
Fotó: Facebook/Cityrocks
Összeállították a kolozsvári villámcsődület dallistáját, a számokhoz pedig elkészültek a hangszeres oktatóvideók – közölték a CityRocks szervezői, akik az énekesek, dobosok, gitárosok, basszusgitárosok és billentyűs hangszeresek jelentkezését várják a tervek szerint június 19-én összeálló nagyzenekarba.
2021. május 01., 20:282021. május 01., 20:28
2021. május 01., 20:362021. május 01., 20:36
Összeállították a kolozsvári villámcsődület dallistáját, a számokhoz pedig elkészültek a hangszeres oktatóvideók – közölték a CityRocks szervezői, akik az énekesek, dobosok, gitárosok, basszusgitárosok és billentyűs hangszeresek jelentkezését várják a tervek szerint június 19-én összeálló nagyzenekarba.
Kolozsvár főterén állhat össze június 19-én Közép-Európa legnagyobb zenekara a járványhelyzet függvényében. Az Iskola Alapítvány támogatásával és szervezésében létrejövő CityRocks énekesek, dobosok, gitárosok, basszusgitárosok és billentyűs hangszeresek jelentkezését várja a nagyzenekarba.
– fogalmazott Gajda Ferenc, a CityRocks főszervezője.
Hozzátette, a nagyzenekarba tehát a profik mellett bátran jelentkezhetnek amatőr zenészek, sőt, olyanok is, akik eddig csak otthon, egyedül játszottak.
A kolozsvári koncertre a cityrocks.ro weboldalon jelentkezhet mindenki, aki előadóként szeretne részt venni az eseményen. A szervezők felhívjuk azon érdeklődők figyelmét, akik regisztráltak a 2020-ban meghirdetett rendezvényre, hogy amennyiben idén szeretnének részt venni a villámcsődületen, ismét be kell jelentkezniük kitöltve az űrlapot. A jelentkezőknek egy kisvideót kell küldeniük magukról, vagy együttesükről, ahol zenélnek. A felvételt nyert személyeknek e-mailben küldik el a további információkat és az oktatóanyagokat – tájékoztatták szerkesztőségünket a szervezők.
Mint írták, 2018-ban Szegeden 400-an, Kecskeméten 2019-ben már 500-an zenéltek együtt. Az eddigi koncerteken a legfiatalabb résztvevő 6, a legidősebb 71 éves volt. A profi zenészeken kívül voltak kisiskolások, tinédzserek, többgyerekes anyukák, apukák, vagy akár a nyugdíjkorhatárhoz közelítő rutinos rockerek, otthon saját örömükre zenélők és a munka mellett egy (vagy több) bandában játszó félhivatásosok is.
A CityRocks eddigi koncertjeiről készült kisfilmek ugyanakkor bejárták a világot.
„Már 130 milliónál is több megtekintést értek el a szegedi és a kecskeméti koncertről készült filmjeink világszerte, emellett számos nemzetközi zenei szaklap is beszámolt eseményeinkről” – mondta Révész Zsolt.
A CityRocks filmjeinek rendezője hozzátette: egyre többen jelentkeztek Európa több országából is az élő nagykoncertekre, amelyeken a zenészek és a közönség számára is ingyenes a részvétel. Kifejtette, arra készülnek, hogy a koncertet több kamerával, élőben közvetítsék.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!