
Kondor Enikő, az Angyalvár Egyesület elnöke a gyerekek segítését irányítja
Fotó: Facebook/Kondor Enikő
A táborozó gyerekek évente egy hétig élvezhetik a nekik szentelt figyelmet, illetve azt, hogy itt minden értük történik – mondja a Kolozs megyei Györgyfalván szervezett Angyaltáborról Kondor Enikő. Az idei nyári eseményt a járványhelyzet miatt elhalasztó Angyalvár Egyesület elnöke a közel tízéves múltú rendezvényről, a szervezet tevékenységéről, jótékonysági akcióiról beszélt a Krónikának.
2020. augusztus 12., 17:372020. augusztus 12., 17:37
2020. augusztus 12., 17:412020. augusztus 12., 17:41
– Milyen céllal és gondolattal szervezték meg az első Angyaltábort?
– Az első tábort 2011-ben szerveztük. Akkor még nem volt egyesület, sőt módszereink, stabil és elegendő tagból álló szervezőcsapat sem volt.
A kivitelezéshez persze első perctől kezdve nagyon sok segítséget kaptunk a györgyfalviaktól, és nem csak. A tábort ettől kezdve évről évre megszerveztük, a csapatunk bővült, a tevékenységünk skálája szélesedett, egyre több támogatás érkezett, és végül 2017-ben úgy döntöttünk, létrehozunk egy egyesületet, hogy jogi alapot adjunk a szervezetnek.
Az Angyalvár Egyesület színes, változatos programokat szervez gyerekeknek immár majdnem tíz éve
Fotó: Facebook/Angyalvár Egyesület
– Az Angyaltábor az erdélyi református gyermekotthonokban élő, nehéz sorsú, árva, illetve utcagyermekeknek nyújt találkozási lehetőséget a Kolozs megyei Györgyfalván. Milyen élményekkel, tapasztalatokkal gazdagodnak itt a kicsik?
– A munkánk koncepciója az évek alatt összegyűjtött tapasztalatoknak köszönhetően körvonalazódott és tisztult le.
Ehhez elsősorban a szervezők odaadó munkája, nyitottsága és ragaszkodása szükséges. Így a táborozó gyerekek évente egy hétig élvezhetik a rájuk szánt figyelmet, illetve azt, hogy itt minden értük történik. Felsorolok néhány programot, tevékenységet, amelyekkel az eddigi táborokat töltöttük ki, de mindenikkel kapcsolatban a legfontosabb az, hogy az adott gyermek érezze: foglalkoznak vele, szeretik, és ő is számít, ő is fontos. Tevékenységeink: lovaglás, tábortűz, áhítat, élményszínház, kirándulás, rengeteg játék, kézimunka, csillagnézés, kalandpark, akadálypálya, szerepjátékok, tánc, koncert, előadás stb.
Fotó: Facebook/Angyalvár Egyesület
– Év közben milyen programokat kínálnak a gyerekeknek?
– Sajnos idén a karantén hátráltatott a munkánkban, és a járványhelyzet miatt a 10. Angyaltábort sem tudjuk megszervezni, jövő évre halasztjuk. Az eddigi években viszont igyekeztünk folyamatosan tartani a kapcsolatot a gyermekekkel.
– Milyen gyakorisággal szerveznek jótékonysági akciókat, illetve ezek mennyire eredményesek?
– Az elmúlt években kialakult az a rendszerünk, hogy évente két alkalommal szervezünk jótékonysági akciót. Az őszi vagy karácsonyi akciónkon mindig a gyermekotthonoknak gyűjtünk támogatást (ilyen volt például a cipősdoboz-akciónk, az Egy csoki – egy mosoly nevű akciónk, vagy az összes termény- és adománygyűjtő akciónk). A tavaszi Angyaljárás eseményünkön pedig a nyári tábort alapozzuk meg anyagilag, tehát a szervezőkkel különböző programokat kínálunk fel az érdeklődőknek (pl. fórumbeszélgetés Nagy Feró zenésszel és fiaival, jótékonysági aukció, gyerekműsorok, zenés est stb.), ahol perselyes adománygyűjtést is szerveztünk.
Fotó: Facebook/Angyalvár Egyesület
– Az Angyaltábor szervezését, valamint a gyermekotthonok működését is támogathatja, aki szeretné. Hogyan teheti meg ezt a legkönnyebben?
– Legkönnyebb módja ennek az, ha weboldalunkon vagy Facebookon felveszik velünk a kapcsolatot, és ott egyeztetünk a különböző lehetőségekről.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!