
Végtelen szabadság. A Teddy Queen Minden a helyén című dala a Vibe fesztivál himnusza volt
Fotó: Forrás: Teddy Queen
Mindig az előző fellépések élményeiből kap energiát az újabb és újabb koncertekhez a gyergyószentmiklósi Teddy Queen. Csóka Loránd, az indie-alternatív rockzenét játszó együttes basszusgitárosa a nyári fesztiválpörgésről, a zenekarok közötti kapcsolatról, első nagylemezük munkálatairól beszélt a Krónikának.
2019. augusztus 08., 14:202019. augusztus 08., 14:20
2019. augusztus 08., 14:222019. augusztus 08., 14:22
– Tusványos, EFOTT, Double Rise, Vibe – hogy csak néhány nagyobb fesztivált említsek, amelyeken felléptetek júliusban. Mennyire nehéz a nyári pörgésben folyamatosan a maximumot nyújtani?
– Igazából örülünk, hogy lehetőségünk nyílik ilyen sok helyszínen játszani annak ellenére, hogy néha fárasztó, később mindig jó élményként gondolunk vissza a koncertekre. Mindegyik fellépés más, és mindegyiken igyekszünk a maximumot hozni.
– Az előadásmódotokat változtatjátok annak függvényében, hogy például diákokat, fiatalokat megszólító fesztiválon vagy időseket is megmozgató rendezvényen koncerteztek?
– A műsorunkban szereplő dalok nem igazán változnak nézőközönségtől függően, viszont nyilván más hangulatú tud lenni egy koncert, ahol időseknek vagy fiatalabbaknak játszunk, de az a jó, hogy minden közönség megtalálhatja a dalok között azokat, amelyek igazán megérintik. Mi is sokszor átvesszük a hangulatát a közönségnek, és igyekszünk mindig úgy játszani, hogy jó élménnyel gazdagítsuk a résztvevőket.
– Több alkalommal is felléptetek már előzenekarként nagyszámú közönség előtt. Mennyire támogatják, biztatják az úgynevezett befutott együttesek a feltörekvő formációkat?
– A véleményünk és tapasztalatunk alapján a „nagy” zenekarok igazán kedvesen fogadják az őket követő, úgynevezett zenei generációt. Nagyon hálásak vagyunk, amikor a kedvenceink előtt játszhatunk, általában nagyon jó hangulat alakul ki az együttesek között, és
– Általában milyen a hangulat a színfalak mögött, a backstage-ben? Hogyan lazultok el, vagy épp készültök fel a koncertre?
– Jó hangulat szokott lenni a színfalak mögött, néha picit izgulunk, néha magabiztosabbak vagyunk, ha például visszatérő előadói vagyunk egy helynek vagy fesztiválnak. Mivel koncertezni jó érzés, és szerencsések vagyunk, hogy átadhatjuk gondolatainkat az embereknek, ezért mindannyian jókedvvel állunk színpadra.
Fotó: Facebook/Teddy Queen
– Július elején a hagyományos Teddy Queen-produkcióktól eltérő, a Prodigy idén elhunyt frontemberéhez címzett műsort mutattatok be Marosvásárhelyen. Hogyan fogadta a közönség?
– Sikerült elérnünk a várt hatást. A legtöbb ember döbbenten állt az első hangok hallatán, de szerencsére jól sejtettük, hogy a közönségünk ismeri ezeket a dallamokat, és az eddig két alkalommal eljátszott szett mindkétszer jól szerepelt.
Jólesik nekünk, és ezt szeretnénk meghálálni, amennyire csak lehet.
– A Minden a helyén című dalotok a korábbiakkal összehasonlításban nagyobb népszerűségnek örvendett az idei Vibe fesztivál himnuszaként?
– A dal nagyobb figyelmet kapott, mivel a Vibe fesztivál segítségével sokkal több emberhez eljutott. Az eddigi koncertjeinken azt tapasztaltuk, hogy ez a szerzemény körülbelül ugyanolyan ismert, mint néhány híresebb zeneművünk.
– Jelenleg dolgoztok valamilyen új dal vagy lemez kiadásán?
– Igen, az első nagylemezünk munkálataival foglalkozunk a hétköznapokban, van több új dalötletünk, és körülbelül a koncepció is összeállt a fejünkben, hogy miként fogjuk meglepni és megörvendeztetni idén a közönséget.
– A nyár, illetve ősz folyamán hol találkozhat veletek a közönség?
– A következő hetekben találkozhatnak velünk a sugásfürdői SIC Feszten, a Temesvári Magyar Napokon, a Kolozsvári Magyar Napokon vagy akár a nagybányai Főtér Fesztiválon.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!