
Kétoldalú megközelítés. A kerítésépítéssel lehetővé tennék az ingyenes belépést azoknak, akik nem szándékoznak igénybe venni a medencéket
Fotó: Haáz Vince
Meglehetősen eredeti, esztétikai szempontból vitatható megoldással készül megoldani a Víkendtelep örökös problémáját a marosvásárhelyi önkormányzat és a szabadidőközpont vezetősége. Az illetékesek kerítést emelnének a medencék köré, és a pénztárakat az eddigi bejárattól a strand felállítandó kapujához helyeznék át.
2021. június 13., 13:032021. június 13., 13:03
2021. június 13., 13:112021. június 13., 13:11
Furcsa látvány fogadja majd a marosvásárhelyi Víkendtelep látogatóit, amennyiben a városháza megvalósítja elképzelését, és drótkerítéssel veszi körbe a medencéket. A múlt század 30-as éveiben alakult, és az utóbbi húsz esztendőben sokat fejlődött szabadidőközpontban még soha nem fordult elő, hogy valaki is „gettósította” volna a medencéket. A Maros-part és a vasút között elterülő telep nemcsak a számos kikapcsolódási lehetősége miatt számít igencsak népszerűnek. Egy-két kilógó elemet leszámítva, architekturális és tájépítészeti szempontból is rendkívül kellemes látványt kínál.
Vásárhelyen örökzöld téma, hogy miért kell belépőt fizetniük a mintegy 40 hektáros övezetben azoknak is, akinek nem áll szándékában fürödni. Az eddigi gyakorlat nem is annyira a valamelyik étterembe vagy nyári kertbe érkező vendégeket zavarta, hanem inkább a vendéglátósokat, akik az elmaradt kliensek miatt keseregtek. Az önkormányzat köztes megoldásként évekkel ezelőtt úgy döntött, hogy este 7 óra után ingyenessé teszi a belépőt. Csakhogy szürkület előtt nemcsak a sörözni vagy sétálni vágyók lepték el a Víkendtelepet, hanem azok is, akik a medencékig meg sem álltak – olykor még fürdőruhát ölteni sem.
Portik Vilmos alpolgármester a Krónika érdeklődésére elmondta, a körvonalazódó döntést hosszas vita előzte meg, amelynek során számos érv és ellenérv hangzott el.
Ami a majdani kerítés fura látványát illeti, felvetésünkre az elöljáró elismerte, „van realitása annak, hogy nem lesz túl szép”.
Mátyási Levente, a telep adminisztrátora szerint viszont nem merülnek fel esztétikai gondok. Kifejtette, az általunk emlegetett gettóhatás túlságosan meredek jelző, hiszen a drótkerítést kúszónövényekkel futtatják be, így gyakorlatilag az majd beilleszkedik a tájba.
– magyarázta lapunknak Mátyási.
A Víkendtelep vezetője szerint a strandrész elkerítésével és esti bezárásával véget vetnek a medencék késő esti használatának. A városlakókat nem is egyesek potyázása zavarta, hanem sokkal inkább az, hogy kik és miként fürödnek – pontosabban tisztálkodásra használják a vizet. Sokan kimondták kereken: addig, amíg esténként a hidegvölgyi romák ruhástól szöknek be a medencékbe, ők nem hajlandók a következő nap ugyanott fürdeni. A medencék elkerítésének más előnye is van, állítja az igazgató. Az intézkedéssel egy másik örökös vitának is véget lehet vetni, mégpedig annak, hogy miért kell belépőjegyet váltaniuk azoknak is, akik nem a strandolás miatt választják a Víkendtelepet, hanem az unokájukkal a játszóteret vennék igénybe, esetleg valamelyik kerthelyiségben elfogyasztanának néhány miccset, vagy egyszerűen csak sétálni szeretnének.
– mutatott rá Mátyási Levente. Addig is, amennyiben életbe ültetik a jelenlegi tervet, a fürdeni vágyók egy karkötőt kapnának, amellyel bármikor elhagyhatják a strand területét, illetve visszatérhetnek oda.
Az idei évtől egyébként több óriáscsúszda várja a strandolókat, és szélesebb járda a sétálni vágyókat és a kerékpározókat. A nehézségek ellenére a telep üzemeltetői igyekeztek mindent pontra tenni, hogy a fürdőidényre minden a lehető legnagyobb rendben legyen. Arra a kérdésre, hogy mikor nyitja meg kapuit a strandolók előtt is a város legnépszerűbb szabadidő-övezete, nem kaptunk választ. Ezt még a Víkendtelep üzemeltetői sem tudják pontosan, ők is a járványügyi helyzet alakulásának és főként a lazítások függvényében hozzák meg a döntést.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!