Lebénult a tömegközlekedés Gyulafehérváron, ahol csütörtökön már harmadik napja sztrájkolnak a buszsofőrök.
Aradon mintegy 150 tömegközlekedési eszközön egy kattintással elérhető a megyei könyvtár digitális változata, így több ezer olvasmány közül válogathat az utazóközönség.
Aradon augusztustól érvénybe lép az 1 lejes napijegy, és a havi bérletek is töredékébe kerülnek majd az eddigieknek.
Petíciót indított az ASOS (Fenntarthatóan Szervezett Társadalomért Egyesület) annak érdekében, hogy a kolozsvári önkormányzat haladéktalanul megvalósítsa a tömegközlekedés számára fenntartott sávokat a Kolozsvár–Szászfenes útvonal teljes hosszán.
Akár már a májusi képviselő-testületi ülésen a tanácsosok elé kerülhet az a határozattervezet, amely szerint 1 lejes napijegyet vezetnek be Aradon a helyi tömegközlekedésben – közölte keddi sajtótájékoztatóján Călin Bibarț polgármester.
Marosvásárhely lakosságának egyharmada buszokkal közlekedik – számolt be a Marosvásárhelyi Rádió.
Huszonnégy óráig érvényes, egylejes napijegy bevezetését javasolja Călin Bibarț aradi polgármester a helyi tömegközlekedési vállalat járatain. Ez válasz az üzemanyagárak drágulására, illetve a közösségi közlekedés használatának ösztönzése.
A drága energia, a méregdrága üzemanyag és az egyre erőteljesebb megélhetési nyomás korában egyre kevésbé látszik elvont brüsszeli jelszónak, buta és költséges hóbortnak a zöld átállás Erdélyben.
Aradon nőtt a villamosok és autóbuszok utaslétszáma a dráguló üzemanyagok miatt. A helyi tömegközlekedési vállalat vezetősége szerint két hét alatt 15 százalékkal nagyobb lett az utasforgalom.
Új autóbuszjárattal bővül a helyi tömegközlekedési vállalat (CTP) közlekedési hálózata Aradon. A járat a sokat kritizált, már átadása előtt szerkezetileg sérült új hídon vezet majd át.
A városvezető korábbi bejelentése szerint a kedvezmény kompenzálná a helyi adók és illetékek drasztikus emelését, ezenkívül növelné a tömegközlekedés kihasználtságát, előnyben részesítené a környezetkímélőbb utazást a saját gépjárműhasználattal szemben.
Április elsejétől péntekenként ingyenessé válik a tömegközlekedés Brassóban – erről döntött az egykori szász város közgyűlése pénteki ülésén.
Călin Bibarț aradi polgármester ingyenessé tenné a tömegközlekedést a helyi lakosok számára, egyrészt ezzel kompenzálva a helyi adók és illetékek drasztikus emelését, másrészt a felújított tömegközlekedési géppark használatára ösztönözné az aradiakat.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
Harminc új elektromos járművel bővült a Nagyváradi Helyi Közlekedési Vállalat (NHKV) autóbuszflottája – jelentette be pénteken az önkormányzat.
Súlyos autóbuszbaleset történt csütörtökön London belvárosában. A helyszínről 15 sérültet szállítottak kórházba.
Román gyártású elektromos buszokkal újul meg Déva tömegközlekedése. Az Automecanica Mediaș 21,7 millió lejes szerződést nyert el, amelynek része tíz autóbusz és több töltőállomás szállítása.
Nagyvárad újabb közlekedési eszközökkel bővítette járműparkját: megérkezett az ötödik villamos a kilencből, amelyeket a PNRR keretében szereztek be.