
A magyar csapat. Veres István (középen) az elmúlt heteket teljes mértékben a tallinni megmérettetésnek szentelte
Fotó: Facebook/Magyar Bocuse d'Or Akadémia
Székely érdekeltsége is lesz idén először a világ legrangosabb szakácsversenyének számító Bocuse d’Or európai döntőjének, a kézdivásárhelyi Veres Istvánnak pénteken drukkolhatunk.
2020. október 15., 17:292020. október 15., 17:29
2020. október 15., 18:062020. október 15., 18:06
A koronavírus-világjárvány miatt az eredetileg tervezett májusi időpont helyett csütörtökön kezdődött a világ legrangosabb szakácsversenyének számító Bocuse d’Or európai döntője az észtországi Tallinnban. Az október 15–16-án zajló gasztronómiai versenyen Magyarországot a kézdivásárhelyi Veres István képviseli Molnár Bence commis és Volenter István coach mellett, a csapatot Széll Tamás erősíti majd elnökként, ezáltal ő lesz a zsűriben is a kóstoló.
A pandémia ugyanakkor nem csak a verseny időpontjába szólt bele: míg máskor húsz ország csapatai szokták megmérettetni magukat az európai kontinensdöntőn,
Idén ezért mindkét napon nyolc-nyolc nemzet versenyez; a Magyarországot képviselő Veres István, a budapesti Babel étterem volt séfje a pénteki mezőnyben indul. A kontinensdöntőn minden indulónak két ételt kell elkészítenie: az idei húsos téma az észt fürj lesz, a tányéron tálalt fogás alapanyaga pedig a Dél-Észtországban tenyésztett afrikai harcsa.
Európából ezúttal tíz csapat juthat tovább a 2021-es lyoni világdöntőbe, amelyet rendhagyó módon júniusban rendeznek majd meg.

Michelin-csillagos szakáccsá vált a kézdivásárhelyi Veres István, a budapesti Babel étterem séfje. A vendéglő alapanyagainak hetvenöt százalékát Magyarországról és Erdély tájairól szerzi be, helyi termelők hagyományőrző gazdaságaiból vagy a természetből.
A Krónikának akkor úgy nyilatkozott, ezt a szakmát mindig a művészethez hasonlítja, és ahhoz nyilván kell egy adottság, viszont kitartás és sok munka is szükséges hozzá. Ugyanakkor úgy vélte, a Michelin-csillaggal inkább a séf személyiségét díjazzák.
– fogalmazott korábban Veres István.

A művészethez hasonlítja a főzést Veres István, aki múlt héten vált Michelin-csillagos szakáccsá. A budapesti Babel étterem séfje a rangos kitüntetésről, külföldi tapasztalatairól, az erdélyi és magyarországi konyha közötti különbségekről beszélt a Krónikának.
Veres István az elmúlt heteket teljes mértékben a tallinni megmérettetésnek szentelte, szerdán pedig csapatával elutazott Tallinnba. A felkészülésről a napokban úgy nyilatkozott, mindennap reggel 9-től 18–19 óráig „edzettek” csapatával.
– illusztrálta a 24.hu portálnak adott interjúban.
A székelyföldi származású séf egyébként azóta, hogy februárban megnyerte a Bocuse d’Or nemzetközi szakácsverseny magyarországi döntőjét, távozott a Babelből. Mint a felkészülési időszakban adott interjúiban olvashattuk, készen áll arra, hogy kinyíljon egy másik ajtó a pályáján.
„Szeretnék továbbjutni a jövő júniusra halasztott lyoni döntőre, utána mindenképp egy étteremben folytatnám a munkát. A visszatagozódás a célom, Nyugat-Európa már nem vonz. Hosszabb távon pedig egy Michelin-csillagos éttermet szeretnék” – árulta el a Képmás.hu portálnak egy héttel ezelőtt adott interjúban.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!