
A magyarországi Follow the Flow zenekar a kincses városi Form Space-ben koncertezik ma este
Fotó: Forrás: Follow the Flow
A pop, rock, rap, neosoul és punk kedvelői izgalmas napok elé néznek: a műfajok magyarországi képviselői Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön adnak koncertet.
2019. április 04., 09:462019. április 04., 09:46
2019. április 04., 09:572019. április 04., 09:57
Első alkalommal lép fel Erdélyben a magyarországi Follow the Flow zenekar, amely 2018-ban a Nem tudja senki című dallal robbant be a köztudatba, majd Maradok távol című számukkal váltak szélesebb körben ismertté. A zenekar jelenleg hármas felállású: Molnár Csaba (Fura Csé), Vincze Gergely (BLR) és Szakács Gergő. Tavaly nyáron elnyerték a Petőfi zenei díj az év felfedezettje kitüntetését, valamint a 2018-as MTV Europe Music Awardson a legjobb magyar előadónak járó címet is megkapták, így ők képviselték Magyarországot a bilbaói díjátadón.
A neosoul kedvelői sem unatkozhatnak csütörtökön, ugyanis a Window zenekar erdélyi turnéjának első állomása a kincses városi Atelier kávéház. A neosoulon és trip hopon kívül bluesos szólók és változatos hangszerelések tarkítják a Chet Faker és James Blake által is inspirált banda világát. Az alapötlet a már több mint tíz éve zenélő Kocsis Bence fejében motoszkált legkorábban, aki elsőként Stámusz Feri hangmérnökkel osztotta meg a modern hangszerelésű, neosoulos vágyálmait. A nyári zenéléseik során Bécsy Bence és Jancsovics Máté is csatlakozott hozzájuk, majd egyértelművé vált, hogy a fiúk zenei nyelvének keresztmetszetében egy közös zenekar alapítása lenne a legjobb forgatókönyv. Ők alkotják tehát a magot, koncertjeiken pedig egy sor tehetséges közreműködő zenész váltja egymást a színpadon. A Take What You Want című, bemutatkozó albumukon például az angol M3NSA rapperrel, producerrel is együttműködtek.
Koncertjeikre jellemző a változatosság, a meglepetések:
– nyilatkozta Kocsis Bence az A38-nak adott interjújában. A magyarországi együttes pénteken a marosvásárhelyi J’ai Bistrot-ban, szombaton pedig a sepsiszentgyörgyi Szimplában is fellép.
Érdekesség, hogy
A zenekar egy igazán pörgős, Alvin-örökzöldekkel teli műsorral készül szombaton a Szimpla-teraszon. Előtte egy nappal pedig a kolozsvári Flying Circusben lépnek fel.
Az Alvin és a Mókusok tavaly ünnepelte 25. születésnapját, mely alkalomból nagyszabású turnét szervezett a csapat. A jubileumi koncertsorozat állomásai közt több, határon túli város is szerepelt – a zenészek összesen tíz országban jártak, és nemcsak Európában, hanem Kanadában és New Yorkban is felléptek. Erdélyben is megfordultak, ahova most a 2019-es tavaszi turnéjuk során visszatérnek. „Erdély mindig is a szívünk csücske volt! A határon túli magyarok vendégszeretete példátlan, rengeteg szép emléket őrzünk az ottani koncertekről. Szeretnénk minél több olyan helyre eljutni, ahol a zenekar eddig még sosem koncertezett. Már nagyon várjuk, hogy találkozzunk a Sepsiszentgyörgyön élő magyarokkal is” – fogalmazott Pásztor István (Alvin), a banda frontembere.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!