
A Magyar Szülők Szövetsége által kezdeményezett Szeretetvonal projekt keretében kapott számítógépet a nagykendi tanuló
Fotó: Magyar Szülők Szövetsége
Átvették az online oktatáshoz szükséges, a Szeretetvonal projekt keretében felajánlott első digitális készülékeket a diákok. A kampányt kezdeményező Magyar Szülők Szövetsége nagy összegű felajánlásról számolt be, viszont úgy véli, továbbra is nagy szükség van segítségre.
2020. május 26., 19:572020. május 26., 19:57
2020. május 26., 19:572020. május 26., 19:57
Megérkeztek a Szeretetvonal elnevezésű projekt keretében felajánlott első digitális eszközök az új tulajdonosokhoz. A legelső egy Beszterce-Naszód megyei végzős diákhoz került, de Szászrégenben, Vulkánban, Nagykenden (Maros megye) is örülnek már gyerekek az új számítógépeknek, laptopoknak, okostelefonoknak.
A projektet kezdeményező Magyar Szülők Szövetsége szerint aránytalanul kevés a felajánlás az igényléshez képest – tájékoztatták hétfőn szerkesztőségünket a projektvezetők, akik szerint nagy szükség van a segítségre. Közleményükben megjegyzik, hogy
Ebből a Magyar Szülők Szövetsége 50 vadonatúj táblagépet vásárolt a leginkább rászoruló gyerekeknek. „Számítottunk segítségre és felajánlásra, de ekkorára nem igazán. Úgyhogy fülig ér a szánk” – mondta Csíky Csengele, a Magyar Szülők Szövetségének elnöke.
A legtöbb igénylés Kovászna megyéből származik, felajánlás viszont alig. Arad megye kakukktojás, mert onnan nem futott be egyetlen igénylés sem, viszont érkezett felajánlás. Ezek a készülékek a legközelebbi megyében lakó gyerekekhez kerülnek.
Az igénylések folyamatosan érkeznek, a projektvezetők első körben a már befutott kéréseknek próbálnak meg eleget tenni. Felhívták a figyelmet arra, hogy nagyon nagy szükség van további felajánlásokra, hogy a gyerekek tanulni tudjanak.
– fogalmazott Csíky Csengele.
Kézzelfogható segítség. A legelső digitális eszköz egy Beszterce-Naszód megyei végzős diákhoz került
Fotó: Magyar Szülők Szövetsége
A Szeretetvonal – Digitális oktatás nevű projektet a Magyar Szülők Szövetsége nem egészen egy hónappal ezelőtt indította útjára azért, hogy ellássa az online oktatáshoz szükséges készülékekkel az állami oktatásban részt vevő gyerekeket. Nem minden családban van megfelelő mennyiségű készülék. Az elképzelés szerint akiknek fölös készülékeik vannak, odaadhatják azokat a rászoruló gyerekeknek.
A kezdeményezők ezért továbbra is kérik a segítséget: ha bárkinek van olyan jó állapotban levő laptopja, táblagépe, okostelefonja, teljesen felszerelt számítógépe, amit már nem használ, vagy amit nélkülözni tud, kérik, adja azt át egy olyan gyereknek, akinek szüksége lesz rá az online oktatásban. Nem kell mást tenni, mint jelezni a felajánlást a következő e-mail-címen: mszulok@gmail.com. A szövetség munkatársai felveszik a felajánlóval a kapcsolatot.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!