikus ellenálló képesség kérdéseit vitatták meg.

Brüsszeli tanácskozás az iszlamizmus kihívásáról: az európai muszlimok is áldozatokká válnak
Hirdetés
2026. június 09., kedd

Nem csak a bankok trükkje: a botrány mindannyiunkról szól

Rekordbírság a bankoknak, perrel fenyegető pénzintézetek, kártérítéssel hitegetett ügyfelek: a ROBOR-ügy egyszerre pénzügyi, jogi és bizalmi botrány az általunk is mohón táplált pénzéhes világunkban.

Nem csak a bankok trükkje: a botrány mindannyiunkról szól
2026. június 09., kedd

Viharok és lehűlés jön: vasárnap már csak 17 fok várható

Még nyárias meleg és helyenként 30 fok feletti hőmérséklet várható szerdán, ám a hét második felében markáns változás következik az időjárásban. Több hullámban érkező frontok miatt záporokra, zivatarokra és megerősödő szélre kell készülni.

Viharok és lehűlés jön: vasárnap már csak 17 fok várható
2026. június 07., vasárnap

Gyógyszer helyett piercing? Erdélyben egyre többen kipróbálják

Migrén, álmatlanság, szorongás, klimax – egyre többen próbálják ki az gyógypiercinget, amikor gyógyszermentes megoldást keresnek régóta fennálló panaszaikra. A módszer sokak életminőségét javítja, az orvosok azonban óvatosságra intenek.

Gyógyszer helyett piercing? Erdélyben egyre többen kipróbálják
Hirdetés
Hirdetés