
Fotó: Pinti Attila
Felmentették tisztségéből a Bukarest első, második és hatodik kerülete közlekedésrendészetének vezetőjét, Emanuel Vornicut – közölte kedden a Román Rendőr-főkapitányság.
2018. január 09., 16:492018. január 09., 16:49
Erre azt követően került sor, hogy hétfőn őrizetbe vették egyik beosztottját, a három kiskorú szexuális bántalmazásával gyanúsított rendőrt,
A rendőrség közleménye értelmében főnökét, Emanuel Vornicut „a helyzet tisztázásáig” felmentik tisztségéből, továbbá fegyelmi vizsgálatot indítottak a váltásvezetők és a közlekedésrendészet pszichológusa ellen. A pedofíliával gyanúsított bukaresti közlekedési rendőr kihallgatása során beismerő vallomást tett.

A bukaresti rendőrség közlekedésrendészeti osztályának munkatársa az a 45 éves férfi, akit hétfő reggel elfogtak a hatóságok, és akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken egy ötéves kislányt és egy kilencéves kisfiút molesztált a főváros 6. kerületében található társasház liftjében.
Nemcsak a múlt héten történt esetet – amikor két kiskorút molesztált a főváros 6. kerületében található társasház liftjében –, hanem a 2012-es szexuális bűncselekményt is beismerte, miszerint egy akkor hétéves kislányt bántalmazott szexuálisan. A térfigyelő kamerák felvételei alapján a 2012-es esetben nem ismerték fel a gyanúsítottat.
Az Emanuel Vornicu ellen foganatosított intézkedés előtt Carmen Dan belügyminiszter kedden hansúlyozta, hogy egyetlen rendőrségi vezető sem mondott le, miután egy nappal korábban azt kérte, hogy azok a vezető beosztású személyek, akik az évek során a szőnyeg alá söpörték a problémákat, tegyenek egy lépést hátra. A belügyminiszter értesítette a kormányfőt is az ügyről, illetve az eddig foganatosított intézkedésekről, de találkozni fog a pszichológiai tesztelő központ szakértőivel is.
Carmen Dan belügyminiszter hétfőn azt kérte a román rendőrség vezetőjétől, küldjenek jelentést szerdáig azzal kapcsolatban, hogy mennyire voltak komolyak és szigorúak a pszichológiai felmérések, amelyeknek alávetették a jelenleg kiskorúak szexuális bántalmazásával gyanúsított rendőrt, hogy milyen minősítést kapott a tesztelések során, illetve hogyan lehetséges az, hogy 1990 óta senkinek nem tűnt fel a viselkedése.
Monica Dajbog belügyminisztériumi szóvivő hétfői nyilatkozatában hangsúlyozta,
„Nem minden rendőr vétkes. Azt a néhányat, akik súlyos kihágásokat követnek el, azonosítják és kizárják a rendőrség soraiból. Az egész világon van példa ilyen esetekre a rendőrségek keretében, de az a fontos, hogy ilyen helyzetekben változtassanak azon, ami nem működik rendesen” – fogalmazott Dajbog, hozzátéve, hogy a pedofíliával gyanúsított férfi 1990 óta rendőr, és 2010-ben került a fővárosi közlekedésrendészethez.
A szóvivő úgy nyilatkozott, a belügyminisztérium elismeri, hogy az elmúlt években több példa is volt arra, amikor rendőrök súlyos vétségeket követtek el. Mivel a tárca jelenlegi vezetői szerint ez azt jelzi, hogy a rendőrség keretében alkalmazott ellenőrzési és tesztelési módszerek nem eléggé hatékonyak, szükségesnek tartja a rendszer átvilágítását, majd megreformálását.
Georgian Drăgan, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője hétfőn azt nyilatkozta, hogy
A szóvivő szerint a rendőrség mindent megtesz, hogy a férfit felelősségre vonhassák azért, ami most történt, de a régebbi ügyekért is, amelyeket bizonyítékok hiányában nem sikerült lezárniuk. Drăgan arról is beszámolt, hogy a pszichológiai teszteket a pszichológusok kamarájának ajánlásai alapján végzik, azonban ezek alapján nem lehet megállapítani a pszichikai zavarokat. A szóvivő szerint a férfit utoljára 2014-ben vetették alá pszichológiai tesztelésnek, a következő tesztre pedig 2019-ben került volna sor.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!