
Dér Csaba
A cseh rendőrség pénteken este őrizetbe vette Prágában Dér Csabát, aki ellen európai elfogatóparancs van érvényben – közölte a Szerbiai Rádió-Televízióra (RTS) hivatkozva a Délhír vajdasági magyar portál. Magyarország kérte a bérgyilkos kiadatását.
2019. március 02., 13:412019. március 02., 13:41
2019. március 02., 20:372019. március 02., 20:37
Az online lap közlése szerint Szerbián és Magyarországon kívül valószínűleg Hollandia is fogja kérni a Szabadkán született férfi kiadatását, ahol egy horvát maffiózót likvidált tavaly. A Hvg.hu szerint rendkívül kegyetlen, hidegvérű gyilkosról van szó, aki Hollandiában is gyilkolhatott. Januári hírek szerint Belgrádban ölt meg hidegvérrel egy embert, emiatt az egész szerb rendőrség üldözte, a magyar hatóságok pedig tavaly novemberben adtak ki ellene nemzetközi körözést.
„Ha összehasonlítjuk a két gyilkosságot, hihetetlen egyezések látszanak. Mindkét esetben egészen közel ment az áldozatához, s a szemébe nézett, miközben meghúzta a ravaszt. Ugyanolyan típusú autót, egy Fiat Puntót használt a gyilkosságokhoz, s egyik esetben sem ő vezetett” – idézte a Kurir című belgrádi lap rendőrségi forrásait.
Térfigyelő kamerák rögzítették, amint a bérgyilkos idén januárban végez áldozatával
Fotó: Délhír
A Hvg.hu megemlíti, hogy a Szabadkához közeli Csantavérről származó Dért semmiféle ideológia nem vezérli, kész minden megbízást végrehajtani, s csak az érdekli, megkapja-e a kialkudott pénzt. Egy ismert szerb kábítószercsempész – amúgy teljesen ártatlan – sógorát állítólag tízezer euróért ölte meg. Nem tagja egyetlen alvilági csoportnak sem, „szabadúszóként” a megrendelésekből él.
Magyarország kezdeményezte a bérgyilkos kiadatását
A magyar hatóságok kezdeményezik a kiadatását annak a Prágában őrizetbe vett szerbiai magyar bérgyilkosnak, aki ellen három ország is elfogatóparancsot adott ki – erről a Budapesti Rendőr-főkapitányság tájékoztatott szombaton a police.hu-n. A nap folyamán a szerb rendőrség is közölte, hogy kérni fogja a gyanúsított kiadatását. A police.hu oldalon olvasható közlemény szerint a 38 éves férfit Magyarországon egy tavaly szeptemberi, a XV. kerületben elkövetett gyilkossággal gyanúsítják. Ellene európai és nemzetközi elfogatóparancsot bocsátottak ki a magyar igazságügyi szervek. A tájékoztatás szerint a férfit a magyar rendőrség, az ügyészség, valamint az Europol és az Eurojust együttműködésének eredményeként a cseh rendőrség péntek éjszaka egy prágai szállodában fogta el. „A magyar nyomozó hatóságok felvették a kapcsolatot a cseh társszervekkel, kezdeményezik a kiadatását” – írják a közleményben.
A magyar rendőrség szerint Dér Csaba volt az, aki tavaly szeptemberben Budapesten, a Szilas-patak partján előbb térdre kényszerített, majd agyonlőtt egy magyar vállalkozót. Dér azelőtt egy szarajevói börtönben ült, előtte pedig Újvidéken is gyilkolt, még 2004-ben, amiért szintén börtönben ült Szerbiában.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!