
2017. február 01., 18:212017. február 01., 18:21
Hét végétől a női kézilabdában ismét a Bajnokok Ligájáé a főszerep: január 29-től megkezdődnek a középdöntő mérkőzései. A múlt év végén lejátszott csoportmérkőzések során eldőlt, hogy mindkét magyar csapat – Győri ETO és Ferencváros – kvalifikálta magát a kiírás következő szakaszába, az edzőváltás miatt pedig utolsó métereken a román sztárcsapat, a címvédő CSM Bukarest is bekerült a legjobb 12 csapat közé.
A csoportkörből továbbjutott csapatokat a középdöntőben két hatos csoportba sorolták. Az A és B csoportból az 1-es középdöntőcsoportba (itt szerepel a Ferencváros), a C és D csoportból pedig a 2-es középdöntőcsoportba kerültek a csapatok (Győr és Bukarest). A középdöntőcsoportokon belül oda-visszavágós rendszerű körmérkőzést játszanak a csapatok, de az azonos csoportból érkezők nem, nekik a tavalyi csoportmérkőzések során elért eredmények számítanak a táblázaton. A csoportok első négy helyen végző csapatai jutnak tovább a negyeddöntőbe, ahol kieséses rendszerben folytatódnak a küzdelmek: az I. középdöntőcsoport első helyezettje a II. csoport negyedikjével, a második pedig a harmadik helyezettel játszik. Egy oda-vissza vágó után dől el a Final Fourba (FF) jutás. A női kézilabda Bajnokok Ligája történelmében negyedszer dönt a végső győztesről az FF, amelyet május 6–7-én ismét a budapesti Papp László Sportarénában tartják.
Az ősszel lejátszott mérkőzések, valamint a beosztás alapján az első csoportban szerepel a Ferencváros, amely az erőviszonyokat látva eséllyel pályázhat arra, hogy a legjobb négyben végezzen, azaz negyeddöntőt játszhasson. Az elmúlt szezonokhoz képest a Fradi egyes posztokon erősebb, Elek Gábor tanítványai azonban elég hullámzó teljesítményt nyújtottak, ezért a folytatásban sokkal több koncentráltságra és kiegyensúlyozottabb játékra lesz szükség. A moráljukat erősítheti az a tény, hogy a Magyar Kézilabda Szövetség Elnöksége január 16-i ülésén 2011 és 2015 után 2016-ban is a Ferencváros irányító-átlövőjét, Szucsánszki Zitát választotta meg az esztendő legjobb női kézilabdázójának.
A győri csapatot, amely a másik középdöntős csoportban szerepel a bukarestiekkel együtt, tavaly év végén nagy érvágás érte, hiszen a világ legjobb beállósa, a csapat egyik motorja, Heidi Löke bejelentette: kisbabát vár, ezért a csapat idén már nem számít a norvég játékosra. A csapat hamar lépett: a Győri ETO leigazolta a Siófoktól Asma Elghaoui-t, aki másfél évre érkezett a Rába partjára.
„Fantasztikus lehetőség számomra, hogy a világ egyik legjobb csapatához igazoltam. Nagy öröm és megtiszteltetés Győrben szerepelni. Szeretnék mindent megtenni, hogy a csapat sikeres legyen” – nyilatkozta Asma Elghaoui. A 25 éves játékos Tunéziában született, de magyar állampolgársággal is rendelkezik. Siófok előtt szerepelt a francia Nimes és az orosz Dinamo Sinara csapatában is, utóbbi gárdával pályára lépett Budapesten a 2014/15-ös szezonban a Bajnokok Ligája FF-ban is. A győriek különben az elmúlt időszakban több meghatározó játékossal hosszabbították meg a szerződést, amellyel tovább erősítették a csapatot. „Óriási öröm számomra, hogy világsztárokkal egyeztünk meg a folytatásban. Örömmel jelenthetem be, hogy a kapus Grimsbø után Nycke Groot, Yvette Broch, Bódi Bernadett és Jana Knedlikova is elkötelezte magát klubunk felé. Nem kérdés, hogy mindannyian kiemelkedőt nyújtanak saját posztjukon, és örülök, hogy a következő szezonokban is láthatjuk őket zöld-fehér szerelésben” – nyilatkozta dr. Bartha Csaba. A klub elnöke az egyesület következő céljaira is kitért: „terveink között szerepel a keret további megerősítése, szeretnénk a következő szezonokban is minden fronton a csúcsra érni. Célunk, hogy Győrben továbbra is olyan csapat legyen, amely öregbíti hírünket, kiszolgálja népes és nagyszerű szurkolótáborunkat, és természetesen győzelemre esélyes minden versenysorozatban”.
Bár a bukaresti csapat a középdöntő mérkőzéseinek megkezdése előtt csoportjának utolsó helyén áll, az együttes keretét és játékerejét figyelembe véve könnyen lehetséges, hogy a körmérkőzéseket követően Costică Buceschi csapata a továbbjutást érő első négy hely valamelyikét megcsípi. A negyeddöntőben, a kieséses szakaszban pedig minden lehetséges, így a címvédő akár a budapesti Final Fourba is bejuthat.
A francia Nemzetgyűlés első olvasatban elfogadta a Korzika autonómiájáról szóló alkotmánymódosítást, amely élénk politikai vitát váltott ki Franciaországban és az Európai Parlamentben is.
A szerdai átmeneti felfrissülés után ismét erősödik a hőség Erdélyben. Csütörtöktől napos, száraz idő várható, a hétvégére pedig több helyen 33 fokig emelkedhet a hőmérséklet. A jövő hét elején a kánikula tovább fokozódhat.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Miközben az Egyesült Államok a futball-világbajnokságra érkező játékosokat, bírókat és szurkolókat példátlan szigorral szűri a határain, saját utcáin továbbra is ezrek esnek erőszakos bűncselekmények áldozatául.
Téli beszámolómat azzal zártam, hogy az ott szerzett benyomások olyan mély nyomot hagytak bennünk, hogy még vissza kell térnünk. Ez az elhatározás azonban nem maradt sokáig puszta vágy: néhány hónappal később ismét Genf felé vezetett az utunk.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
Az Európai Parlamentben tartott eszmecserén európai képviselők és az Egyesült Arab Emírségek szélsőségesség és terrorizmus elleni küzdelemért felelős különmegbízottja a radikalizmus és a demokratikus ellenálló képesség kérdéseit vitatták meg.
Rekordbírság a bankoknak, perrel fenyegető pénzintézetek, kártérítéssel hitegetett ügyfelek: a ROBOR-ügy egyszerre pénzügyi, jogi és bizalmi botrány az általunk is mohón táplált pénzéhes világunkban.
Még nyárias meleg és helyenként 30 fok feletti hőmérséklet várható szerdán, ám a hét második felében markáns változás következik az időjárásban. Több hullámban érkező frontok miatt záporokra, zivatarokra és megerősödő szélre kell készülni.
Migrén, álmatlanság, szorongás, klimax – egyre többen próbálják ki az gyógypiercinget, amikor gyógyszermentes megoldást keresnek régóta fennálló panaszaikra. A módszer sokak életminőségét javítja, az orvosok azonban óvatosságra intenek.
szóljon hozzá!