
Idén is fergeteges bulikat tartottak az óriáskerék tövében a bonchidai Bánffy-birtokon
Fotó: Electric Castle
Rekordszámú résztvevővel zajlik a hétvégén az egyik legjelentősebb romániai elektronikus zenei fesztivál, az Electric Castle. A nagyszámú fesztiválozó azonban a bonchidai Bánffy-kastély körül kiépített infrastruktúra végességére is rámutatott.
2022. július 17., 16:172022. július 17., 16:17
2022. július 17., 16:252022. július 17., 16:25
Soha nem regisztráltak még ennyi résztvevőt, illetve ilyen sok panaszt az Electric Castle elektronikus zenei fesztiválon, mint a hétvégén zajló 8. kiadáson. A bonchidai Bánffy-kastély köré kiépített nagyszabású zenei rendezvény két év korlátozás után megpróbált minél több fesztiválozót vonzani, de sokan a jó élmények mellett rossz tapasztalatokkal is távoztak.
Olyan is akadt, aki a tengerentúli repülőjáratát késte le a szervezési baki miatt. Bár a buszoztatási gondokat vasárnap hajnalra sikerült orvosolni, szombaton sokan úgy döntöttek, a visszaút bizonytalansága miatt nem mennek ki Bonchidára és hatósági feljelentéssel fenyegetőztek.
A szerdán kezdődött elektronikus zenei fesztiválon már csütörtökön meghaladta az ötvenezret a napi résztvevők száma, 54 000 fesztiválozót hívott színpad elé a Moderat. A német együttes volt a bonchidai zenei rendezvény egyik legjobban várt fellépője, előtte a Zdob și Zdub diktálta a ritmust.
ekkor lépett színpadra a fesztivál másik nagy húzóneve, a Twenty One Pilots.
Fotó: Electric Castle
A népszerű rockbandán kívül az Enter Shikari, Delia és a Coma lépett fel. Bár mindenki arra számított, hogy szombaton még többen lesznek, a Gorillazra 63 000-en voltak kíváncsiak. Nem kizárt, hogy többen szerettek volna ott lenni, de visszautazással kapcsolatos rossz tapasztalatok miatt sokan úgy döntöttek, nem mennek ki újra, derül ki a fesztivál közösségi oldalára írt több száz panaszból. Utólag bánhatják döntésüket, hiszen
Fotó: Electric Castle
Az utolsó szám, a Clint Eastwood című dal lejátszásához romániai zenésztársakat választottak, a közönség meglepetésére a Șaraimanic muzsikusainak román népzenei dallamokat idéző cimbalom- és harmonikakíséretével adták elő. Fellépésük előtt a Caribou és a Disclosure fokozta a hangulatot, míg a vasárnapi zárónapon a tervek szerint Aurora, Irina Rimes, az Alternosfera és a Subcarpați lép nagyszínpadra.
Fotó: Electric Castle
Az Electric Castle 8. kiadása minden eddiginél nagyobbra nőtte ki magát, a szervezők korábbi közlése szerint az öt nap alatt 260 000 fesztiválozót vártak a Bánffy-kastély körüli területre, melynek infrastruktúrája alig változott a korábbi kiadásokhoz képest.
Fotó: Electric Castle
A legtöbb gond az utaztatással volt, ugyanis miközben a szervezők Bonchidára fesztiválbuszokkal és bérelt vonatokkal próbálták biztosítani a részvevők kijutását Kolozsvárról, utóbbiak éjszaka már nem közlekedtek, így a teljes terhelés a buszokra nehezedett.
de a számos panasz szerint olyan is akadt, aki a buszra váró tömeget látva inkább a reggelig tartó buli mellett döntött, és mivel reggel 7-kor sem tudott buszra ülni, a 10 órás vonattal tért vissza a kincses városba.
Ők legalább láthatták kedvenc előadóikat, ugyanis olyanok is akadtak, akik az odaúton lekésték kedvenceik fellépését a buszoknál kanyargó hosszú sor miatt. A buszproblémák mémeket is szültek, volt, aki a cserélődő fesztiválmottónak azt ajánlotta „Innen nem fogsz buszra ülni”.
miután a szervezők éjfél után egyirányúsították a forgalmat, és már csak elmenni lehetett a fesztiválról, behajtani nem. A résztvevők nagy száma az illemhelyeknél is éreztette hatását, itt is hosszú sorokat kellett kiállni.
Fotó: Electric Castle
Különben az Electric Castle, ha kissé akadozva is, de a tőle megszokott profizmussal próbált működni. A tíz színpad kellően oszlatta a tömeget és számos kreatívan kialakított, díszített pihenőhely várta a tűző nap elől menekülőket. Aki már délután bulizni akart, arra is volt lehetőség, a Hideout vagy a Beach Stage csak kettő azon színpadok közül, ahol folyamatos volt a buli.
Fotó: Electric Castle
Sok résztvevő azt javasolta, hagyjanak fel a „pénzéhséggel” és ne adjanak el több jegyet, mint amennyit az infrastruktúra megbír; tartsák meg az Electric Castlet jól működő, civilizált fesztiválnak, amilyen a járvány előtt volt és ami számos szakmai díjat is hozott a szervezők számára.

Meghaladt az ötvenezret a résztvevők száma a jelenleg zajló bonchidai Electric Castle fesztiválon: csütörtökön több mint 54 000 fesztiválozót hívott színpad elé a Moderat.

Két év korlátozás után szerdán ismét teljes pompájában rajtol a bonchidai Electric Castle. A Bánffy-kastély körül szervezett elekronikus zenei rendezvényre közel 300 fellépőt és 250 000 résztvevőt várnak.

Két év kihagyás után a hagyományos nyári időpontban, július 13–17. között tartják az Electric Castle zenei rendezvényt a bonchidai Bánffy-kastélyban. A fesztiválon több mmint 250 előadó lép fel, köztük a twenty øne piløts, Gorillaz és Deftones.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
Az Európai Unió tagállamai megállapodásra jutottak a légi utasok jogait érintő több módosításról, többéves tárgyalássorozatot és vitát követően, amelyben a hatóságok, a légitársaságok és a fogyasztóvédelmi szervezetek is részt vettek.
A hidegebb tavasz miatt többhetes késéssel ugyan, de már virágzik székelyföldi élőhelyein Európa leglátványosabb vadon élő orchideája, a fokozottan védett boldogasszony papucsa (Cypripedium calceolus).
Júniusban az erdélyi piacok, udvarok illatvilágát sok helyen meghatározza a bodzavirág. Sokaknak a frissen készített bodzapezsgő jut eszébe azonnal, mások télire tesznek el vízzel hígítandó bodzaszörpöt.
Látványos videófelvételt tett közzé közösségi oldalán a Maros-ártér Természetvédelmi Park vezetősége a Maros zajló tiszavirágzásról.
A Krónika új nyereményjátékában a kedvenc nyaralásos fotód értékes ajándékokat érhet!
szóljon hozzá!