Többnyire tűzijátékkal és pezsgőzéssel búcsúztatták az óesztendőt az erdélyi nagyvárosokban, ahol az önkormányzatok ezúttal is kivették a részüket a szilveszterezésből.
2017. január 02., 18:032017. január 02., 18:03
Kolozsvár főterén több ezer ember töltötte a szilveszter éjszakát, a Semnal M együttes koncertjét követő tízperces tűzijáték pedig beragyogta a 700 éves Szent Mihály-templomot. A karácsonyi vásár közepére felállított színpad körül, a mínusz hét fokos hidegben mintegy ötezer óévbúcsúztató keltett forró hangulatot: az emberek poharakkal, pezsgősüvegekkel érkeztek a térre, akik pedig nem hoztak, azokat a polgármesteri hivatal kínálta a hivatal által felnyitott 700 üveg pezsgőből.
A karácsonyi vásár házikói forralt bort és forró csokit kínáltak, a központban felállított korcsolyapályán pedig ingyen siklottak, akik így akarták köszönteni az új esztendőt. A 22 órakor elkezdett koncertsorozatot a kolozsvári BigToneZ banda zárta. A helyi tanács és más a támogatók pénzéből megszervezett utcai szilveszter az Agerpres tájékoztatása szerint 60 ezer lejbe került.
Több ezren töltötték a szilveszter éjszakát Nagyszeben központi terén is, ahol felelevenítették, hogy tíz évvel ezelőtt a megyeszékhely – Romániában elsőként – Európa Kulturális fővárosává vált. A jó hangulatról többek között az 1970-es évek egyik legjelentősebb angol hardrock-zenekara, Uriah Heep gondoskodott. Tizenöt perces tűzijátékban gyönyörködhettek az aradiak is, ahol a helyi tanács 50 ezer lejjel támogatta az utcai szilvesztert.
Idén sem maradt el a hagyományosnak mondható szilveszteri tűzijáték Székelyudvarhelyen, ahol hatalmas tömeg gyűlt össze a Márton Áron téren tartott eseményre. A polgármesteri hivatal által bejelentett tíz perchez képest valamivel hosszabb ideig, nagyjából negyed órán át tartott a pirotechnikai attrakció. Gyergyószentmiklóson változtak a szokások: miközben a korábbi években élő malacot sorsoltak tombolán az utcai szilveszter színpada előtt összegyűltek között, idén a főnyereményt nem élve, hanem ropogósra sülve, tálcán adták át a szerencsésnek. Krónika
Végzetes tűzijátékozás Bukarestben
Életét vesztette egy nő szilveszter éjszakáján Bukarestben, miután tűz ütött ki egy zárt helyiségben, ahol petárdát robbantottak. A balesetben egy másik nő és egy tíz éves gyermek megsérült. A fővárosi katasztrófavédelem jelentése szerint villámgyorsan terjedt a pirotechnikai eszköz okozta tűz a lakásban, és mire a tűzoltók kiértek a helyszínre, az egyik nő már életét vesztette. A másik nő pánikrohamot kapott, egy tíz éves gyermek légzése pedig leállt, ám sikerült újraéleszteni. Egyébként naponta több mint ötezer tűzoltó teljesített szolgálatot országszerte december 31-én és január 1-jén, amikor összesen 2 670 esetben riasztották a lánglovagokat. A naponta szolgálatot teljesítő egységeken felül több mint 12 ezer rendőrt mozgósítottak országos szinten az óév utolsó és az új év első napjára.
A nyár a legtöbb ember fejében a szabadság, a napsütés, a nyaralás és a gondtalan kikapcsolódás évszaka. Mégis sokan vannak, akik éppen ezekben a hónapokban érzik magukat feszültebbnek, kimerültebbnek vagy szorongóbbnak.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
szóljon hozzá!