
Fotó: PMN
Különböző műfajokat képviselő zenekarokkal, minden korosztályt megszólító programokkal, újításokkal várják az érdeklőket a 17. Partiumi Magyar Napokon, amelyet augusztus 20–26. között szerveznek Szatmárnémetiben.
2018. augusztus 11., 16:452018. augusztus 11., 16:45
A Partiumi Magyar Napokon hagyományszerűen sztárfellépőkkel és remek hangulatú koncertekkel várják a részvevőket augusztus 20–26. között Szatmárnémetiben.
Rögtön az első napon
Aki ismeri a csodálatos hangú Herczku Ágnes és a népzene talán legtehetségesebb magyarországi muzsikusa, a bolgár–magyar szülőktől származó Nikola Parov korábbi közös produkcióit, az nem fog csalódni a koncertben sem.
A szervezők szerint aki szereti az igazi tradicionális cigányzenét, de a modern ritmusok sem idegenek számára, az nem maradhat otthon augusztus 21-én este, hiszen
Az 1987 óta működő roma folkzenekar 2002-ben megjelent Rávágok a zongorára című lemezével került be a folkzenei körforgásba, azóta többször végigjárták a világot, a BBC dokumentumfilmet is forgatott róluk. Itthon a nép- és világzene közönségén kívül sokan akkor ismerték meg őket, amikor 2016-ban bekerültek A Dal című műsorba – sikerük azóta is töretlen.
Az együttes zenészek és énekesek laza szövetségének indult, azonban a magyar és cigány művészek együttműködésén alapuló produkció merész ötlete bevált: a Budapest Bár telt házakat vonzott a MÜPA hangversenytermébe, a Katona József Színházba, az A38-as Hajóra, s a nyári fesztiválok egyik keresett programja lett. Minőségi, különleges, szórakoztató muzsikája mindenkihez szól, aki szereti a jó zenét. Szatmárnémetibe többek között a Magna Cum Laude zenekarból ismert Mező Misivel, Tóth Verával és Behumi Dórival érkezik a Budapest Bár.
Augusztus 24-től kézművesek, gyermekprogramok, koncertek és sok színes műsor tölti meg a Kossuth-kertet és az Újközpontot. A nagyszínpadon a debreceni Csokonai Színház és a szatmárnémeti Dinu Lipatti Filharmónia közös előadásában Katona József Bánk bánjának koncertváltozatát tekinthetik meg az érdeklődők, este a Kossuth-kertben XXL band-koncert lesz, míg a hétvége első napját after party zárja DJ Shiverrel.
A szervezők augusztus 25–26. között a látogatók biztonságára és nyugodt szórakozására is igyekeztek a lehető legnagyobb hangsúlyt fektetni. Éppen ezért, hogy minden zavaró tényező a Kossuth-kert kapuin kívül maradjon,
A hétvége mindkét napján, szombaton és vasárnap délelőtt 10 órától csak azok léphetnek be a Kossuth-kertbe és ezzel egyben a partiumi napok programjaira, akik a kapuknál 10 lejes belépőt váltanak.
Viszont fontos tudni, hogy ezért az összegért cserébe 2 zsetont és egy karszalagot adnak a szervezők. A zsetonok összértéke 10 lej, ami elfogyasztható a rendezvény étel- és italárusainál. A 18 év alattiaknak továbbra sem kell belépőt váltaniuk, viszont karszalagot nekik is kötelező módón kell viselniük.
A rendezvény utolsó napján igazi kulináris paradicsom és szórakozás vár ismét mindenkit a Kossuth-kertben: gyerekprogramok, főzőverseny, kézműves foglalkozások, kutyakiképzős bemutató és szabadedzés, délelőtt az Újközpontban alakreform-edzés Rubint Rékával. Este pedig egy fergeteges Demjén Ferenc-koncert zárja a Partiumi Magyar Napokat.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!