Hirdetés

Fergeteges „esőtáncok” a VIBE fesztiválon

Zuhogó esőben és sárban is végigbulizták az esti koncerteket a vasárnap zárult marosvásárhelyi VIBE fesztivál résztvevői. A négynapos Maros-parti rendezvénysorozaton nappal a tudományt népszerűsítették, este pedig a különböző zenei stílusokat képviselő előadók léptek színpadra. Rés Konrád Gergely, a fesztivál főszervezője és Borzási Sarolta, a VIBE Koli programkoordinátora a rendezvény, illetve a nyári egyetem sikerességéről beszélt a Krónikának.

Bede Laura

2017. július 09., 22:352017. július 09., 22:35

2017. augusztus 03., 15:262017. augusztus 03., 15:26

Belakták a Maros partját a hétvégén az első alkalommal szervezett VIBE fesztivál résztvevői, a csütörtöktől vasárnapig tartó rendezvénysorozat több ezer fiatal számára jelentett találkozási pontot.

Már a fesztivál első napján akkora tömeg gyűlt össze, hogy a Margaret Island Eső című dalától visszahangzott a Magenta Stage-nek nevezett, nagyszínpad előtti tér, a magyar rappet kedvelők pedig a Yellow Stage elnevezésű kisszínpadnál tomboltak a Hősök koncertjén. A fesztiválozók a két színpadtól

Hirdetés

egyidőben szaladtak be a Blue Arénának nevezett partysátorba, amikor meghallották a magyarországi mulatószene népszerű képviselőjének, Kis Grófónak A nézését meg a járását című dalát,

majd ugyanezen a helyszínen a Pendulum fokozta a fiatalok hangulatát.

A péntek esti koncerteket kicsit elmosta az eső, de sokan így is együtt énekelve és táncolva bulizták át a fellépéseket, majd betértek a partysátorba, ahol többek között Borgore, Chris Lawyer pörgette a lemezt. Szombaton sem úszták meg szárazon a fesztiválozók, Péterfy Bori koncertjén sokan póló nélkül jártak „esőtáncot”.

Galéria

A Wellhello fellépésén már senki nem foglalkozott az időjárással: a magyarországi együttes népszerű Rakpart című dalát átírta a tömeg Maros-parttá. Vasárnap újabb koncertekkel zárult a fesztivál, színpadra lépett többek között a sZempöl, az Anna&The Barbies, az Intim Torna Illegál.

Találkozási pont lett a fesztivál

„Erdélyben még nem rendeztek ilyen jellegű fesztivált, vagy ilyen stílusú nyári szabadidős programot, és innen jött az alapötlet, hogy szervezzünk egy diáktalálkozót. Magyarországról vettük az ötletet, ahol a diákönkormányzat már évek óta szervez egy iskolásoknak, egyetemistáknak szóló rendezvényt, amelyen nagyon nagy a részvétel, ezért úgy gondoltuk, hogy itt is szükség lenne egy hasonlóra. Szerintem ez nagyon jól összejött, bár az idő annyira nem kedvezett nekünk, ennek ellenére a koncerteken és a nyári egyetem programjain is mindig voltak érdeklődők. A létszámot illetően sem csalódtunk:

Idézet
körülbelül ötezren vettek részt naponta a fesztiválon”

– mondta el a Krónika megkeresésére Rés Konrád Gergely, a fesztivál főszervezője. Hozzátette, a partysátor működött a legjobban, ahol lemezlovasok koncerteztek, valamint a külföldi előadók fellépéseit várták a legtöbben. Emellett a fő időpontokban tartott koncertek voltak igencsak közkedveltek, a nagy- és kisszínpadon egyaránt.

„Teljes mértékben pozitív visszajelzések érkeztek a fesztiválozóktól. Nyilván mindig akadnak negatívumok, hibák is, viszont az nagyon jól esik, hogy inkább pozitívumok felé billent el a mérleg. Mindenki nagyon értékeli, hogy egy régebbi fesztivál, a Félsziget helyszínére szerveztük meg ezt a rendezvényt, mert a Maros-part már akkor is jó választásnak bizonyult.

Idézet
Létrehoztunk egy olyan rendezvényt, ami egész Erdélyt meg tudja mozgatni,

könnyen elérhető mindenki számára, fiatalos hangulatban történik az egész” – részletezte a főszervező. Mint mondta, nagy pozitívumnak tekintik, hogy az első nap kijelölt kempinghelyet meg kellett növelniük, olyan sokan jöttek sátorral. Rengeteg végzős középiskolás érkezett, de egyetemista is, a szervezők azt akarták elérni, hogy minél több fiatalt megszólítsanak, és ez sikerült is.

Galéria

A főszervező szerint az esők ellenére sem panaszkodott senki a kempingzónából, mert nem voltak olyan nagy esők vagy viharok, amelyek jelentős problémát okoztak volna. Rés Konrád Gergely lapunknak arról is beszámolt, hogy

a VIBE fesztiválnak mindenképp lesz folytatása,

mert úgy látják, hogy van igény a rendezvényre és jövőre is ugyanezen a helyszínen szeretnék megszervezni.

Komolyabb témákról könnyedebb hangnemben                                                       

„A VIBE Kolit inspirációs forrásnak terveztük, együttgondolkodásnak, és azt látom, hogy ez összejött. Nagyon széles skálán mozogtak az előadások, hála a partnereinknek. Határozottan úgy tűnik, hogy érdemes volt megszervezni, mert az láttuk, hogy a közönség nagyon változik előadásról előadásra, minden meghívottunk más célközönséget mozgatott meg” – mondta el lapunknak Borzási Sarolta, a VIBE Koli előadássorozat programkoordinátora.

Hozzátette, meglepődött, amikor a beszélgetés végén az emberek odamentek az előadókhoz és kérdéseket tettek fel nekik. A szervezőknek

az volt a céljuk, hogy a fesztiválon résztvevő fiatal célközönség szakemberekkel, politikusokkal vagy akár celebekkel találkozhasson.

Az előadástémák között szerepelt a technológia, vallás, egészség, politika, irodalom, művészet.

„Az alapkoncepció szerint olyan témákat írtunk össze, ami érdekelheti a fiatalokat és olyan előadókat hívtunk, akik ezt érdekes be tudják mutatni. Az előadóktól általában azt kértük, hogy sztorizgassanak, mindenképp történeteket mondjanak el az adott témával kapcsolatban. A nyár szabadidős tevékenységekről meg bulizásról szól, mi ezzel egy kicsit szembe akartunk menni, és azt mondtuk, hogy

Idézet
egy fesztiválon napközben komolyabb témákról is lehet beszélni, csak könnyedebb hangnemben”

– fejtette ki a programkoordinátor.

Borzási Sarolta arról is beszámolt, hogy számos marosvásárhelyi lakos jött ki a Maros-partra, a gyerekprogramok, illetve az állandó programok is népszerűnek bizonyultak. A közönség átlagéletkora előadásonként változott, de ez volt a szervezők célja. Mint mondták, sikerült a tudománynépszerűsítés szempontjából nehezebben emészthető témákat is becsempészni a szabadidős programba, és egy fesztiválon is hasznos időtöltést nyújtani a fiataloknak. 

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 27., szombat

Nem csak a hőség visel meg: ezért szoronganak sokan nyáron

A nyár a legtöbb ember fejében a szabadság, a napsütés, a nyaralás és a gondtalan kikapcsolódás évszaka. Mégis sokan vannak, akik éppen ezekben a hónapokban érzik magukat feszültebbnek, kimerültebbnek vagy szorongóbbnak.

Nem csak a hőség visel meg: ezért szoronganak sokan nyáron
Hirdetés
2026. június 26., péntek

Dallamok Krónikája: játssz velünk és bulizz ingyen a Double Rise Fesztiválon!

Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!

Dallamok Krónikája: játssz velünk és bulizz ingyen a Double Rise Fesztiválon!
2026. június 25., csütörtök

Jótanácsok kánikula idejére

A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.

Jótanácsok kánikula idejére
Jótanácsok kánikula idejére
2026. június 25., csütörtök

Jótanácsok kánikula idejére

2026. június 25., csütörtök

Miközben Erdélyben is egyre nagyobb a forróság, Nyugat-Európában emberéleteket követel a kánikula, melegrekordok dőlnek meg

Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.

Miközben Erdélyben is egyre nagyobb a forróság, Nyugat-Európában emberéleteket követel a kánikula, melegrekordok dőlnek meg
Hirdetés
2026. június 24., szerda

Elena Ceaușescu mélyen eltitkolt balesete – Igazság volt vagy városi legenda?

Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).

Elena Ceaușescu mélyen eltitkolt balesete – Igazság volt vagy városi legenda?
2026. június 24., szerda

Figyelmeztetés a nyaralóknak: kellemetlen fertőzést okozó baktérium terjed a tengerpartokon

A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.

Figyelmeztetés a nyaralóknak: kellemetlen fertőzést okozó baktérium terjed a tengerpartokon
2026. június 21., vasárnap

Kovászos uborka kezdőknek és haladóknak, avagy egy titok és egy régi emlék nyomában

Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.

Kovászos uborka kezdőknek és haladóknak, avagy egy titok és egy régi emlék nyomában
Hirdetés
2026. június 20., szombat

A klubvendégek szeretete tartja fiatalon a 82 éves Laci bácsit

Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.

A klubvendégek szeretete tartja fiatalon a 82 éves Laci bácsit
2026. június 18., csütörtök

Újabb cukiságbombák a nagyváradi állatkertben: két kistigris vár „örökbefogadóra”

Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.

Újabb cukiságbombák a nagyváradi állatkertben: két kistigris vár „örökbefogadóra”
2026. június 17., szerda

Ha tehetné, Erdélybe költözne Románia lakosságának jó része

Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.

Ha tehetné, Erdélybe költözne Románia lakosságának jó része
Hirdetés
Hirdetés