Hirdetés
Rostás Szabolcs

Rostás Szabolcs

Továbbléptünk

2018. október 30., 07:012018. október 30., 07:01

2018. október 30., 08:452018. október 30., 08:45

Még mielőtt a jelen, de ennél is inkább a jövő felvázolása következne, hadd jöjjön egy kis sajtótörténet. Tizenkilenc évvel ezelőtt egy kétszintes fellegvári villában Kolozsvárt útjára indult az erdélyi magyar sajtó legnagyobb, egyben legmerészebb „zöldmezős” beruházása, de még romániai viszonylatban is az egyik legjelentősebb médiavállalkozás: napvilágot látott a Krónika.

Az önmagát – magunkat – erdélyi magyar közéleti napilapként meghatározó, hiánypótló kiadvány úgy fogalmazta meg küldetését, hogy az újság nemcsak híreket közvetít, információkat szolgáltat, hanem segítenie is kell az olvasót az eligazodásban, annak megítélésében, hogy mennyire és miért fontosak ezek az információk. Nem utolsósorban a napi sajtó a mindennapok krónikája ugyan, de ennél sokkal több is: közösségformáló erő.

Október 30-án, ma tizenkilenc éve annak a sajtótörténeti pillanatnak, és első lapszáma megjelenése után közel két évtizeddel a Krónika alapvető célkitűzései mit sem változtak, és mit sem veszítettek érvényességükből, időszerűségükből. Az eltelt időszakban főszerkesztők, munkatársak, tágabb környezetünkben politikai-gazdasági változások, kormányok váltották egymást. Valami azonban változatlan maradt: a szakma írott és íratlan szabályait tiszteletben tartva igyekszünk tájékoztatni az olvasót, összefoglalót nyújtani számára elsősorban az erdélyi magyar közösségben, továbbá a román társadalomban, az anyaországban, a nagyvilágban végbemenő folyamatokról. És nem győzzük ismételni: azt is küldetésünknek tekintjük, hogy hozzájáruljunk célközönségünk magyar identitásának megőrzéséhez.

Most, lapunk 19. születésnapján úgy gondoltuk, hogy stílszerűen 19-re lapot húzunk. A Krónika napilap október 30-ai száma már új, tetszetősebb arculattal készült, teljes terjedelmében színesben. Ugyancsak a jeles évfordulóhoz, a Krónika születésnapjához kapcsolódva indítunk kvízszerű nyereményjátékot olvasóink körében, akiknek ezúton is sok szerencsét kívánunk a megmérettetés során!

Emellett egyéb változásokat is tartogatunk, amelyeket hamarosan észlelni fog a tisztelt Olvasó. Néhány napilapos rovatunk, mellékletünk megjelenésétől a jövőben eltekintünk, de csakis azért, hogy helyet biztosítsunk új, még több, még tartalmasabb olvasnivalót kínáló mellékleteknek. Mindenekelőtt a lapcsoportunkhoz tartozó Erdélyi Napló hetilapnak, amely a jövő héttől – csütörtökönként – „beköltözik” a Krónikába, ezáltal is gazdagítva lapunk tartalmi kínálatát. Fontos változás lesz az is, hogy ugyancsak a jövő héttől csütörtök helyett péntekenként találják meg lapunkban a hazai és anyaországi televíziócsatornák programjait sorjázó műsormellékletünket.

A véleményünk szerint kedvező változások mellett kevésbé kellemes újdonsággal is szolgálunk majd, hamarosan kénytelenek vagyunk emelni lapunk árát szabadeladásban és előfizetőink számára egyaránt, ezt a lépést azonban szigorúan a piaci körülmények, a lapelőállítás folyamatosan növekvő költségei diktálják. Ezúttal is számítunk Olvasóink türelmére és megértésére, bízva abban, hogy együtt fogunk haladni tovább a tizenkilenc évvel ezelőtt megkezdett úton.

Mi az elkövetkezőkben is azt tartjuk célunknak, hogy hiteles krónikásai legyünk az erdélyi magyar társadalom mindennapjainak.

(címlapos illusztráció: Könczey Elemér Törzsolvasó című karikatúrája)

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés

Ezt olvasta?

Balogh Levente

Balogh Levente

A PSD instant karmája helyett hatalomhoz ragaszkodó kormánypártok

Némi csalódással konstatáljuk, hogy a kormánypártok hatalomhoz való ragaszkodása miatt a politikai válságot kirobbantó PSD talán megússza, hogy kormányozni kényszerülve vigye el a balhét mindenért.

Páva Adorján

Páva Adorján

Nem csoda, ha félrenyeljük: miért lett luxuscikk a sör Erdélyben?

Valamikor régen a sör a szegény ember bora volt. Ma már lassan a középosztály pezsgője.

Páva Adorján

Páva Adorján

Most akkor jól egyengatyába rázzuk a jövő nemzedékét!

Tanügyi rendszerünk ezer sebből vérzik. Bukarestben azonban rátapintottak a probléma lényegére, megvan a megfellebbezhetetlen megoldás: a szabóság.

Rostás Szabolcs

Rostás Szabolcs

Na és hol marad a becsületes Románia?

Kereken egy héttel ezelőtt ugyanezeken a hasábokon levontuk a következtetést, miszerint elbuktak Nicușor Dan proxyjai, kudarcot vallott Románia államelnökének második kormányalakítási kísérlete is.

Bede Laura

Bede Laura

Úgy vezessünk, hogy mindenki hazaérjen!

Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.

Balogh Levente

Balogh Levente

Nicușor Dan játékos elnökké vált – de kivel is játszadozik?

Traian Băsescu után szabadon Nicușor Dan is a „játékos” államfők útjára lépett – az más kérdés, hogy ha minden rosszul megy, a szélsőjobboldali erők jelentőségét növeli azzal, hogy a királycsinálói szerep közelébe juttatja őket.

Rostás Szabolcs

Rostás Szabolcs

Elbuktak Nicușor Dan proxyjai, és az RMDSZ jól tette, hogy hozzájárult ehhez

Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.

Hirdetés