
Fotó: Haáz Vince
Erdély és a közép-kelet-európai térség egyik ikonikus zenei, kulturális fesztiváljává nőheti ki magát az Awake. Augusztus 15. és 18. között harmadik alkalommal is maradandót alkottak a Teleki-kastély parkjában a szervezők. A hangulathoz, a környezethez ugyan a koncertkínálat még nem nőtt fel, de eredetiségben már az európai élmezőnybe saccolható a gernyeszegi butikbuli.
2019. augusztus 19., 19:102019. augusztus 19., 19:10
2019. augusztus 20., 19:032019. augusztus 20., 19:03
Kemény napok – ezzel a felvezetéssel osztotta meg közösségi oldalán a harmadik Awake fesztivál kezdetét Teleki Kálmán gróf. A gernyeszegi Teleki-kastély mindig kedélyes tulajdonosa ezúttal is aktív részese volt a múlt hétvégén csúcsosodó, négynaposra bővült rendezvénynek, azt viszont most sem felejtette el megjegyezni, hogy mivel számára a nyári időszakban lakhelyként is szolgál az impozáns épület, vannak álmatlan éjszakái a koncertek miatt.
A gróf újságíróknak nyilatkozva felidézte három évvel ezelőtti tépelődését, amikor az új fesztivál helyszíneként merült fel a kastélypark.
– fogalmazott Teleki Kálmán, aki kiemelte, nem pénzben lett gazdagabb az Awake által, hanem a kastélyt tette az eddiginél jóval ismertebbé a zenei és kulturális rendezvény.
Fotó: Haáz Vince
A Marosvásárhelytől tizennégy kilométerre fekvő Gernyeszegen ezúttal is többet kaptunk, mint egy koncertektől hangos rendezvényt.
Feltűnően sok volt a fesztivál területén a szelektív hulladéktároló, s visszaválthatók voltak a műanyag poharak is. Így bár borsos, kilenclejes áron csapolták a sört az Awake-en, két összegyűjtött pohárért cserébe ingyen sör járt, ami csökkentette a kiadást.
Fotó: Haáz Vince
Az ételárak nem voltak alacsonyak, egy pizzát huszonöt lejért adtak, de volt háromlejes zsíros kenyér és tizenöt lejes hotdog is. A fesztiválon helyi és nemzetközi művészek installációit is kiállították az Artdoor szervezésében. Volt mozi, erdei könyvtár, interaktív színház, s a „feed your mind” program keretében színvonalas beszélgetések. A The Cube-on, a főszínpadon többek közt a Netsky, a Pussy Riot, a Blahalouisiana lépett fel, nagy bulit csapott a belga Triggerfinger és a holland De Staat, s óriási élményt nyújtott a Simona Strungaru zeneszerző, karmester fellépése a marosvásárhelyi filharmonikusokkal.
Fotó: Haáz Vince
Mandel Szabolcs, az Awake sajtóreferense lapunk érdeklődésére elmondta, a fesztiválon résztvevő két magyarországi csapat jól érezte magát. „A Blahalouisiana sajnos a fellépést követően buszra szállt és utazott tovább, egy újabb fellépésre. De elmondták, nagyon hangulatos kis fesztivált ismerhettek meg, tetszett nekik a közönség, s különlegesnek tartották a színpadot. A Mörk a fellépés után még maradt a fesztiválon. Ők is kiemelték a fesztivál hangulatát, a helyszínt. Külön kiemelték a közönség energiáit a koncert alatt” – tájékoztatott Mandel Szabolcs.
Fotó: Haáz Vince
Az Awake fesztivál sokat hangoztatott „butik” jellegéről a sajtóreferens kiemelte: családias és a természetben van, a zenei programokon kívül pedig egyéb tevékenységeken is részt lehet venni. Májusban a The Guardian című brit lap a gernyeszegi rendezvényt Európa húsz kisebb, de kiemelkedő fesztiválja között említette.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!