2009. március 12., 11:332009. március 12., 11:33
„Úgy érezzük, meg kell ünnepelnünk az ötvenedik előadást, hisz rekordidő, mindössze szűk két és fél hónap alatt jutottunk el eddig a mérföldkőig” – fejtette ki a Krónikának a kabarétársulat vezetője, Puskás Győző. A december végi bemutatót követően a hahotások zsúfolt ház előtt mutatták be szilveszteri kabaréjukat szinte valamennyi székelyföldi városban.
A kabarétársulat Sepsiszentgyörgyön ötször lépett fel a Szakszervezetek Művelődési Házában, Csíkszeredában négyszer, Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen háromszor-háromszor. A vásárhelyi közönség előtt 16 alkalommal mutatkoztak be.
A nézőszámot illetően az eddigi 49 előadás több mint 26 ezer eladott jegyet és kiosztott meghívót jelent. A zenés, szórakoztató műsor azért kapta a Kabaré Expressz 2 címet, mert lényegében folytatása a tavalyi nagy sikerű előadásnak. Puskás és lelkes csapata – Székely M. Éva színművész, Gönczi Katalin és Cseke Péter bábszínész, valamint a két „civil”, Kelemen Barna és Cseke Erzsébet – nemcsak a címet, hanem az egyik Lőrincz Miklós-bohózat visszatérő motívumát is átmentette az idei kabaréba.
„A nézők annyira megkedvelték azt a félóra alatt számtalanszor elismételt Juj-te-te-tét, hogy az idei kabarénak is be kell iktatnunk a szövegébe. Oda jutottunk, hogy mellettem az utcán felkiáltottak: Juj-te-te-te! Ilyenkor persze én is elnevettem magam. Arról nem is beszélve, hogy a múltkor a lángosárus néni kért meg, hogy az ő meg a kolléganője kedvéért ott, a pult előtt mondjam ki: Juj-te-te-te!” – ecsetelte a jól előadott könnyű műfaj sikerét, előnyét Puskás Győző.
A kabarétársulat vezetője szerint a Hahota sikere annak tudható be, hogy az erdélyi közönség ismét felfedezte magának a klasszikus, örökzöld kabarét. „A mai rohanó világban az emberek valósággal ki vannak éhezve a régi, klasszikus pesti kabaréjelenetekre, bohózatokra, amelyek két és fél órán keresztül feledtetik a gondokat” – vélekedett a társulat művészeti vezetője és egyben legkedveltebb komikusa.
Puskás ugyanakkor úgy véli, az utóbbi évek minőségi ugrást jelentettek a Hahota életében: a társulatnak kapóra jött a Nemzeti Színház egyik volt igazgatójának 2000-ben született döntése, miszerint egyik napról a másikra nyugdíjba kényszerítette az általa vezetett magyar tagozat néhány értékes művészét.
„A Hahota sokat nyert abból, hogy foglalkoztatni kezdte a vakvágányra helyezett idősebb színészeket, akiket egyébként a mai napig is hiányol a Nemzeti Színház közönsége” – mondta. Példaként Székely M. Évát hozta fel, aki a fiatalokat is megszégyenítő módon, lendülettel és élvezettel képes eljátszani bármelyik kabaréjelenet karakterfiguráját. Puskás említést tett a Csergőffy házaspárról is – ők az idén Budapestre költöztek, ezért maradtak ki a produkcióból, de jövőre szívesen vállalnák a vendégszereplést.
Kérdésünkre, hogy az 50. megálló egyben a végállomás-e, Puskás Győző nemmel válaszolt. Mint mondta, annyi a felkérés, hogy húsvét után ismét be kell iktatniuk néhány kiszállást. „Feltétlenül vissza kell térnünk a Székelyföldre, mert az emberek több városban is leállítottak az utcán, és arra kértek, szerezzek nekik jegyet” – tette hozzá a 24 éves múltra visszatekintő társulat létrehozója és irányítója.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.