
Fotó: facebook/Szőcs Renáta hivatalos oldala
Szerdán érkezik haza Szőcs Renáta, a Tv2 kereskedelmi csatorna Star Academy tehetségkutató műsorának csíkszeredai győztese, aki lapcsaládunknak arról beszélt, megható pillanat lesz találkozni az itthoni szurkolókkal. Jövőbeli terveibe is beavatott, amelyek szerint első dala már idén megjelenik.
2016. november 16., 13:112016. november 16., 13:11
2016. november 16., 13:122016. november 16., 13:12
– Mit éreztél, amikor a szombati eredményhirdetéskor kimondták a neved?
– Nem hittem el, nem is tudtam felfogni, hogy tényleg én nyertem meg, nem számítottam erre. Igazság szerint még most sem tudom felfogni, hogy ez tényleg megtörtént velem. Gyerekkorom óta erről álmodtam, és már az sokat jelentett számomra, hogy bejutottam ebbe a versenybe, nemhogy még meg is nyerem.
Közönségtalálkozó Csíkszeredában
Csütörtökön 18 órakor a Szakszervezetek Művelődési Házának nagytermében találkozhatnak Renátával az érdeklődők. Az eseményen többek között egy rövidfilmet is levetítenek az énekesnőről. A szervezők arra kérik a rajongókat, hogy személyesen is fejezzék ki támogatásukat, és minél többen vegyenek részt Renáta fogadásán.
– Hogyan tovább a verseny után?
– Mindenképp szeretnék kis időre hazamenni, pihenni és a szeretteimmel lenni, ha minden igaz, szerdán reggel indulok. Majd visszajövök, ugyanis már beszéltem a producerekkel és Rakonczai Viktorral, aki már elkezdett írni nekem egy dalt. Közös megegyezés alapján eldöntöttük, hogy milyen stílusban szeretnénk szerkezetileg előkészíteni az első dalomat, és már újév előtt szeretnénk megjelentetni.
Még nem tudjuk, hogy angol vagy magyar nyelvű lesz, ezen gondolkodnunk kell. Valószínű, hogy a videoklipet is ehhez a dalhoz fogjuk elkészíteni. Pontos információim még nincsenek, de decemberben fellépek Csíkszeredában (a Veszprémi Petőfi Színház vendégelőadásán – szerk. megj.), viszont még egyeztetnem kell a színház igazgatójával. Annyit biztosra tudok, hogy vendégelőadóként négy-öt olyan dalt kell előadnom, amelyek közel állnak hozzám.
– A verseny idején nem volt hozzáférhető számotokra az internet, visszanézted-e a fellépéseidet, olvastál-e hozzászólásokat?
– Nem igazán volt időm egyelőre a kommentekre odafigyelni, a közösségi oldalamra sem tettem ki még semmit. Találkoztam az ismerőseimmel, a családommal, a barátommal, és erre még nem volt alkalmam, de ezen a héten mindenképp időt fogok szakítani rá. Csak a pozitív hozzászólásokra szeretnék koncentrálni, ugyanis hallottam, hogy volt nagyon sok negatív is, de ez mindenkivel így van. Tudom, hogy sokan írták azt, hogy ne feledjem el, hogy székelyföldi lány vagyok, de biztos, hogy nem fogom. Nem is akarom, hiszen számomra ez büszkeség, mindig vállalni fogom, és soha nem felejtem el, hogy honnan indultam.
– Mit gondolsz a székelyföldi szurkolótáborról?
– A szüleim sokat meséltek az otthoni szurkolótáborról, és annyira örültem! Nagyon várom, hogy megköszönhessem azoknak az embereknek, akik támogattak. Apukámék azzal kezdték, hogy nagyon sokan támogattak, és ez hihetetlen, hogy így mellém álltak, tiszta szívemből köszönöm. Nem gondoltam volna, hogy ekkora ereje lehet egy közösségnek.
– Mekkora segítséget jelent a nyeremény a karriered szempontjából?
– A lemezszerződésnek örülök a legjobban, mert így a dalokat megírják, és nem kell rá olyan sokat költeni, ez hatalmas segítség, ugyanis sok pénzbe kerül egy dal. A pénzdíj (24 millió forint) esetében még gondolkodom, hogy mire és hogyan is lehetne befektetni, hogy gazdaságos legyen, és ne pazaroljam el. Szeretném jól átgondolni, hogy mit csináljak vele.
– Hogy éled meg azt, hogy egyik interjúról a másikra kell szaladnod?
– Így első körben nincs ezzel bajom, és örülök neki. Szívesen megosztom az élményt, amelyet megéltem azokkal az emberekkel, akik érdeklődnek, és támogattak végig a verseny alatt.
Európát, és azon belül Romániát is történelmi hőség hulláma érte el. Alább pontokba szedve foglaljuk össze, mi történik a testünkkel a kritikus hőmérsékleti határokon, mire kell különösen figyelnünk, és hogyan védekezhetünk hatékonyan a hőség ellen.
Magyarul talán frappánsan „házpesztrának” fordíthatnánk az angol kifejezéssel house-sitting-nek nevezett új utazási trendet, ami lassan meghódítja a világot. Fő aduászai: pénztárcabarát, ráadásul autentikus helyi élményt nyújt.
A nyár a legtöbb ember fejében a szabadság, a napsütés, a nyaralás és a gondtalan kikapcsolódás évszaka. Mégis sokan vannak, akik éppen ezekben a hónapokban érzik magukat feszültebbnek, kimerültebbnek vagy szorongóbbnak.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
szóljon hozzá!