
Függetlenség, saját lemezkiadói cég és tehetségek felkarolása szerepel a kolozsvári USNK főbb céljai között – jelentették ki a magyarországi X-Faktor 2018-as kiadását megnyerő fiatalok.
2019. január 11., 16:412019. január 11., 16:41
2019. január 11., 16:532019. január 11., 16:53
A 21 éves Filep Kund és a 22 éves Laskay Nimród által alapított rapegyüttes első alkalommal lépett fel csütörtökön este a kincses városbeli After Eight szórakozóhelyen, ráadásul dupla koncerttel. A videómegosztó-oldalon egymilliós nézettséget túllépő dalokat – Posztolj, Fogyaszd el, #tevagya, Széééééétcsaptam, STOM – a közönség együtt énekelte a fiúkkal.
A produkciót megelőzően a rapperduó pályafutásuk kezdetéről, a tehetségkutató-műsorban szerzett tapasztalatokról, terveikről beszélt a sajtó képviselőinek. Mint kiderült, a fiatalok már első osztályos koruk óta ugyanabba az iskolába jártak, viszont csak akkor ismerkedtek meg, amikor már különböző oktatási intézményben folytatták tanulmányaikat.
– fogalmazott Laskay Nimród. Hozzátette, amikor látták, hogy az X-Faktor 2017-es kiadásában a rap műfajt képviselő Tóth Bettina negyedik helyen végzett, úgy érezték nekik is van esélyük, és jelentkeztek a tehetségkutatóba. „Mi önbizalomhiánnyal mentünk a műsorba, és nagyon jó érzéssel töltött el, hogy szakmailag kiemelkedő személyek foglalkoztak velünk” – mondták a zenészek. Kifejtették, a mentorok talán még barátságosabbak, segítőkészebbek, mint amilyennek tűnnek a televízió képernyőjén keresztül.
A rapperduó eredeti célja az volt, hogy párszor szerepeljen az élő adásban, és a tapasztalatokat felhasználva hazai lokálokban adjon koncertet. „De egyik pillanatról a másikba a dobogóra kerültünk, ezért most fel kell nőjünk a feladathoz” – mutatott rá Filep Kund. A fiatalok arról is beszámoltak, hogy eleinte nagyon nehéz volt az angol nyelvű dalokról áttérni a magyar számokra, úgymond nem találták a raphangjukat.
„Rábíztuk magunkat a mentorunkra, ByeAlexre, mert ő tudja, hogy mit szeret inkább a közönség. Ugyanakkor a fellépéseinken is azt vettük észre, hogy a magyar dalainkat nagyon sokan ismerik, előszeretettel üvöltik velünk együtt. Az angol szerzeményeknél viszont inkább hátradőlnek, elcsodálkoznak azon, ahogy szól. Viccelődve mondjuk egymásnak, hogy a közönségnek talán olyan, mintha külföldi előadó lépne fel előttük” – részletezte a USNK. Hozzátették, magyar és angol nyelvű dalokat is szeretnének megjelentetni, valamint
A kolozsvári rapperduó szerint jelenleg az a legésszerűbb döntés, hogy Magyarországra költöznek, mivel határon túl lesz a legtöbb fellépésük. Érdeklődésünkre Laskay Nimród elárulta, hogy idén remélhetőleg részt vesznek több erdélyi fesztiválon, zenei rendezvényen. Addig is A Dal idei kiadásában szurkolhatnak a rajongók a fiúknak, mivel a Posztolj című számuk bejutott a legjobb 30 közé. A műsor január 19-től hat héten át szombatonként látható a Duna Televízióban, a döntőt február 23-án rendezik, akkor derül ki, melyik lesz Magyarország legjobb dala.

A kolozsvári USNK rapperduó nyerte a magyarországi X-Faktor zenei tehetségkutató műsor 2018-as kiadását.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!