
Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi Máltai Szeretetszolgálat-SAMR Târgu Mur
Az ünnepek közeledtével a Máltai Szeretetszolgálat minden évben Erdély több városában adománygyűjtési akciót hirdet, mivel fontosnak tartják, hogy karácsonykor azok is ajándékot kapjanak, akik szerény körülmények között élnek. A szeretetszolgálat Marosvásárhelyen és Szatmáron idén decemberben is megszervezte cipősdoboz- és adománygyűjtési akcióját – mondták el a szeretetszolgálat ifjúsági vezetői.
2021. december 15., 13:422021. december 15., 13:42
Karácsonykor mindenki szívesen adományoz, így az átlagnál többen keresik fel a segélyszervezeteket, amelyek eljuttathatják az ajándékokat a rászorulóknak. A Máltai Szeretetszolgálat marosvásárhelyi kirendeltsége idén is megszervezte a jótékonysági cipősdoboz-akcióját, azok, akik ajándékozni szeretnének, december 17-ig vihetik el cipősdobozba csomagolt ajándékaikat a szervezet székhelyére. Gyenes Csenge, a marosvásárhelyi Máltai Szeretetszolgálat ifjúsági vezetője lapunknak elmondta,
Kiemelte, a jótékonysági eseménynek nem az a célja, hogy a megunt játékot, használt ruhákat továbbadják a nélkülözőknek, hanem egy olyan tárgyat adományozzanak, melyet szeretnek, ennek ellenére képesek lemondani róla.
Mindig arra biztatjuk őket, hogy olyan eszközöket adományozzanak, melyekhez ragaszkodnak, de jó szívvel tovább tudják adni egy olyan gyermeknek, aki szerényebb körülmények között él. Ebben van a karácsony igazi szelleme, az adakozás szépsége” – mondta Gyenes Csenge. Hozzátette, a gyűjtés során nehézségekkel is szembe kell nézniük, ugyanis 16–17 éves kamaszoknak kevesen készítenek csomagot, így a szervezet önkénteseinek kell vállalniuk az angyal szerepét az ő esetükben.
Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi Máltai Szeretetszolgálat-SAMR Târgu Mur
A cipősdoboz-akció idei különlegessége, hogy
így fontosnak tartják, hogy decemberben az angyal hozzájuk is eljusson. A segélyszervezet többek között a guruló étkeztetés programjával biztosítja, hogy naponta meleg ételt szállítsanak a rászoruló időseknek, ezenkívül a segítő hálón keresztül elkísérik őket az orvoshoz, segítenek a bevásárlásban, gyógyszerek kiváltásában.
„Ezeknek az öregeknek külföldön élnek a hozzátartozóik, de olyanok is vannak, akiknek már nincsenek rokonaik, vagy egyáltalán nem foglalkozik velük senki. Valószínű nagyon rég nem kaptak senkitől sem ajándékot, ezért az emberek összefogásával szereznénk nekik örömet” – tette hozzá az ifjúsági vezető.
Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi Máltai Szeretetszolgálat-SAMR Târgu Mur
Az idei kampányhoz a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceum diákszövetsége is csatlakozott, ezenkívül több óvodától, iskolától és a vállalkozói szférától is támogatást kapnak.
A mi szervezetünk elsősorban olyan gyerekek számára gyűjt, akiknél már a korábbi években is járt a szeretetszolgálat angyala. Gyerekotthonokba, civil szervezetekhez, sérült gyerekekhez juttatjuk el az összegyűlt ajándékokat. Azt tartjuk szem előtt, hogy azok a fiatalok kapjanak csomagot, akik máshonnan nem kapnak ajándékot” – hívta fel a figyelmet az ifjúsági vezető.
Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi Máltai Szeretetszolgálat-SAMR Târgu Mur
Arról is beszámolt, hogy a koronavírus-járvány miatt sokáig kétséges volt a cipősdoboz-akció megszervezése, de mivel más programokról le kellett mondaniuk, vagy csak virtuális térben tudták megtartani, ezért ragaszkodtak ahhoz, hogy idén se maradjon el az ajándékgyűjtés.
„Mi egész évben adományozunk, viszont a karácsony meghitt ünnep, amikor mindenki szeret adni és kapni, az emberek adakozási kedve is nagyobb ünnepekkor. Minden évben kitűzünk egy célt, és szerencsére ezt mindig sikerül fölülmúlni a vásárhelyi embereknek, támogatóinknak köszönhetően” – mondta Gyenes Csenge.
Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi Máltai Szeretetszolgálat-SAMR Târgu Mur
Szatmáron is készül a karácsonyra a Máltai Szeretetszolgálat, itt is több alkalommal szervez adománygyűjtést a szervezet – mondta el lapunknak Gyenes Kincső, a Máltai Szeretetszolgálat szatmári fiókjának ifjúsági vezetője. Hozzátette,
Ezenkívül idén is folytatják a Partiumi Falugazdász Hálózattal tavaly indított kezdeményezést, amely keretében a város négy élelmiszerpiacán dobozokat helyeznek el, ahova a vásárlók és árusok is tehetnek friss zöldségeket, gyümölcsöket.
„A korábbi évek hagyományait szeretnénk továbbvinni, idén is legkisebb önkénteseinkkel megkántáljuk az egyedülálló, magányos időseket. Sütünk mézeskalácsot, énekelünk és verset szavalunk. Így szeretnénk az ő szívükbe is belopni a karácsonyt” – mondta Gyenes Kincső.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
Az Európai Unió tagállamai megállapodásra jutottak a légi utasok jogait érintő több módosításról, többéves tárgyalássorozatot és vitát követően, amelyben a hatóságok, a légitársaságok és a fogyasztóvédelmi szervezetek is részt vettek.
A hidegebb tavasz miatt többhetes késéssel ugyan, de már virágzik székelyföldi élőhelyein Európa leglátványosabb vadon élő orchideája, a fokozottan védett boldogasszony papucsa (Cypripedium calceolus).
Júniusban az erdélyi piacok, udvarok illatvilágát sok helyen meghatározza a bodzavirág. Sokaknak a frissen készített bodzapezsgő jut eszébe azonnal, mások télire tesznek el vízzel hígítandó bodzaszörpöt.
szóljon hozzá!