
Potápi Árpád János: ha magyar vállalkozókat támogatunk, magyar családok sokaságának megélhetését segítjük
Fotó: Nemzetpolitikai Államtitkárság
Kétszáz külhoni magyar vállalkozó vesz részt a Magyarországgal szomszédos országok magyarlakta területeiről – Erdélyből, Felvidékről, Vajdaságból és Kárpátaljáról – a budapesti Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága szervezésében péntek délelőtt megkezdődött, a Design Terminal szakmai együttműködésével megvalósuló Kárpát-medencei magyar vállalkozók I. online találkozója.
2020. május 08., 13:522020. május 08., 13:52
2020. május 08., 13:532020. május 08., 13:53
A vállalkozói fórumot 2016 óta szervezi meg az államtitkárság, rendszerint Mezőkövesden, idén azonban a járványügyi helyzet miatt első alkalommal online formában. A kétnapos képzésen elsősorban olyan mikro- és kisvállalkozások vesznek részt, amelyek a járvány által különösen érintett ágazatokban tevékenykednek. A találkozó célja, hogy szakmai segítséget nyújtson a határon túli területeken is nehéz helyzetbe került magyar vállalkozások számára, valamint elősegítse a külhoni magyarság, valamint az anyaország közötti kapcsolatok szorosabbra fűzését.
Az államtitkár szerint ennek kiépítéséért a magyar kormány az elmúlt évek során nagyon sokat tett. Kiemelte: a felmerések azt mutatják, hogy a külhoni magyar vállalkozások több mint 90 százalékban magyar embereket foglalkoztatnak, így ha magyar vállalkozókat támogatunk, magyar családok sokaságának megélhetését segítjük. Potápi hozzátette: öröm látni, hogy a találkozó eredményeképpen mára nem csak szakmai, hanem emberi és baráti kapcsolatok alakultak ki, amelyek megerősítése a nemzeti összetartozás és az erős magyar közösségek évében különösen fontos.
Az államtitkár azt reméli, hogy az elmúlt tíz év munkájának köszönhetően a magyar–magyar kapcsolatok átvészelik a nehéz helyzetet, és abból megerősödve kerülnek ki. „A jelenlegi nehéz helyzetben ez a találkozó nagyon szép szimbóluma a nemzeti szolidaritásnak és a magyarság határok feletti összetartozásának” – állapította meg Potápi Árpád János.
Jónás László, a Design Terminal üzletfejlesztési vezetője elmondta, a sikeres vállalkozók egyik jellemzője a változó körülményekhez való alkalmazkodás. Éppen ezért a szakmai programot is úgy alakították ki, hogy eszközöket biztosítsanak a résztvevők számára a mostanihoz hasonló, nehéz helyzetek kezelésére. Hozzátette: örömmel tölti el, hogy az elmúlt 5 évben sikerült együtt olyan összetartó közösséget építeni, amely egy nap alatt tölti meg a 200 fős oktatásra szóló helyeket.
A május 8-9-i online találkozón 77 erdélyi, 43 felvidéki, 53 vajdasági és 27 kárpátaljai vállalkozó vesz részt. A kétnapos rendezvény során a résztvevők idő- és változásmenedzsment, otthoni munkavégzés, valamint egyéb hasznos témakörökben hallhatnak előadásokat, workshopokon és egyéni mentoráláson vehetnek részt, valamint előadást tart számukra Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője is.
Július 1-jétől, szerdától lépnek életben az új európai uniós vámszabályok. Az EU-n kívüli webáruházakból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után – minden termékkategóriára külön – 3 eurós vámot kell fizetni.
A kánikula gazdaságra gyakorolt hatását vette górcső alá a Román Nemzeti Bank (BNR) friss jelentése.
Összeállításunkban aradi, bánsági és dél-erdélyi falugazdászok értékelik az aratás előtti helyzetet.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2,346 milliárd lejes nyereséggel zárta a 2025-ös évet, amelynek 80 százalékát, 1,877 milliárd lejt az államkasszába utalták – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Románia rekordösszegű, 10 milliárd euró uniós forrást hívott le a 2025. június 10. és 2026. június 10. közötti időszakban, minden korábbi 12 hónapos időszakot felülmúlva ezzel – újságolta el Dragoș Pîslaru.
Egyelőre sem Magyarország, sem Románia nem áll készen az euró bevezetésére – derül ki az Európai Bizottság 2026-os konvergenciajelentéséből, amelyben értékeli az euróövezeten kívüli tagállamok felkészültségét az egységes valuta bevezetésére.
Nem csak nekünk tűnik úgy, hogy évről évre több tini vállal nyári melót, hanem számadatok is igazolják a trendet. Ki egy kis zsebpénzért, egy fesztiválbelépőért, ki tapasztalatszerzés céljából, ki a tandíjért, mások egészen más okok miatt.
Romániában valósítja meg első hibrid energiaprojektjét a francia ENGIE – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
Közel 14 százalékkal nőtt tavaly a romániai háztartások havi átlagjövedelme a hivatalos statisztikák szerint. Egy friss felmérés közben azt mutatja, hogy a lakosság 41 százalékának az elmúlt egy évben csökkent a jövedelme.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján.
szóljon hozzá!