
Fotó: Bethlendi Tamás
Színházi előadással, változatos programokkal, sztárfellépőkkel várja a közönséget az április 3. és 9. között szervezendő Erdélyi Humorfesztivál.
2017. február 15., 18:422017. február 15., 18:42
Egy négyfelvonásos, nem gyerekeknek szóló politikai „gyerekdarab” a 14. Erdélyi Humorfesztivál legnagyobb újdonsága: az Idegenek című előadás szövegkönyvét Székely Csaba írta, a bemutatót április 6-án tartják a Kolozsvári Magyar Operában – jelentették be a fesztivál szervezői szerdai sajtótájékoztatójukon. Az RMDSZ ügyvezető elnöksége által 14. alkalommal rendezendő programsorozat április 3. és 9. között várja a közönséget Kolozsváron.
Viola Gábor kolozsvári színművész, a darab rendezője és szereplője elmondta, az ötlet onnan jött, hogy Székely Csaba Bányavirág című előadását több éve játsszák – az új, egész estés produkció Székely Csaba négy történetet tartalmazó, Idegenek című írásából áll össze. A négy történetet igyekeznek úgy összegyúrni, hogy egységes darab legyen belőlük, de ez meglehetősen nehéz feladat, mert különálló történetekről van szó, amelyek mindenike a napi politika számára is égető kérdés – avatott be a kulisszatitkokba Viola Gábor. Az Idegenekben megjelenik az identitás kérdése, a gazdasági javakért és a hatalomért folytatott harc is. „Az a célunk, hogy amellett, hogy jót nevetünk, a néző vigyen valamit magával, ami nem hagyja majd nyugodni” – magyarázta. A produkcióban Viola Gáboron kívül Bodolai Balázs, Imecs Levente, Pál Emőke és Sebők Maja szerepel.
Jakab Adorján, a fesztivál főszervezője elmondta, idén újra megszervezik a feltörekvő ifjú humoristák tehetségkutató versenyét, az előválogatókat március 8. és április 7. között tartják 9 erdélyi városban, kortól én nemtől függetlenül várják a jelentkezőket. A győztes az RMDSZ által felajánlott 2000 lejes fődíjat viheti haza. Hozzáfűzte, egy évvel ezelőtt az volt a céljuk, hogy Kolozsvár legyen egy hétig az erdélyi humor fővárosa – az elképzelés bevált, ezért idén ugyanaz a rendezvénysorozat koncepciója. Idén tovább erősítik a rendezvénysorozat fesztivál jellegét, még több produkcióval bővítik a programkínálatot.
György Botond humorista a meghívott fellépők névsorát ismertette: idén is lesz magyarországi sztárvendég Mogács Dániel személyében, aki azzal biztatja a kolozsvári közönséget, hogy ne számítsanak semmi jóra. Fellép a Szomszédnéni Produkciós Iroda, az Open Stage Székelylend, Felméri Péter, Gáspárik Attila, illetve a fesztivál társszervezői, Kun Zsolt és György Botond is. Jakab Adorján elmondta, a kedvezményes jegyek elővételben kaphatók a Biletmaster.ro oldalon és a Kolozsvári Állami Magyar Színház jegypénztárában. A belépők ára 15 és 25 lej között változik, az egész hetes bérlet 55 lejbe kerül. A helyszínen értelemszerűen drágábbak lesznek a jegyek, de a diákok és nyugdíjasok ekkor is kedvezményben részesülnek.
A nyár a legtöbb ember fejében a szabadság, a napsütés, a nyaralás és a gondtalan kikapcsolódás évszaka. Mégis sokan vannak, akik éppen ezekben a hónapokban érzik magukat feszültebbnek, kimerültebbnek vagy szorongóbbnak.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
szóljon hozzá!