
Fotó: Massimo Percossi/EPA/Agerpres
Az elmúlt 24 órában 308-cal nőtt a koronavírusos megbetegedések száma Romániában – közölte vasárnap 13 órakor a stratégiai kommunikációs törzs.
2020. március 29., 13:062020. március 29., 13:06
2020. március 29., 14:422020. március 29., 14:42
Eddig összesen 1760 esetet azonosítottak az országban.
Elhunyt a 38. áldozat is, egy 66 éves Temes megyei, cukorbeteg férfi, aki egy Németországból hazatért családtagtól kapta el a koronavírust.
Újabb két, koronavírussal diagnosztizált személy vesztette életét, ezzel 40-re emelkedett azok száma, akik nem élték túl a betegséget – közölte a stratégiai kommunikációs törzs (GCS). Az egyik áldozat 71, a másik 27 éves 0 számolt be az Agerpres. A 71 éves, Suceava megyei férfi egy Ausztriából hazatért személlyel érintkezett. Március 25-én tesztelték Covid-19-re, március 26-án pozitív teszteredményi lettek. A kolozsvári járványkórházban halt meg vasárnap, 29-én. Több más betegségben szenvedett: aorta aneurysma, neuroendokrin daganat, magas vérnyomás. A 27 éves, Botoşani megyei nőről március 23-án bizonyosodott be a laboratóriumi vizsgálatok alapján, hogy koronavírussal fertőződött meg. A iaşi-i járványkórházban halt meg vasárnap. A fiatal nő dekompenzált diabéteszben szenvedett.
Jelenleg 38 páciens fekszik az intenzív osztályon, 31 személy állapota súlyos. Eddig 169 beteget nyilvánítottak gyógyultnak (55-öt Temesváron, 79-et Bukarestben, 17-et Iași-ban, 7-et Craiován, 9-et Konstancán és 2-t Kolozsváron).

Jövő hét elején meghaladja a 2000-et a koronavírussal fertőzött romániai betegek száma, így átlépünk a védekezés negyedik szintjére – közölte szombaton este Nelu Tătaru.
Intézményes karanténban jelenleg 8666 személy tartózkodik, 132 641-en otthoni elkülönítésben, orvosi felügyelet alatt vannak. Eddig 21 460 koronavírustesztet dolgoztak fel, ezekből 1400-at magán egészségügyi intézményekben végeztek el.
A hatóságok eddig 229 esetben indítottak bűnvádi eljárást a betegségek terjedése elleni harc akadályozása miatt; a rendőrség és a csendőrség emellett 5393 esetben büntetett a karanténszabályok megsértése miatt.
A hivatalos adatok szerint külföldön eddig 79 román állampolgár betegedett meg, 12-en meghaltak (nyolcan Olaszországban, ketten Franciaországban, illetve egy-egy személy Németországban és Nagy-Britanniában).

Románia területén 1452 személynél mutatták ki eddig a koronavírussal való fertőződést, közülük 29-en meghaltak – közölte szombaton a bukaresti stratégiai kommunikációs törzs (GCS).

Harminchétre emelkedett a koronavírus miatt bekövetkezett elhalálozások száma Romániában – közölte szombaton este a bukaresti stratégiai kommunikációs törzs.
Jelentős könnyítést hozhat az autósok számára a héten elfogadott törvénytervezet: ha a rendőr az adatbázisokból ellenőrizni tudja a sofőr adatait, a jövőben nem büntetnék meg azért, mert otthon felejtette a jogosítványát vagy más kötelező okmányait.
Romániában keresel munkát? A Jooble összegyűjti az összes román állást egy helyen. Olvasd el tippjeinket, és találj munkát gyorsan!
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Zajlanak a lehetséges kormányról szóló egyeztetések, miután Nicușor Dan államfő közölte: péntekre várja a nyugatbarát pártok javaslatait egy lehetséges új kabinetről.
Nicușor Dan államfő egyik tanácsadója megpróbálta meggyőzni George Simiont, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét, hogy szavazzon bizalmat az Adrian Veștea vezette kormánynak a hétfő esti parlamenti szavazáson.
Péntekre várja Nicuşor Dan államfő, hogy a Nyugat-barát pártok javaslatokat tegyenek neki a következő kormányra vonatkozóan.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a Nemzeti Liberális Párttal (PNL) és az RMDSZ-szel közös kisebbségi kormány alakítását szorgalmazza – derül ki Dominic Fritz USR-elnök szerda esti Facebook-bejegyzéséből.
Üzembe helyezték és integrálták a román hadsereg légvédelmi rendszerébe a Merops drónelhárító rendszert, amelyet az Egyesült Államok adott át Romániának – tájékoztatott szerdán a védelmi minisztérium.
Nicușor Dan államfő szerdán Kihirdette az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-ig meghosszabbító jogszabályt.
1 hozzászólás