
Színpompás. „Belakják” Kézdivásárhely főterét augusztus 30. és szeptember 2. között az Őszi Sokadalom résztvevői
Fotó: Biró István
A kézműves és hagyományos termelők vására áll az értékszüret mottóra épülő, augusztus 30. és szeptember 2. között rendezendő Őszi Sokadalom középpontjában. Kézdivásárhely városünnepén továbbá nagyszínpadi koncertekkel, operával, gyermekfoglalkozásokkal, borudvarral, pityókafesztivállal, ifjúsági programokkal várják a résztvevőket.
2018. július 29., 11:272018. július 29., 11:27
Hagyományszerűen a Tanulók Klubja fúvószenekarának és mazsorettcsoportjának fellépése nyitja meg Kézdivásárhely városünnepét, az Őszi Sokadalom elnevezésű rendezvényt augusztus 31-én. Az esemény hivatalos nyitónapján színpadra lép az Iris, a Pokolgép és a Magashegyi Underground – olvasható a szervezők szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.
Szeptember elsején a helyi Mano and Friends nyitja a koncertsorozatot, majd
A szervezők mintegy 300 ülőhelyet biztosítanak, emellett állóhely is lesz bőven. Az előadás ingyenesen tekinthető meg, az estét a fiatalabb generációkat megszólító Freddie fellépése zárja.
Szeptember 2-án színpadra lép Simó Annamária, a Csík Zenekar, a városnapok zárókoncertjén pedig Rúzsa Magdi szórakoztatja a közönséget, majd a tűzijátékot lehet megcsodálni. Az koncertek utáni szórakozást az Urbanizé Garden biztosítja a parkban, ahol naponta 4-4 lemezlovas pörgeti majd a lemezeket.
Többek között Azteca & Mano, Sllash & Doppe, Dubgrade, Levitation, Grid, PDBR, DJ Shiver, Nick Havsen ütemeire lehet bulizni.
Szeptember elsején a Polyp Televízió székháza előtti téren négy-öt zenekar szórakoztatja a résztvevőket, másnap nagyobb helyszínt, a Vigadó előtti teret járja át a zene. Fellépnek a város és környező települések kisiskolásai, valamint a magyarországi Millió Rózsaszál rock and roll banda, a sepsiszentgyörgyi Imette, a Lunar Acoustisc Trio, az Old Bumeráng (akik a régi Bumeráng-tagokból verbuválódtak össze) és a Maya and The Crazy Plumbers.
Ménessy Kinga Kitty főszervező szerint a rendezvény középpontjában álló vásár idén sokkal koncentráltabb lesz, a Gábor Áron-szobortól kezdődik, a főtér két oldalán két sorban állítják fel a sátrakat, szabadon hagyva a teret az opera produkciójának.
A gyerekvárost idén is a Caritas szervezi, szocio-edukációs gyerekprogramok, gyűjtő- és alkotópontokkal rendezik be a Gábor Áron-szoborig kibővített teret, amelynek a bejárata idén a polgármesteri hivatal felől lesz. A 65 fős önkéntes csapat közel 20 ügyességi játékot és közel tíz kreatív műhelyt rendez be és koordinál, a tevékenységeken a felnőttek is részt vehetnek.
A szervezők szerint az Ifjúsági tér minőségi szórakozási, kikapcsolódási és találkozási pont lesz, ahol különböző előadásokon, beszélgetéseken és fiatalos programokon vehetnek részt az érdeklődők. A pityókafesztivált a Molnár Józsiás parkban szervezik, a borduvarban az erdélyi borok kóstolásán kívül a népzenéé és a néptáncé lesz a főszerep.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!