
Molnár Melinda főként olyan programokat szervezne, amelyek értékeket erősítenek bennünk, és nevelnek minket
Fotó: Facebook/AMISZ
Számos rendezvény szervezését, különböző korosztályok megszólítását tervezi Molnár Melinda, az Aradi Magyar Ifjúsági Szervezet (AMISZ) új elnöke. A kommunikációs szakember az idei évre vonatkozó elképzeléseiről, a fiatalok különböző tevékenységekbe való bevonásáról beszélt lapunknak.
2020. február 25., 07:532020. február 25., 07:53
2020. február 25., 08:082020. február 25., 08:08
– Az Aradi Magyar Ifjúsági Szervezet (AMISZ) frissen megválasztott elnökeként milyen célokat tűztél ki magad elé, illetve változtatnál a korábbi irányelveken?
– Elsősorban szeretném a meglévő rendezvényeinket továbbfejleszteni, hogy közelebb álljanak a fiatalok igényeihez. Másrészt pedig szeretnék új lendületet adni a szervezetnek, új rendezvényekkel. Szeretnék egy önkéntesi rendszert kialakítani, amivel több fiatalt be tudnánk vonni a szervezet életébe, és így a jövőben több tagunk lenne, akik majd szakképzett módon tovább tudnának foglalkozni az egyesülettel. A fiókszervezetekkel való együttműködést felpezsdíteném, és közös eseményeket találnánk ki. Szeretnék új rendezvényeket is szervezni, főként olyanokat, amelyek értékeket erősítenek bennünk, és nevelnek minket. Előadásokat szerveznék környezettudatosság témában, és ugyanilyen fontosnak tartom a kulturális programokat. Rendszeres képzéseket szeretnék bevezetni, ahol a résztvevőket az „életre nevelnénk”, azaz olyan előadókat hívnánk, akik interaktívan elmagyaráznák a 18. életévüket betöltő fiataloknak – és nem csak –, hogy milyen jogaik vannak, milyen iratokat hol kell benyújtaniuk. Ugyanakkor elkezdenénk foglalkozni a nyugdíjasokkal, például az elektronikus eszközök használata terén.
Az irányelvek ugyanazok lennének, mint eddig: képviselni az aradi magyar fiatalokat, és nekik, velük együtt szervezni rendezvényeket. Amit változtatnék, esetleg az, hogy több tanító jellegű, interaktív eseményt szerveznék, amelyek előlendítenék a fiatalokat az életben.
– A szervezet milyen konkrét szerepet tölt be a városvezetésben, mire tehet javaslatot?
– A szervezet eddig nem igazán szólt bele komolyan a városvezetésbe, eddig csak ifjúsági programokkal járultunk hozzá a mindennapokhoz, illetve jelen vagyunk minden nagyobb magyar rendezvényen fiatalos programmal, bulival vagy koncerttel. Az RMDSZ SZKT-ülésén úgy határoztak, hogy az idei évtől a fiatalok is befutó helyre kerülhetnek az önkormányzati választásokon, így a tisztújító küldöttgyűlésen a küldöttek az AMISZ-osok közül a megyei listára Pál Norbertet, az Arad városi tanácsosi jelöltlistájára pedig engem javasoltak. Amennyiben tanácsosoknak bejutunk, sokkal több dologban tudjuk majd a fiatalok érdekeit képviselni.
– Milyen programokat, az ifjúságot megszólító rendezvényeket tervez az idei évre az egyesület?
– Idén már megszerveztük a FIFA20 bajnokságot, amit jövőre is tervezünk. Folytatjuk havi rendszerességgel az AMISZ-játékesteket, és az idősebbeket is szeretnénk megszólítani képzésekkel, tematikus beszélgetésekkel. Május elsején hagyományszerűen megszervezzük a Kaszoja fesztivált, augusztus környékére tervezzük az ifjúsági konferenciát, és a téli időszakban szerveznénk meg a hagyományos focibajnokságot, illetve Mikulás-napot. Szeretném, ha a tervezett, új programoknak is találnánk helyet ebben az évben, illetve új ötleteket is szívesen várunk a megye magyar fiataljaitól, hiszen azért vagyunk, hogy közös munkával megszervezzük azokat a programokat, amelyeket a többség szeretne.
– Mennyire nehéz bevonni a fiatalokat kulturális, sport-, vagy szórakoztató tevékenységekbe? Tapasztalataid szerint mekkora érdeklődést mutatnak?
– Szerintem elég nehéz bevonni a fiatalságot, főként a kulturális programokba, hiszen egyre kevésbé szórakoztatóak számukra, és a rendezvények hangvétele se túl fiatalos. Lehetőség szerint ezen szeretnék változtatni.
A sport viszonylag jobban érdekli őket, és természetesen a legjobban a bulik, a szórakozás.
– Az AMISZ május elején 16. alkalommal szervezi meg a Kaszoja fesztivált, amely Arad megye egyetlen magyar fesztiválja. Milyen újdonságai lesznek az idei kiadásnak?
– Megpróbálunk ismét olyan fellépőket hívni, akik népszerűek a fiatalok körében, ezt mindig kérdőívvel szoktuk felmérni. Neveket még nem árulhatok el, de annyit elmondhatok, hogy a kicsi fesztiválok közé mi is felsorakozhatunk, mert lesznek közös fellépőink a nagyokkal. Szeretném, ha sokkal több programot tudnánk napközben szervezni a fiataloknak, versenyszerűeket vagy tanító jellegűeket, hogy legyen mivel elfoglalják magukat a résztvevők. Fő célunk, hogy a tavalyi 800 résztvevő számát idén legalább 1000-re növeljük, és mindenki megtalálja a legjobb tevékenységet számára, illetve érezze jól magát.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
1 hozzászólás