
A Vibe fesztivál szervezőcsapata több mint 80 ezer résztvevőt vár a bővített programú rendezvényre
Fotó: Bede Laura
Új zenei fellépőkről, közéleti előadókról, helyszíni érdekességekről számoltak be a 4. Vibe fesztivál szervezői csütörtökön Kolozsváron. Július 2–5. között több mint 80 ezren tombolhatnak a Maros-parton.
2020. február 14., 11:152020. február 14., 11:15
2020. február 14., 11:162020. február 14., 11:16
„Kinőttük a fesztiválhelyszínt, és ezt pozitív csalódásként értékeltük. Szeretnénk több programot szervezni, több zenei teret kialakítani, ezért
mondta Rés Konrád Gergely fesztiváligazgató. Hozzátette, a 2019-es fesztiválon összesen 48 760-an vettek részt, 2020. július 2–5. között ezt a számot 80 ezer fölé szeretnék növeli. A kincses városi K+ közösségi térben tartott sajtótájékoztatón arról is beszélt, hogy a fellépőlista összeállítása három pillérre épül:
Mint kifejtette, tavaly minden magyar toplistás zenész fellépett a marosvásárhelyi fesztiválon, ugyanakkor a nemzetközi fellépők terén még fejlődhetnek, színesíthetik a palettát. A nemrég bejelentett előadók között szerepel Burak Yeter, a Nervo, az Ofenbach, a Rudimental, a Sigma – olyan zenészek, akik nagyszínpados fellépők voltak neves európai fesztiválokon.
Ezzel kapcsolatban számos pozitív visszaigazolást kaptunk, és már most sokan érdeklődnek a lehetőség iránt” – részletezte a főszervező. Hozzátette, pozitív példa a 4. Vibe-on első alkalommal fellépő Bagossy Brothers Company, amelynek tagjai Gyergyószentmiklóson nőttek fel, sokszor zenéltek diákrendezvényeken, most pedig a top magyarországi zenekarok között szerepelnek, nagy helyszíneken adnak telt házas koncertet.
– mutatott rá Tankó Helén, a Vibe Koli főszervezője. Mint mondta, ez nemcsak környezettudatosságról szóló előadásokat foglal magában, hanem olyan meghívottak beszélnek majd, akik tudatosan élnek, példát mutathatnak a diákoknak. Ebben a témakörben például Zacher Gábor neves magyarországi toxikológus, főorvos értekezik.
A természet kérdését szakmai szempontból taglalják, a trenddel való foglalkozást pedig azért tartották fontosnak, mert az influencerek (befolyást gyakorló személyek) hozzájárulnak a fiatal generáció életének alakításához, ezért lényeges lehet a találkozás. Az előadók között szerepel még Tibi atya (Tóth Máté), a TrollFoci Facebook-oldal működtetője, illetve a Vászonzsákoslány (Antal Éva).
Fotó: Haáz Vince
Buryán Tünde programigazgató
Sport- és kulturális programokat idén is szerveznek, az életmódsarok pedig a fenntartható divat, organikus kozmetikumok és hulladékmentes (zero waste) életmód témák köré épül. A szervezők néhány nevet is bejelentettek a sajtótájékoztatón: Csalár Bence magyarországi divatblogger, Ferencz Borbála erdélyi divattervező, Ledán Szende – Dishy tetoválóművész, Bálint Krisztián és Csoma Nóra vállalkozók.
Lázár Beáta közösségi menedzser a Bálint-napi jegyvásárlási akcióról beszélt. Mint mondta, eddig páros, két személynek szóló kedvezményeket nyújtottak, de most gondoltak a „gyertyatartókra” is, így három személynek szóló csomagot kínálnak. A vásárlók között sorsolnak is: nyaralást, wellnesst, rózsacsokrot vagy VIP-élményt lehet nyerni a bérletekkel. A jegykedvezmények február 14-ig érvényesek, bővebb információk elérhetők a Vibefestival.ro oldalon.
A tájékoztatón részt vett Andacs Zsolt Levente, az Országos Magyar Diákszövetség (OMDSZ) elnöke és Hatos Attila, a Kolozsvári Magyar Diákszövetség (KMDSZ) vezetője is. Arról beszéltek, hogy a Vibe fesztivál magját magyar diákok képezik, és találkozási pontot jelent számukra, amelyre már régóta igény mutatkozott. Ugyanakkor mindegyik diákszervezet bekapcsolódik a szervezésbe, számukra is fontos, hogy találkozzanak, tapasztalatot cseréljenek.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!